tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
loquito    240

W jakiej fazie stosowałeś Toprex, jak miał 10-15cm, czy na samym początku jak zauważyłeś że zaczął iść do góry? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Jak zaczął mocno iśc do góry. Ale jak miał tak mniej więcej 10-15cm. 

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Ja nie patrzę na nazwy środków a na substancje no chyba że ktoś mi zapłaci za to i ten toprexs może jest ok ale są lepsze rozwiązania za taką kasę 

Tylko na rynku niema takich gotowych mieszanek bo jak niby Bayer z syngenty i BASF mogły by na to pozwolić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15
1 godzinę temu, kamilc017 napisał:

Rzepak po Toprexie w dawce 0.5l szkoda że nie zrobiłem kontroli. 

20170512_194321.jpg

20170602_194248.jpg

Czasami to nie jest efekt brzegowy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

u mnie bylo tak samo po toprexie 0.5 l ha zrobil robote takie moje zdanie ze to jest zasluga toprexu w czesnej fazie 8-10 cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    836

jeszcze zależy jaka obsada. Bo jak jest 15 sztuk to i tebu zrobi robotę podobną jak na zdjęciu bo roślina ma więcej miejsca, a jak jest 50szt/m to już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

dobrze mowicie a obsada byla w tamtym roku u mnie 10 -15 roslin wiec tak jak mowisz :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
6 godzin temu, Maaxx napisał:

Nie reklamujące tirmol bo najlepsze na ochronę jest difenokonazol a skrunenie  metkonazol można te środki połączyć 

Metkonazol nie jest substancją strikce regulującą a fungicydową. Jeżeli byłoby tak jak twierdzisz to po co w Caryxie chlorek mepikwatu i co pełniło by w nim funcję fingicydu?

 

Co do Toprexu, sam stosowałem i w pełni polecam.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    836

co do rzepaku i wysokości roślin i ilości rozgałęzień trzeba wziąć pod uwagę Obsadę i Odmianę. Kazda odmiana jest inna i inaczej reaguje na skracanie. Weźcie np odmianę Monolit. Do jakiej wysokości udało się wam ją skrócić :D Mi do takiej że pilmet 2518 podniesiony na max i tak sunął lancami po pąkach.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

no i pierwszy zabieg na rzepak wybrany po konsultacji. W tym roku idzie Caryx+ Tilmor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

W tamtym zimnym roku ludzie Caryxem tak poskracali, że do żniw ledwo się pozbierał. Co do toprexu: pomimo, że polecam to także ostrzegam, że na zakładach robi się bardzo nieciekawie. U mnie w galeri jest fota: zakładka z teprexem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

w tamtym roku lecialem wyższa dawką caryxu wiosną niż w tym co teraz będę robił i było elegancko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    836

po każdym zabiegu tam gdzie są nakładki jest albo przypalenie, albo mega skrócenie. Ostroga kilka lat temu na nkładkach miała może 20-25cm co przy nie równym polu i hederze 12m dało efekt taki że całe rośliny zostały w polu lub kombajn zebrał połowę kłosa :) Pisałem wcześniej że rok temu dawałem caryx 0,4 + bukat 0,4 i było ładnie skrócone. W tym roku mam 30ha rzepaku i raczej postawię tylko na ochronę czyli dafne + bukat, może na najmniejszym kawałku coś zamieszamy. Później w zniwa widać efekty ochrony, gdzie większośc łodyg jest sucha, a mniej jest zielonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

caryx 0,5 + tebu 0,7 albo 0,8 musiałbym sprawdzić karty pól 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
1 godzinę temu, koniu napisał:

co do rzepaku i wysokości roślin i ilości rozgałęzień trzeba wziąć pod uwagę Obsadę i Odmianę. Kazda odmiana jest inna i inaczej reaguje na skracanie. Weźcie np odmianę Monolit. Do jakiej wysokości udało się wam ją skrócić :D Mi do takiej że pilmet 2518 podniesiony na max i tak sunął lancami po pąkach.

To żeś mnie pocieszył tym monolitem.. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

W ulotce Mepiku można odnaleźć takie porównanie, widać z tego że niektóre odmiany są łatwiejsze a inne mniej podatne na regulację 

Mepik.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    836

dla mnie to normalne że jedna odmiana bardziej reaguje na skracanie, a druga mniej, druga sprawa to naturalna wysokość roślin. To samo tyczy się zbóż. Jedna odmiana ma 90cm, druga 70cm i każda inaczej reaguje na skracanie.

Z roślinami to tak jak z człowiekiem. Jeden rośnie szybciej, drugi wolniej a każdy je tak samo. A w rzepaku to też obsada reguluje wysokość roślin i ilość rozgałęzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

koledzy jaką ochronę i skracanie teraz wiosną byście polecili  zawsze dawałem toprex 0,5 ale mój doradca mówi że nie ma co bo go mocno skróci i może być odwrotny efekt od oczekiwanego i namawia mnie na 1 litr tebu  czy to ochroni przed chorobami czy słabo może macie jakieś  inne propozycje rzepaki na razie wyglądają kiepsko a tu już zaraz kwiecień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98
a co powiecie panowie jak dałem 230kg salmag z borem tydzien temu w poniedziałek i teraz po 8 dniach we wtorek/srode dac saletra póki ziemią wilgotną 250kg czy za wczesnie prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    421

W kwestii fungi to ja znowu odwrotna sytuacja bo zeszłego roku Caryx + Tebu a w tym roku postawiłem właśnie na Toprex i już czeka w magazynie . Zobaczymy co z tego wyjdzie bo jedni piszą że mocno skraca a inni że jednak słabiej  i być tu mądrym . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj