Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11296 odpowiedzi na ten temat

#1281 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 20:21

Rzepak i nawożenie [połączone] ksys - to kolega strzelił głupotę z tą Muszelką, opisów odmian nie czyta. jak byk pisze ,że to niska pszenica i nie trzeba jej skracać A co do pogody to też moje źródło zapowiada deszczową wiosnę i lato a co z tego wyniknie to uwidim i posmatrim:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 09:29
  •  

#1282 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 11 marzec 2012 - 06:19

Rzepak i nawożenie [połączone] muszelkę trzeba skracać przy intensywnej uprwie a jakie to masz żródło tej prognozy możesz podać

Thug

#1283 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 07:12

Rzepak i nawożenie [połączone] wszystko co zawiera tebukonazol to skraca rzepak,podobnie w zbozach stosujac tebukonazol nalezy obnizyc dawke antywylegacza,Moj rzepak to jeszcze zagadka czesc wymarzla na bank ale jeszcze nie mozna w miare dokladnie okreslic obsady i podjac decyzji o jego przyszlosci.Dostal na razie 40 kg S i 85 kg N

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1284 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 08:10

Rzepak i nawożenie [połączone] pogody długoterminowe możne se wsadzić... wiecie gdzie :) pitolą od rzeczy, ile razy mówili że będzie piękne lato albo nie będzie zimy... jakby choć w tym roku, staram się nie słuchać tych bredni bo szkoda nerwów, jaka będzie wiosna sami zobaczymy

#1285 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 09:02

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja sieję brylianta jest to niska odmiana więc jej nie skracam daje tylko połowę dawki modusa żeby słoma była sztywniejsza i się nie wywracał. Co do intensywności nawożenie to ok 600 kg saletry na ha i reszta pierwiastków. U nas kiedyś gość tak skrócił że mu z liścia flagowego kłos nie chciał wyjść .

#1286 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1331 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 09:03

Rzepak i nawożenie [połączone] No przecież zima miała już przyjść w październiku a przyszła jakoś w styczniu czy jeszcze później i takie ich zapowiedzi!

#1287 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 09:29

Rzepak i nawożenie [połączone] tez mam nadzieję że prognoza sie nie sprawdzi ale ta pogoda teraz ze skrajności w skrajność kolego jak stosowałeś modussa to jednak regulowałeś wzrost jakby nie było oczywiście zgadzam sie ze przy niskich odmianach nie dajemy tyle co normalnie 600kg saletry sporo dajesz .

Thug

#1288 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 11 marzec 2012 - 21:33

Rzepak i nawożenie [połączone] Koledzy mam oto dylemat. Wysiałem kilka dni temu 300kg/ha saletry puławskiej ( nie mogłem dorwac saltrosanu) Siarczanu nie chciałem ze wzgledu na niskie ph. teraz mam opcje zakupienia i w ciagu tygodnia wysiania
http://www.procam.pl/index.php/nawozy/536-prosan-nks-mikro

Czy jest sens to robic dodam ze nie jest to tani nawóz 1750 brutto tona trzeba dac 200kg/ha. Czy odpuscic sobie i dac za jakis czas druga dawke saletry :) Dodam ze jesienia były wysiane nawozy NPK zawierajace siarke polifoska 6 300kg/ha i na drugiej działce lubofos corn 500kg/ha

#1289 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 21:56

Rzepak i nawożenie [połączone] odpuść se, daj saletrę , będzie ok.

#1290 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 07:50

Rzepak i nawożenie [połączone] Nie warto, przeliczając na składniki ten nawóz powinien kosztować poniżej 1000zł. Wg mnie ten jest gorszy od sirczanu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1291 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 08:06

Rzepak i nawożenie [połączone] proporcje też jakieś nie tego dużo siary mało azotu a potasu 5% to nawet nie jest do odczucia i ta cena tak jak koledzy farmer i silva piszą szkoda kasy daj saletrę

Thug

#1292 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 08:36

Rzepak i nawożenie [połączone] No ale to te jak już dałeś 300 saletry to wystarczająco na początek. A nawet dla mnie za dużo jak na jedną dawkę nawozu szybko działającego. Moja propozycja jeśli chcesz koniecznie siarke to dać siarke elementarną bo ona wychodzi najtaniej wg mnie albo siarczan amonu. A za jakiś czas dopiero saletre.

#1293 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 08:49

Rzepak i nawożenie [połączone] w jakiej postaci mozna kupic jak to nazwałes siarke elementarna ?

#1294 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 12 marzec 2012 - 08:52

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie chyba mam problem... na początku zeszłego tyg siałem na rzepak nawozy (200 kg siarczanu i 200kg saletry/ha), wczoraj chodziłem po polach i uważam że rzepak jest gorszy niż w ubiegłym tyg... korzenie są ok ale na górze jakby trochę przymarzł...:/:/ oczywiście nie wszystko ale na pewno jest tego więcej jak w ubiegłym tyg. Miał ktoś już takie doświadczenia? Co teraz zrobić i jak mu pomóc?

#1295 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 09:24

Rzepak i nawożenie [połączone] siarka nazywa sie wigor s w linku cośtam opisane http://www.zchsiarko..._rolnictwa_1_12 dać go 30-40kg i bedzie git. Swoim rozsiewaczem myśle że spokojnie ustawisz i wysiejesz taką dawke

i jeszcze jedna opcja. Ostatnio ciekawy nawóz: saletrosirczan.

Edytowany przez silva, 12 marzec 2012 - 09:26.

#1296 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 09:28

Rzepak i nawożenie [połączone] Pisałem ze nie ma u mnie w okolicy takich nawozów bo nie ma rzepaków :( saltro siarczan byłby oki tylko nie mogłem go kupic. Orientujesz sie w koszcie tego wigor s ?

#1297 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 09:50

Rzepak i nawożenie [połączone] Coś kolo 1000 zł za tone ale to było jakiś czas temu. Zależy jakie ilości.jak większe to przywiozą z powodzeniem.

#1298 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 10:38

Panowie chyba mam problem... na początku zeszłego tyg siałem na rzepak nawozy (200 kg siarczanu i 200kg saletry/ha), wczoraj chodziłem po polach i uważam że rzepak jest gorszy niż w ubiegłym tyg... korzenie są ok ale na górze jakby trochę przymarzł...:/:/ oczywiście nie wszystko ale na pewno jest tego więcej jak w ubiegłym tyg. Miał ktoś już takie doświadczenia? Co teraz zrobić i jak mu pomóc?

czekać aż ruszy wegetacja, wtedy będzie wiadomo czy jest jescze co ratować

#1299 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 12:22

Rzepak i nawożenie [połączone] wigor s powinien być wysiewany przedsiewnie i wymieszany z glebą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1300 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 12 marzec 2012 - 17:53

Koledzy mam oto dylemat. Wysiałem kilka dni temu 300kg/ha saletry puławskiej ( nie mogłem dorwac saltrosanu) Siarczanu nie chciałem ze wzgledu na niskie ph. teraz mam opcje zakupienia i w ciagu tygodnia wysiania
http://www.procam.pl/index.php/nawozy/536-prosan-nks-mikro

Czy jest sens to robic dodam ze nie jest to tani nawóz 1750 brutto tona trzeba dac 200kg/ha. Czy odpuscic sobie i dac za jakis czas druga dawke saletry :) Dodam ze jesienia były wysiane nawozy NPK zawierajace siarke polifoska 6 300kg/ha i na drugiej działce lubofos corn 500kg/ha

tak jak napisał farmerf, odpuść se, pierwszy raz na tym polu uprawiasz rzepak? jeśli tak, to pole nie jest wydojone z siarki na tyle by spowodować jakiś znaczący spadek plonu, proponuje do każdego oprysku dodawać siarczan Mg.