Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11293 odpowiedzi na ten temat

#1401 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 10:55

Rzepak i nawożenie [połączone] @thug to ja nie rozumiem tego. Szkoda całkowita a dostajesz tylko 27% od sumy na jaką ubezpieczyłeś uprawę? Pierwszy raz ubezpieczam i nie rozumiem tych zależności. Też mam hektar na 6 tyś ubezpieczony i czekam za telefonem rzeczoznawcy i za szacunkiem szkody..
Na co zwrócić uwagę, żeby nie dać się wpuścić w maliny i decyzja o odszkodowaniu była dla mnie jak najkorzystniejsza??
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 10:00
  •  

#1402 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 11:01

Rzepak i nawożenie [połączone] Bo 27% to stopień zaawansowania uprawy, jeśli byś miał do młócenia i by go grad wytrzepał to masz 100%.

#1403 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 18 marzec 2012 - 11:36

Rzepak i nawożenie [połączone] 100% nie ma nigdy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1404 Share nemezis

nemezis

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 11:37

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie od tego "odszkodowania" jeszcze 10% udział własny

#1405 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 18 marzec 2012 - 12:09

Rzepak i nawożenie [połączone] chodzi o termin szkody kolego dostajesz tylko tyle bo możesz jeszcze przesiać wiec teraz jak jak masz np 10ha z tego wypadnie Ci 5ha dostajesz odszkodowanie za te pięć i jeżlei brałeś pełen pakiet czyli (ujemne przezimowanie , grad , przymrozki ) to pózniej do gradu i przymrozków masz tylko te pięć co zostało bo możesz zostawić całość gdyby Ci wyłączyli 5ha ich to nie interesuje czy zaorzesz czy zostawisz ale miałbyś np 10 roślin na metrze i liczyłbyś na jakiś plon i ztego dostajesz tylko 27% z całego ubezpieczenia z tym że pózniej po wiosennych przymrozkach lub gradzie liczone jest od 100% ubezpieczenia bo nie masz możliwości wprowadzenia uprawy zastępczej . Ja będe orał bo u mnie bardzo mało zostało żywych roślin dużo umiera teraz jak powiedziałem z przemarznietego rzepaku to 1.5 tony może sie wyciągnąć pod warunkiem ze zostanie odpowiednia liczba roślina na metrze równomiernie rozłożona na całej powierzchniu plantacji zdjęcia nie mam ale wygląda tak jak ten z artykułu farmera on padnie za jakiś tydzień http://www.farmer.pl/multimedia/galeria/10563,412.html . U mnie pójdzie jeczmień pszenica jara , warzywa , tytex. Oczywiście tak jak kolega wyżej pisał od tego minus 10% udział własny

@thug to ja nie rozumiem tego. Szkoda całkowita a dostajesz tylko 27% od sumy na jaką ubezpieczyłeś uprawę? Pierwszy raz ubezpieczam i nie rozumiem tych zależności. Też mam hektar na 6 tyś ubezpieczony i czekam za telefonem rzeczoznawcy i za szacunkiem szkody..
Na co zwrócić uwagę, żeby nie dać się wpuścić w maliny i decyzja o odszkodowaniu była dla mnie jak najkorzystniejsza??

to zależy kolego jaki masz rzepak jak w miarę przezył to nawet nie warto za bardzo teraz walczyć o wyłączanie pola do odszkodowania bo jak zostawisz a będzie mróż w maju lub grad pózniej to już do tego wyłączonego nie dostanie odszkodowania a póżniej płacone jest lepiej bo procent w zależności od start i zależy jakie masz może być do 90%_ 100% chociaz tyle nigdy nie ma

Edytowany przez thug, 18 marzec 2012 - 12:05.

Thug

#1406 Share nemezis

nemezis

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 12:16

Rzepak i nawożenie [połączone] wymarznięcia do 30 kwietnia - odszkodowanie 25-27% zależnie od firmy
przymrozki od 1 maja - 40% , niektóre firmy miały zniesiony udział własny lub można to było zrobić odpłatnie.
90-100% szkoda tuż przed zbiorem (raczej nie wypłacą tyle bo zawsze coś plonu zostanie)

#1407 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 13:53

Rzepak i nawożenie [połączone] A o co chodzi z tym wkładem własnym?

#1408 Share patrykDF

patrykDF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 14:54

Gdyby nie zwierzyna byłby przezimował, z liści go rozebrała to zmarzł.

Starałes sie o odszkodowanie od koła łowieckiego?

#1409 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 marzec 2012 - 16:12

Rzepak i nawożenie [połączone] tak staram się na wtorek jesteśmy wstępnie umówieni z kołem zaraz im zaznaczyłem żeby przyjechali komisyjnie ( pare osób z koła) bo później jest problem, mam zrobiony kosztorys uprawy 1 ha przez ŚODR w Częstochowie bo jedną działkę mam w 100% zgryzioną tylko korzenie zostały, brak stożków, a reszta to głównie nie przezimowała znaczy rośliny cześciowo powypadały spowodu obgryzienia co spowodowało wymarznięcie. Rzepak ten co przezimował rośnie i ma po 4 listki młode, także chyba jest pewny.

Bede miał duzy dylemat czy te plantacje zostawić bo są miejsca z bardzo dobrą obsadą rzędu 40 roślin/m2 po miejsca całkowicie wymrożone bo obgryzione przed mrozami.

Przy szacowaniu będą członkowie Izb Rolniczych oraz osoba z gminy trzymiąca pieczę nad Rolnictwem.

Edytowany przez proxy8441, 18 marzec 2012 - 16:13.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1410 Share patrykDF

patrykDF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 17:47

w 100% zgryzioną tylko korzenie zostały, brak stożków, a reszta to głównie nie przezimowała znaczy rośliny cześciowo powypadały spowodu obgryzienia co spowodowało wymarznięcie.

Bedzie ciężko udowodnić ze obgryzienia spowodowały wymarzniecie. Miałem tez problem z obgryzionym rzepakiem i ciężko było wywalczyć odpowiednie odszkodowanie. Biegły wynajęty przez koło tłumaczył sie ze obgryziony rzepak odbije i strata w plonie będzie na poziomie 10-20% a obgryzienia nie maja nic wspólnego z wymarznięciem. Daj znać jak poszło szacownie mam nadzieje uda Ci się wywalczyć satysfakcjonujące odszkodowanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1411 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 18:03

Rzepak i nawożenie [połączone] U nas w zeszłym roku były bardzo duże straty w rzepakach po zimie. Dodatkowo wiele rzepaków, które wiosną wyglądały nie najgorzej , w maju zostały zaatakowane przez suchą zgniliznę (Phoma) i zaczęły się przewracać, do tego stopnia, że dużo plantacji trzeba było zlikwidować, a wiadomo, że jak się zaorało rzepak w maju to już nie bardzo było czym go przesiać. Piszę to, żeby uczulić osoby, które zdecydują się zostawić przemarznięte rzepaki, żeby zadbały o ich ochronę przeciwko grzybom.

#1412 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 18:10

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja dzisiaj dokładnie zlustrowałem swoją plantację, jest do lokwidacji. Glowny korzen gnije, jesli cos się w chwili obecnej zielenie to myslę że za 1-2 tygodnie wszystko zgnije.

#1413 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 marzec 2012 - 19:30

Rzepak i nawożenie [połączone] tak ale mój ma odgryziony cały stożek wzrostu! Ta plantacja jest goła i została "dokończona" już przed mrozami, tylko rzędy szyjek korzeniowych widać i nic więcej bo plantacja jest odchwaszczona na 95%.

Dzięki za wsparcie przyda się.

Edytowany przez proxy8441, 18 marzec 2012 - 19:31.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1414 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 18 marzec 2012 - 19:35

Rzepak i nawożenie [połączone] Rzepaki z dnia na dzień są coraz gorsze,u nas jak okiem sięgnąć nic nie zostanie.

#1415 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 19:49

Rzepak i nawożenie [połączone] no właśnie-co to jest te 10% wkładu własnego? Dostaje te 25-27% od wymarznięcia -10% czy jak?

#1416 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 18 marzec 2012 - 20:00

no właśnie-co to jest te 10% wkładu własnego? Dostaje te 25-27% od wymarznięcia -10% czy jak?

Tak

#1417 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 20:25

Rzepak i nawożenie [połączone] a za nami pierwsza zimowa burza, trochę popadało... przyda się po ostatnim tygodniu suszy :)

#1418 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 18 marzec 2012 - 21:20

Rzepak i nawożenie [połączone] u nas rzepaki w okolicy sie zielenią ale wystarczy pojechać 10 km dalej i gołe pola
po ile będzie rzepak za tone

#1419 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 22:01

Rzepak i nawożenie [połączone] Tego nawet najstarsi górale nie wiedzą :) ja mam kontrakt po 1800+VAT nie wiem czy to będzie dobra cena??

Edytowany przez milanreal1, 18 marzec 2012 - 23:30.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1420 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów