tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlus224    2624
11 godzin temu, toomi30 napisał:

Pryskalem od okolo 9 do 11 godziny przed poludniem a lekki deszczyk z burzą popadal okolo godziny 21 wiec raczej spoko .

Na skracaniu mi nie zalezy , a co polecilbys w miare taniego a skutecznego na choroby grzybowe ?

Nie jest pewne czy pokuszę się o oprysk fungi , kilka lat nie pryskalem (tylko jeden zabieg na platka ) i plony byly ok wiec sam nie wiem czy warto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Rozwadniacz boczny daje rade. Tylko woda musi trochę postać żeby troszkę cieplejsza była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elekt20    3

Część . Chłopaki dzisiaj jechałem toprexem i wyszła pomyłka dałem 0.62 litra na hektar mogę się spodziewać jakiś negatywnych skutków przedawkowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

obecnie rzepak 8-15cm pęd główny, jaką wysokość musi mieć żeby użyć 250g tebukonazolu +0,3 ccc żeby go nie przyhamować a pobudzić rozwój pędów bocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

u mnie rzepak ma 10-15 cm i już widać zwarte pąki na głównym pędzie co to za faza i kiedy dawać caryx?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Moim zdaniem do 15 max 20cm powyżej już niema sensu go skracać tylko będzie zabieg fungicydowy a nie regulujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23
8 godzin temu, Elekt20 napisał:

Część . Chłopaki dzisiaj jechałem toprexem i wyszła pomyłka dałem 0.62 litra na hektar mogę się spodziewać jakiś negatywnych skutków przedawkowania?

W zeszłym roku dawałem 0.6 litra toprexu i było ok. Możesz spać spokojnie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

A może mi ktoś powiedzieć jak jest z odmianą quartz w realu,bo w opisie to jest w miarę niska itp. mam przygotowane 

0,75 tebu+0,45 caryx, nie wiem czy nie za mocno? wiadomo rok trochę nietypowy, w tej chwili rośliny 

zaczęły wypuszczać pęd główny, mają max 10-12cm ale są trochę nierówne. Czekać na te mniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576

Można , ale czy jest sens, Obecnie rzepak idzie w górę jak szalony, już praktycznie zagłusza większość chwastów. Ceną nie cieszą , więc warto pomyśleć o cięciu kosztów gdzie to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Zgadzam się, ale mam taki przypadek ,że mam duzo jakiejs trawy i perzu. Rzepak jest nie za duży bo go sarny i jelenie zeżarły po zimie. Po nawożeniu rusza ładnie i chodzi mi żeby nie karmić perzu i trawy, a agil i tak już mam bo mi został z tamtego roku. Więc nie zaszkodzi mu?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

pawlus224

najtanszy pewnie bedzie tebukonazol ale to jest bardzo słaba ochrona moim zdaniem ja tego srodka nie stosuje to nie wiem dokładnie kiedys był ale szalu nie robil bo nie wiadomo jaka bedzie pogoda później to tebu nie utrzyma  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Również jestem ciekaw o odmiane quartz, zastanawia się czy jechać czystym caryxem 1l/ha czy coś innego, doradzcie, obsada na jednym kawałku 45 szt na m2 na drugim zaś jakieś 20szt na m2

Czy mogę do oprysku z proteusem dolać boru czy nie? S tamtym roku było że nie a w tym czytałem kilka postów ze można mieszac i bor nie zaszkodzi z zawsze to przejazd mniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze owadobójcze lepiej działają w niskim ph, a bor podnosi ,czyli osłabia skuteczność. Mieszać można ,nic się nie stanie złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
12 godzin temu, Quercus78 napisał:

Zgadzam się, ale mam taki przypadek ,że mam duzo jakiejs trawy i perzu. Rzepak jest nie za duży bo go sarny i jelenie zeżarły po zimie. Po nawożeniu rusza ładnie i chodzi mi żeby nie karmić perzu i trawy, a agil i tak już mam bo mi został z tamtego roku. Więc nie zaszkodzi mu?

Ogolnie odchwaszczanie wiosenne to musztarda po obiedzie -  raz tez zostawilem to do wiosny , co prawda nie bylo tak cieplo jak teraz ale to byly pieniądze wyrzucone w bloto , w dodatku agil zadzialal slabiej niz navigator i chwasty rosly w najlepsze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Jednoliścienne jakoś ogarnie na wiosnę w rapsie, ale dwuliścienne to już jest loteria. Teraz to nie wiem bałbym się wogóle jakiś herbicydów stosować o tej porze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    47

Panowie czy jest taka możliwość że za mocno skrócony/wyhamowany rzepak jesienią będzie słabo rósł na wiosnę? Mam taką 1 działkę co odróżnia się od reszty (bardzo słabo rośnie). Zabieg regulacyjny na pewno był zrobiony wcześniej niż zalecany (w okienko pogodowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

co myślicie o połaczeniu 0,5 caryx, 0,3 tebu i 0,3 prochlorazu ? lub zamiast caryxu 0,5 mepiku 

Edytowano przez Mareg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

czyli nie mieszac tebu z prochlorazem ?

a jesli by zastosować mepik to jakie dawki wszystkiego ?

na jednym kawałku mam aby po 20 szt na m a miejscami aby 8-10 i chcialbym zeby sie ładnie rozgalezil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

W roku ubiegłym zastosowaliśmy Caryx 0,7 + Tebu  0,7 i byliśmy zadowoleni. Mepiku pewnie 0,6÷0,7L + Tebu pewnie ok. 1L. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj