Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#1321 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 17:38

Rzepak i nawożenie [połączone] na jakiej ziemii miałes rzepak jary, napisz krótko technologie uprawy

Edytowany przez milanreal1, 14 marzec 2012 - 23:15.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 05:54
  •  

#1322 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 17:51

Rzepak i nawożenie [połączone]

witam koledzy 9-10 marca dałem po 200 kg polifoski 21 na rzepak za ile i w jakiej ilosci moge jechac z saletrą??

Jechać z saletrą to możesz w tym samym dniu choć zazwyczaj siarka powinna być dostarczona wcześniej. Dawka odpowienia saletry to 250-350kg/ha

#1323 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 17:57

Rzepak i nawożenie [połączone] Nasiona kupiłem w Obrolu SW Swinto siane na 3 i 4 kl. bez orki tylko bezpośrdnio po gruberze i nawet nie pryskałem /nieradze tak robić tym którzy mają problem z komosą na swych polach bo niema czym jej powschodowo zwalczyć /. Siane było po pireszej dawce azotu druga poszła dopiero ja miał 6-8 liści i koniec, dodatkowo standarowo siarczan Mg, odżywki raz fungicyd na płatka i z 3 opryki na słodyszka bo ta cholera go lubi. Ogólnie sugerowalem się zalecaniami Obrolu z ich strony internetowej. Teraz jest ponoć dostępna u nich bialo kwitnąca odmiana LYSIDE której slodyszek nie atakuje bo jej nie rozpoznaje. Więcej na http://www.obrol.pl/...grotechnika.php   ; http://www.obrol.pl/...ary_odmiany.php

Edytowany przez Siwy7406, 14 marzec 2012 - 17:58.

Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1324 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 14 marzec 2012 - 18:17

Rzepak i nawożenie [połączone] koło Wrocka wszystko zmasakrowane większość ozimin do przesiania rzepak który jeszcze jako tako wyglądał jakiś czas temu teraz mimo że jest zielony w środku jest miękki rozchodzi się całkowicie czyli nic z niego nie będzie .A i jeszcze jedno pytanie kto przesiewal ozimy jęczmieniem jarym rzepak popryskany chlomazonem (comannd 0.17l? ja siałem po tytoniu jeczmien jary i było ok dawka 0.6 l a jak to jest po rzepaku?

Edytowany przez thug, 14 marzec 2012 - 18:31.

Thug

#1325 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 14 marzec 2012 - 18:28

Rzepak i nawożenie [połączone] ja w sobote drugą dawke na rzepak daje około 200kg/ha saletry co o tym myślicie
rzepak ładnie przezimował i już środki sie rozwineły
pierwsza dawka była dana 5 marca 300kg/ha saletry

Edytowany przez szymon170696, 14 marzec 2012 - 18:29.

#1326 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 18:31

Rzepak i nawożenie [połączone] Druga dawka po 2-4 tygodniach gdy rzepak osiągnie min 25-30cm.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#1327 Share Karols21

Karols21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, nowoczesny chów zwierząt

Napisany 14 marzec 2012 - 18:32

Rzepak i nawożenie [połączone] Wy tu wszyscy o drugiej dawce N a u nas jeszcze nikt nawet z pierwszą nie wyjechał .U mnie we wsi panuje tak tendencja że przed 15 marca w pole nikt nie wyjeżdża. Ja może w sobotę siarczan posieją jak się da na pole wjechać.

Edytowany przez Karols21, 14 marzec 2012 - 18:33.

#1328 Share ramona

ramona

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 20:26

Rzepak i nawożenie [połączone] Tylko słuchać naciągaczy tak zwanych specjalistow i już siać nawóz w lutym a w marcu odpalac kombajn ,trzeba przekonać się samemu, i teoria nie pokrywa sie z praktyką. Rzepak po 1 dawce po dwoch tygodniach to ma co najmniej 20 c wysokości .DZISIAJ jechałem tąm samą trasą co 2 tygodnie temu i wtedy siali a efekt marny .Ja jeszcze nie sialem ,ale po niedzieli to w pole.

#1329 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 15 marzec 2012 - 07:09

Rzepak i nawożenie [połączone] Byłem wczoraj na moim rzepaku (pierwsza dawka była dana 4marca) i musze powiedzieć że wygląda marnie! Powiem więcej.. wygląda gorzej niż w momencie gdy siałem nawozy... teraz nie wiem co robić... kurde pięknie się ten rok zaczyna!::/:/:/

#1330 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 08:07

Rzepak i nawożenie [połączone] Te przymrozki jeszcze dobiły te ledwo żyjące plantacje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1331 Share ogrodnikm

ogrodnikm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 08:20

Rzepak i nawożenie [połączone] u mnie wszystko ledwo zipie a tu poprawka dzis -5 :( normalnie rece opadaja

#1332 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 08:23

Rzepak i nawożenie [połączone] No tak jest niestety, podczas siania nawozu też się cieszyłem, że wszystkie stożki ładne zielone a teraz inaczej to wygląda. Gdzie jest zielony to widać, dużo jest natomiast brązowych gdzie stożek odpada i korzeń gnije. I zauważyłem, że to tak placami jest-gdzie rzepak jesienią i wczesną zimą wyglądał ładnie, nie głodował, nie był fioletowy to tam zostanie a gdzie był słaby wyleci.

#1333 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 15 marzec 2012 - 08:47

Rzepak i nawożenie [połączone] koledzy do kiedy dajecie sobie czas z podjęciem decyzji zostawić-zaorać?? No i co po tym? Dodam że nie prowadzę hodowli, zboża będe sprzedawał i rzepak również... Już wiem że pszenice poległy... pszenżyto ledwo ledwo się trzyma, nie wiem co z rzepakiem... i jak teraz nie daj Panie Boże wszystko mi pójdzie to będe musiał zasiać jęczmień i mieszankę owies-jęczmień... tylko w tym mam jakieś doświadczenie i całe szczęście nie że jeszcze wszystkiego nie sprzedałem... Ale po żniwach kto mi to kupi???:/:/:/ Normalnie masakra! Nawozy mam zakupione ale tylko azotowe mi zostały a teraz jak będe musiał przesiewać to znowu będe musiał kupić jakieś polifoski itp... że o paliwie nie wspomnę... A już miałem ułożony plan zakupu ciągnika na żniwa..:(:( a tak... D**A!

#1334 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 15 marzec 2012 - 17:54

Rzepak i nawożenie [połączone] u mnie rzepak wygłada na do zaorania w momencie kiedy siałem nawozy był zielony i wygladał dużo lepiej teraz widać stożki są przemarznięte jednak i niestety mażą sie nic z tego nie bedzie do zaorania czekam tylko na ubezpieczalnie

Thug

#1335 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 15 marzec 2012 - 18:42

Rzepak i nawożenie [połączone] po waszych postach az boje sie co jest u mnie jutro musze obejrzecz rzepak. po zimie było w miare ładnie srodki zilone ale po siewnei nawozu i przed było do -10 w nocy :(

#1336 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 18:52

Rzepak i nawożenie [połączone] macie rację-byłem na polu ,rzepak masakra-tydzien temu był ładny-normalnie rok katastrofa-teraz jest pytanie co siać jak nie ma żadnych nasion w centrali

#1337 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 18:58

Rzepak i nawożenie [połączone] Siejcie rzepak jary!

#1338 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 19:00

Rzepak i nawożenie [połączone] Potwierdzam, z dnia na dzień coraz gorzej. A o pszenicy nie wspomnę. Myślałem, że chociaż w tym roku będę miał normalny rzepak- przeliczyłem się.

Ps. W zeszłym roku ci, co posiali rzepak jary uzyskali plon (o ile wjeżdżali kombajnem do 500 kg).

Edytowany przez murtek3, 15 marzec 2012 - 19:02.

CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#1339 Share luki19903

luki19903

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 19:41

Rzepak i nawożenie [połączone] Część mojego też jest do zaorania;/ Teraz nie wiem czy lepiej zasiać po tym rzepaku pszenicę jarą czy jęczmień? Wiem, że jak kiedyś posiałem pszenicę jarą po rzepaku to miałęm 2t z hektara;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1340 Share ArekJD1177

ArekJD1177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 19:45

Rzepak i nawożenie [połączone] Nieprawda, widziałem bardzo ładne rzepaki jare i w dodatku wyłożony i sypał 2-3 tony.