tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Gość   
Gość
5 godzin temu, piozz napisał:

czym pryskac powschodowo

Nawigator + Metazanex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
3 godziny temu, bizonlukaszZ056 napisał:

 

Ja w tym roku miałem na próbę 25 ary zasiane po rzepaku i wniosek jest jeden... Nie opłaca się bo w tamtym roku miałem z tego kawałka pełny zbiornik z bizona a w tym roku 3/4.

a pogoda nie była przyczyną że było mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
23 godziny temu, machtomi napisał:

Co zwalczy ten pendigan dodatkowo?

 

Z przytulią problemy, fiołka dodatkowo pomoże łapnąć. 

 

16ha Abakusa zasiane, jutro lecimy z Hamiltonem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Że trzy lata sialem wapno przed siewem rzepaku i za każdym razem ogromne problemy ze wschodami, tak że definitywnie zrezygnowałem z tej praktyki, słabe pH = działka nie pod rzepak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy2000    0

Posiałem rzepak, opryskałem i na drugi dzień przeszła ulewa. Czy będzie coś z tego rzepaku czy trzeba siac od nowa? Myślałem o przejściu po roli bronami żeby się nie zrobiła skorupa ale nie wiem czy to dobry pomysł. Proszę Was o jakieś porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek256    14
1 godzinę temu, 20CBR12 napisał:

Że trzy lata sialem wapno przed siewem rzepaku i za każdym razem ogromne problemy ze wschodami, tak że definitywnie zrezygnowałem z tej praktyki, słabe pH = działka nie pod rzepak 

A co myślisz jakby pogłównie po wschodach posiać np.kredę. 

Edytowano przez Tomek256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Krede granulowana sieje co roku w ilości 400 kg na sciernie i jest okej 😉 w tym roku robiłem próbki, ph 6.5 ale miałem rozsiac po 3 tony wapna ale z tego co przeczytałem chyba zrezygnuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

A co to jest 400 kg wapna granulowanego? Przecież to żadne ilości, ja miałem na myśli wapnowanie minimum 3 tony >50% cao z reaktywnoscia na poziomie >97% wtedy można dopiero myśleć o podniesieniu pH bo chyba koledze właśnie o to chodzi 

Pogłównie można granulowanym posiać ale zaspokoi szt co najwyżej bieżące potrzeby rzepaku i nie znieni to dalej faktu że niskie ph= słaby rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
4 godziny temu, 20CBR12 napisał:

Że trzy lata sialem wapno przed siewem rzepaku i za każdym razem ogromne problemy ze wschodami, tak że definitywnie zrezygnowałem z tej praktyki, słabe pH = działka nie pod rzepak 

Na ile przed swiewem rozdiewales wapno i jakie ilosci ze tak slabo? jakie wapno i jakie uprawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

No 400 kg kredy wiadomo że nie podniesie, ale jeżeli komuś chodzi tylko o utrzymanie ph albo szybkie podniesienie na rok to wtedy ma to sens, przynajmniej u mnie się to sprawdza 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Wapno wtedy szło na scierniska lub bezpośrednio przed orka, sianie było około 1500-2000kg czystego CaO praktycznie 99% reaktywne. Było to jak dobrze pamiętam 2tyg przed siewem bo tak wtedy sialem orka i dwa tygodnie potym siew. Wapno w mojej karierze praktycznie od początku szło węglanowe czasem coś tlenkowego sialem a i odpadowe z cukrowni się trafiło.  Jeśli chodzi o uprawki to była orka potem agregat uprawowy/później talerzowka i siew pl siewnikiem z 2007 roku. Ogólnie po kilku latach doszedłem do wniosku że taki sprzęt kompletnie nie nadaje się do siewu rzepaku i później już brałem usługi siewu do momentu aż nie pojawił się lepszy sprzęt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

No to ciekawe co u mnie bedzie. 3 tyg temu poszlo 3-4 tony kredy, po tym agregat. 1,5 tyg temu orka, pozniej agregat i siew. Siew wtorek-sroda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

witam mam do sprzedania rzepak rohan został mi z zasiewów zaprawiony zaprawą cruiser posiadam jego 7,5 kg jednostka ważyła 12,51 możliwość wysyłki cena 500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Kiedy stosowac tebukonazol jako regulator wzrostu, w jakiej fazie/czasie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można ale może nie być konieczności i celowości zbioru tego rzepaku 😉


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Jak to ktoś kiedyś ujął : " Na 6 klasę ziemi jest odmiana rzepaku która nazywa się żyto " 😉

Edytowano przez Audi213
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Ale to żyto wygląda tak jak cygan schowany za bronami .

6 klasa ziemi jak by padało często to by coś było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Nie jeden na tym forum z V klasy wyciąga 8t pszenicy, to pewnie z VI kl są asy co potrafią zebrać 6-7t 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Na początku 4 liścia właściwego. Niektórzy zakwaszają wodę, żeby podkręcić działanie regulujące tebukonazolu, np dodając octan cynku (Rootstar), albo np nawóz mikroelementowy Dr Grenn Rzepak który mocno obniża ph (nie odbierać tego jako reklamę ;) ).  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tebukonazol to tak srednio działa jako regulator. Są inne środki działające lepiej bez zakwaszania wody czy innych szamańskich zaklęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj