tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Też mi się wydaje, że wcześnie trochę z tym rzepakiem. Nie wiadomo jeszcze jaka zima będzie, ale jeśli taka ciepła jak lato, to może być ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6
czemu siejeci co drugą? chceci uzyskać zadszy zasiew pola? Żeby rośliny miały więcej miejsca do czerpania z ziemi?? nie będzie mniejszego plonu? żaden zemnie fachowiec jak widać, uczę się..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

U mnie też susza że ho ho, ale o dziwo głębiej wilgoć jest, dziś w nocy orłem pierwszą działkę rano uprawa i że dwie godziny temu skończyłem siać i teraz odpoczywam a o 18.00 dalej jadę orac i tak przez najbliższe 2 tygodnie u mnie, nie znam lepszego sposobu żeby zasiać rzepak w susze jak orka w nocy i nad ranem siew, co z tego wyjdzie zobaczymy w marcu

PS. U was też jest tak twardo, bo u mnie pług stawia taki opór jakbym ograł na 6 skib nie 5? O.o

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82
3 godziny temu, ahten napisał:

W jakiej obsadzie siejesz i co ile cm? jaka czesc polski?. Narazie ziemia jest wilgotna, na jutro i sobote deszcze nadaja.

Obsada 60 szt/m ale to na ciężkiej glinie. Na lekkiej 50szt posiałem, Może można było lekko zmniejszyć. Podlaskie. Co 25cm sieje. No właśnie nadają... od tygodnia nadawali u meni descze, a nie spadło ani kropli.

 

3 godziny temu, Roxer napisał:

Już masz rzepak posiany? Nie za wcześnie trochę?

CHciałem wykorzystać wilgoć jaka była w ziemi, glina pięknie się uprawiła, jeszcze tak lekko się jej nie orało. Wolę go przyhamować niż popędzać. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
7 minut temu, patrykc330 napisał:

Panowie czym polecacie zwalczyć chwasty w rzepaku po siewie ?

Że tak zapytam ile stron tego tematu "Rzepak i nawożenie" przeczytałeś zanim napisałeś to pytanie ?

 Bo odpowiedź na to pytanie znajduje się aż na stronie 706 i na wielu wielu innych bo to temat który jest poruszany co roku i można poszukać.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek_92    1

Panowie jak rozwiązać problem nawożenia przedsiewnego jeżeli pod rzepak chce dać obornik, polifoske 6 w ilości 300 kg ha i krede granulowaną omya calciprill w ilości około 500 kg ha. Bo słyszałem że nie można stosować kredy gdy jest nawożone obornikiem i wieloskalnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    51
5 godzin temu, tomek73 napisał:

 

Ja od 5 lat wszystko sieje co 2 lejke w tym roku będzie próba w co 3 lejke

Na jakich glebach lepiej wyglada siew co 2 lejke? Linówki też siejesz?

Jaki roztaw ma twój siewnik? Ja mam amazona d8 na 25 rurkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jacek_92 napisał:

Panowie jak rozwiązać problem nawożenia przedsiewnego jeżeli pod rzepak chce dać obornik, polifoske 6 w ilości 300 kg ha i krede granulowaną omya calciprill w ilości około 500 kg ha. Bo słyszałem że nie można stosować kredy gdy jest nawożone obornikiem i wieloskalnikiem.

Obornik pod skibe, nawóz pod agregat, kreda pogłównie początkiem października. Takie moje zdanie, inaczej się tego nie da skuciać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26
Dnia 6.08.2018 o 10:23, yacenty napisał:

butisan i iguana

Jeśli można wiedzieć, który z Butisanów preferujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek_92    1

bizonlukaszZ056 napisał:

Jacek_92 napisał:

Panowie jak rozwiązać problem nawożenia przedsiewnego jeżeli pod rzepak chce dać obornik, polifoske 6 w ilości 300 kg ha i krede granulowaną omya calciprill w ilości około 500 kg ha. Bo słyszałem że nie można stosować kredy gdy jest nawożone obornikiem i wieloskalnikiem.

Obornik pod skibe, nawóz pod agregat, kreda pogłównie początkiem października. Takie moje zdanie, inaczej się tego nie da skuciać.

Też tak właśnie myślę tylko czy kreda zastosowana w październiku nie uszkodzi wyrosnietego rzepaku np. pył, granule itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
58 minut temu, derek2223 napisał:

Jeśli można wiedzieć, który z Butisanów preferujesz?

Yacenty stosował Avant, ale można tego Avanta zamienić Star Max, bo mają zbliżone składy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Odnośnie tego posta:

Na lepszych stanowiskach NPK wysiać przed orką, natomiast na słabszych po orce, czyli przed siewem. Dodam, że na tych słabszych stanowiskach będzie też rozwożony obornik. Dobrze kombinuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2052

w tym roku pierwszy raz zasiałem rzepak jary (miał być ozimy ale było za mokro na siew) i od razu trafiłem na największą suszę w historii świata :) (okolice poznania), taki chichot losu, ale plon jak na te warunki całkiem przyzwoity 2,5 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, 20CBR12 napisał:

U mnie też susza że ho ho, ale o dziwo głębiej wilgoć jest, dziś w nocy orłem pierwszą działkę rano uprawa i że dwie godziny temu skończyłem siać i teraz odpoczywam a o 18.00 dalej jadę orac i tak przez najbliższe 2 tygodnie u mnie, nie znam lepszego sposobu żeby zasiać rzepak w susze jak orka w nocy i nad ranem siew, co z tego wyjdzie zobaczymy w marcu

PS. U was też jest tak twardo, bo u mnie pług stawia taki opór jakbym ograł na 6 skib nie 5? O.o

Nie za wcześnie na Wielkopolske z siewem? To ile masz ha rzepaku żeby dwa tygodnie orać i siać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, nie napisał:

w tym roku pierwszy raz zasiałem rzepak jary (miał być ozimy ale było za mokro na siew) i od razu trafiłem na największą suszę w historii świata :) (okolice poznania), taki chichot losu, ale plon jak na te warunki całkiem przyzwoity 2,5 tony

To masz szczęśćie niejeden ozimy tyle nie dał na jakiej kasie miałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

COBORU opublikował wstępne pomiary plonowania rzepaku, z liniowek najlepiej Ilona 4.36t a z mieszancowych Absolut 5.21t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jarek22B napisał:

5 godzin temu, tomek73 napisał:

 

Ja od 5 lat wszystko sieje co 2 lejke w tym roku będzie próba w co 3 lejke

Na jakich glebach lepiej wyglada siew co 2 lejke? Linówki też siejesz?

Jaki roztaw ma twój siewnik? Ja mam amazona d8 na 25 rurkach

Ja mam 24 redlice na 3 metry. Dlatego tak sieje bo rzepak ma więcej miejsca na boki. lepsze przewietrzenie lanu i lepiej się krzewi. sieje do 2.5 kg ha liniowej i mieszanca. W tym roku cześć co 3 redlice. raz siałem już na 45 cm ale to strip stillem. raz posialem na 25 cm bez zmieniania ilości czyli Max 1.5 kg ha i różnicy w plonie nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JohnWick    0
1 godzinę temu, RolnikPL1996 napisał:

Akurat Ilone zamówiłem z Cruiserem kilka dni temu i dzisiaj doszła :):) 

Gdzie zamawiałeś??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj