tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

TheBociek1996    598
3 godziny temu, BENNY82 napisał:

a ty będziesz czekał aż rozbuduje rozete i pójdzie w pęd? w tym roku nie ma na to czasu po prostu jest 25.marzec u mnie pierwsza dawka poszła na plantacje dobrze rokujące a niektóre czekają na pług od 2 tygodni non-stop nocne przymrozki a dzisiaj rano aż bialutko od szronu nie wiem co będzie z tym rzepakiem nawet zasilonym ale jak przetrwał a tego dopiero dowiemy się w kilka dni odwilży lustracją na polu bezpośrednio jak tylko obsada będzie ok to heja z druga dawką ale rozsądnie maks 180kg N/ha bo żadna działka w tym roku nie roukuje na lepsze nawożenie a może w ogóle nie będzie rokować . ale jeżeli u kogoś plantacje wyglądają dobrze po zimie i były dobrze rozwinięte na jesieni to bym nie zwlekał z drugą dawką i korzystał z przymrozku aby kolein nie narobić.

data w kalendarzu nie ma tutaj znaczenia. Jeżeli wegetacja rusza później to automatycznie rzepak będzie później odbudowywał rozetę i później zaczynał kwitnięcie.

U mnie wegetacja w tym roku rusza około 3 tyg później niż w ubiegłym roku. Więc z automatu 1 dawka poszła około 3 tyg później tak jak i druga dawka będzie później - za około 2-3 tyg.

Wg twojej teorii jeżeli w ubiegłym roku zbierałem pszenicę 20 lipca to w tym roku też muszę w tym samym terminie mimo tego, że zboże będzie zielone z 20% wilg. 
Trzeba patrzec na to co jest w polu a nie w kalendarzu 


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3879

Masz rację ,żniwa mogą się przeciągnąć a z nimi siewy nowego rzepaku ,prognozy mówią o deszczowym lecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Już zaczyna się temat przeciągania żniw/ wegetacji a natura nadgoni i rzepak zakwitnie jak zawsze na początku maja takim tokiem rozumowania to pszenica siana w listopadzie powinna być mlocona koniec września

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Przyjdzie 3 tyg bez deszczu to zniwa beda w tym samym terminie co zawsze. Nie pamietam zeby kiedykolwiek zaczely sie pozniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, TheBociek1996 napisał:

data w kalendarzu nie ma tutaj znaczenia. Jeżeli wegetacja rusza później to automatycznie rzepak będzie później odbudowywał rozetę i później zaczynał kwitnięcie.

U mnie wegetacja w tym roku rusza około 3 tyg później niż w ubiegłym roku. Więc z automatu 1 dawka poszła około 3 tyg później tak jak i druga dawka będzie później - za około 2-3 tyg.

Wg twojej teorii jeżeli w ubiegłym roku zbierałem pszenicę 20 lipca to w tym roku też muszę w tym samym terminie mimo tego, że zboże będzie zielone z 20% wilg. 
Trzeba patrzec na to co jest w polu a nie w kalendarzu 

Wiec wedlug Ciebie rzepak zamiast 10 maja będzie kwitł 1 czerwca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jak da drugą dawkę końcem kwietnia to pewnie będzie kwitł do końca czerwca ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4577
24 minuty temu, Wicherek napisał:

Masz rację ,żniwa mogą się przeciągnąć a z nimi siewy nowego rzepaku ,prognozy mówią o deszczowym lecie

tak jak co roku o zimie stulecia ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
1 godzinę temu, TheBociek1996 napisał:

data w kalendarzu nie ma tutaj znaczenia. Jeżeli wegetacja rusza później to automatycznie rzepak będzie później odbudowywał rozetę i później zaczynał kwitnięcie.

U mnie wegetacja w tym roku rusza około 3 tyg później niż w ubiegłym roku. Więc z automatu 1 dawka poszła około 3 tyg później tak jak i druga dawka będzie później - za około 2-3 tyg.

Wg twojej teorii jeżeli w ubiegłym roku zbierałem pszenicę 20 lipca to w tym roku też muszę w tym samym terminie mimo tego, że zboże będzie zielone z 20% wilg. 
Trzeba patrzec na to co jest w polu a nie w kalendarzu 

A ty panie jak sie nie znasz to wogule się nie wypowiadaj. Rzepak reaguje na długosc dnia i przebieg temperatury i kalendarz ma tu znaczenie ale nie bede poprawiał tu nikogo bo po co.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kriiso1987    0

Witam po oględzinach plantacji mam dylemat zostawić czy zaorać proszę o pomoc i opinie doświadczonych kolegów

20180313_163755.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

No i bądź tu madry ale to chyba nie wina zimy a wschodów

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

A dalej lepsza obsada? Jezeli tak na całosci lub zgrubsza to pług. nie ma sensu .widac że kiepskie wschody były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    77

Bardzo mała obsada i do tego zmasakrowany przez mróz.moim zdaniem do likwidacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

jak z tego co jest na polu sa przemrozone rosliny ze lekko wychodza z ziemi to szkoda inwestowac tylko plug

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Będziecie robić orkę czy tylko lekko wzruszycie? Mam miejsce 0,5 ha gdzie wymokło przez niedrożny drenaż, chcę posiać pszenicę jarą. Robiłem zabieg Butisan max + Navigator i nie wiem czy sama uprawa agregatem na 7 cm wystarczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215
50 minut temu, BENNY82 napisał:

A ty panie jak sie nie znasz to wogule się nie wypowiadaj. Rzepak reaguje na długosc dnia i przebieg temperatury i kalendarz ma tu znaczenie ale nie bede poprawiał tu nikogo bo po co.

Nie krytykuj bo kolega ma racje. 2 lata temu rzepak zakwitł 25 kwietnia a rok temu 10 maja także termin kwitnięcia rzepaku jest elastyczny i to jest mit że rzepak kwitnie zawsze tak samo. Tak samo jak ktoś rozsiewa mit że zboża krzewią się do 10 kwietnia a potem juz nie. Gówno prawda. Pszenica siana późno będzie się krzewiła dużo dłużej niż do 10 kwietnia. Sam to wszysto spraktykowałem i widzialem na własne oczy. Rośliny mają swój kalendarz co roku inny i nie ma w tym  żadnych sztywnych reguł.

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
1 godzinę temu, BENNY82 napisał:

A ty panie jak sie nie znasz to wogule się nie wypowiadaj. Rzepak reaguje na długosc dnia i przebieg temperatury i kalendarz ma tu znaczenie ale nie bede poprawiał tu nikogo bo po co.

 

zgadza się, tzn. gdy wegetacja startuje np 2 tyg później niż w ub r to nie znaczy że 2 tyg później w stosunku do ub r będzie kwitł, czy że o 2 tyg przeciągną się żniwa, różnica może być kilku dniowa (5-10) to oczywiste, ale mimo tego zawsze z II dawką czekam aż odbuduje rozetę może nie w pełni ale odbuduje, poza tym wszystko zależy od wielkośći I dawki, u mnie Górny Śląsk aktualnie mamy parę dni po tym mrozie weekendowym i temp rzędu 5-7st w dzień a noce nawet do -6 dalej, a nowe listki powoli się wysuwają, długi dzień swoje robi to fakt, jak wegetacja się rozhula na dobre to bedzie rósł w oczach to jest pewne, ja II dawkę planuję po poniedziałku wielkanocnym w zależności od pogody bo głoszą ochłodzenie.

37 minut temu, Kriiso1987 napisał:

Witam po oględzinach plantacji mam dylemat zostawić czy zaorać proszę o pomoc i opinie doświadczonych kolegówimageproxy.php?img=&key=2e0fe1b1adf61807

20180313_163755.jpg

widzę że Panowie szybko na niego wyrok wydali, ja tam bym walczył, niekoniecznie musi być przemarznięty ale jak widać co po niektórzy ze zdjęcia to wnioskują

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7
49 minut temu, Kriiso1987 napisał:

Witam po oględzinach plantacji mam dylemat zostawić czy zaorać proszę o pomoc i opinie doświadczonych kolegówimageproxy.php?img=&key=2e0fe1b1adf61807

20180313_163755.jpg

Jeżeli jest 10-12 na m2 roślin które wydadzą plon to ja bym zostawił.Miałem taki rok, zostawiłem tyle kiedy zapłaciła ubezpieczalnia uzyskałem plon 2,7t/ha plus 1300 zł z ha ubezpieczenia i w kieszeni się zgadzało.

W tym roku też zostawię jeśli zapłaci ubezpieczalnia bo obsada jest podobna. Azot wysiany 5 i 20 marca 180N. Zrobiłbym to później ale u mnie tak jest, że wjadę tylko kiedy ziemia zmrożona Warmińsko - mazurskie. Powodzenia panowie i zawsze kierujcie się swoim rozumem bo każdy z nas płaci za swoje decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj