tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

20CBR12    209
4 godziny temu, maciej870323 napisał:

Nie za wcześnie na Wielkopolske z siewem? To ile masz ha rzepaku żeby dwa tygodnie orać i siać?

Czy nie za wcześnie, pewnie tak ale wolę hamować rzepak niż z późnego siewu gonić go jesienią. U mnie jest niekorzystna struktur gospodarstwa tzn małe działki od 0.1-7. 0ha Max i schodzi się z tymi ogrodkami, w tym roku u mnie około 35ha będzie rzepaku o ile wogóle coś wzejdzie, bo póki co kiepsko to wygląda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
2 godziny temu, RolnikPL1996 napisał:

Akurat Ilone zamówiłem z Cruiserem kilka dni temu i dzisiaj doszła :):) 

Jaką masz średnio wagę jednostki Ilony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JohnWick napisał:

Gdzie zamawiałeś??

 

jak kolega wyzej mowil na big-agro oczywisice z cruiserem

1 godzinę temu, Roxer napisał:

Jaką masz średnio wagę jednostki Ilony?

11 kg, 98% kielkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

przyjechała  KUGA    zaprawiona  jednostka  14,05 kg , ale siła kiełkowania    tylko  86  % 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

Panowie, dobrym  rozwiazaniem  bedzie dać 100 kg mocznika na orkę przed siewem? na części działki nie dałem na słome przed orką . 

Czy lepiej nawozic dolistnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie dzisiaj zjechał mi Chrobry  jednostka 13,6kg  2 mil nasion

Jak to wysiać? podzielić na 3 ha, wysiać ok 4,5kg/ha?

zawsze siałem 1,5 mil nasion a tu powiem że nie wiem jak podejść do sprawy

Proszę o wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15

znajdź sobie kalkulator wysiewu ustaw z 55 roślin na metr i ci wyjdzie ile masz wysiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5393

MTN x zakladana obsada na m2 

Wynik podziel przez zdolność kiełkowania. Wynik w kilogramach


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
12 godzin temu, romet737 napisał:

przyjechała  KUGA    zaprawiona  jednostka  14,05 kg , ale siła kiełkowania    tylko  86  % 

No i w czym problem ?

Nikt cię nie oszukał tak w worku masz 1,5 miliona nasion które kiełkują 😬

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27
14 godzin temu, romet737 napisał:

przyjechała  KUGA    zaprawiona  jednostka  14,05 kg , ale siła kiełkowania    tylko  86  % 

A ja kolego zawsze jak zamawiam to zawsze chcę najcięższą jednostkę z najmniejsza siłą kiełkowania, bo już nie raz było że sobie wysiałem standardowo 40 sztuk a potem było np 45 na m2. I teraz przyjmuje sile kiełkowania każdej jednostki na poziomie 95% i wiecej ha obsiewam xD Trzeba jakoś te ich kosmiczne ceny zrekompensować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Sherlock rok temu 9.6kg w tym roku 10.6kg, Monolit rok temu 11.5kg w tym roku około 12

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27
2 godziny temu, Zenonim napisał:

kuga 12.55kg 

architect 6.6kg

Pierwszy raz siejesz architekta?? Czy masz porównanie z Kugą? Bo jestem ciekaw jak wypada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Egzo napisał:

Pierwszy raz siejesz architekta?? Czy masz porównanie z Kugą? Bo jestem ciekaw jak wypada 

U znajomego Kuga lepiej wypadła ostatnio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Mam pytanie natury technicznej do osób mających redlice z rolkami dogniatającymi/ustalającymi głębokość,, Rzepaczek wypada zasiać dość płytko a na mozaice jak jest to wiadomo dlatego zastanawiam sie nad inwestycją w takie rolki,,, zastanawia mnie tylko jak jest bardzo wilgotna gleba czy te rolki sie nie oblepiają???wtedy ta rolka raz jest ulepiona raz nie i też głębokość by sie zmieniała.. szkoda było by zainwestować nie małe pieniądze i po 2 hektarach rzucić w kąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

czy po pszenżycie z pozostawioną słomą można uprawić pod rzepak kultywatorem z zębami SV na tej szerszej redliczce potem głębosz na 30-35cm  uprawa talerzówką z wałem crosskill siew agregatem talerzowym wyżej wymienionym z siewnikiem Amazone D7 redlice stopkowe. ziemie mam mozajkowate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Można. Głupie pytanie czy można, można wszystko jeśli dobrze zniwelujesz resztki pożniwne i będzie ci się komfortowo siało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie czy stosował ktoś z was Pendigan 330 ec w rzepaku, czy ogule można go zastosowac? 

Miałby iść w mieszance z comandem i metazanexem przedwschodowo - znajomy mi poleca takie rozwiązanie

Proszę o szybką opinię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zxcvbnmR    0

Panowie,w tym roku pszenica skoszona dopiero kilka dni temu,a za tydzień siew rzepaku na tym polu.Czy jeśli wysieję wapno granulowane na ściernisko i później polidap i sól potasową,po tym to zaoram wszystko to fosfor się zmarnuje po prostu? Czy zrezygnować z wapnowania?

Edytowano przez zxcvbnmR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

To zależy jakie masz pH ;)

Co do pytania wyżej, o siewy w Warm-Mazur to sporo ludzi już posiało, jakieś takie ciśnienie mocne ;) Po dużych opadach pójdzie jak szalony ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zxcvbnmR    0
15 minut temu, ASZv3 napisał:

To zależy jakie masz pH ;)

Co do pytania wyżej, o siewy w Warm-Mazur to sporo ludzi już posiało, jakieś takie ciśnienie mocne ;) Po dużych opadach pójdzie jak szalony ;)

No pH słabe i pole wymaga odkwaszania po trochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj