tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

20CBR12    209

U mnie plan jeszcze czekać z drugą dawką azotu conajmniej tydzień 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1465
9 godzin temu, Wiraszka napisał:

Witam Panowie. Pytanko woj.mazowieckie w piątek 16.03 spadło ok 20 cm śniegu jeszcze troche na polu jest. Ale zboża nie dostały pierwszej dawki N. I teraz pytanie czy rozsiewać jutro czy czekać do Wielkiej soboty bo tydzień będzie musiało schnąc pole.... Zdj z pola poniżej :)

29138158_1792918314107605_634629861_n.jpg

29345672_1792918310774272_1710279505_n.jpg

Jak masz pola równe to nie ucieknie, u mnie sytuacja taka samo tylko ze górki i doliny i zawsze jest tak ze nawóz spływa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23

Też będę czekał przynajmniej do świąt z drugą dawką nawozu bo się ociepla i na dniach będzie dokładnie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    305

Ja planuje podać 1 jak i 2 dawkę jednego dnia z racji tej że nie było jak wjechać wcześniej w pole a teraz leży jeszcze z 10 cm śniegu wiec nie prędko z tym wjadę. Czy to dobry pomysł zobaczymy. Województwo Lubelskie Powiat Krasnostawski

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poszła 2 dawka nawozu na rzepak.  Na pszenice udało się tylko 5ha sypnąć bo ciapa się zaczeła robić i uciekłem z pola.  Mróz rano o 4    -1  a o 7 było już 4st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23

Zgłosiłem jednak rzepak rano do ubezpieczalni bo zanim przyjdą sprawdzić to minie trochę czasu a tak będzie można działać . widać ludzie zaczynają zgłaszać bo ciezko się dodzwonić a jak się dodzwoniłem to byłem 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

U mnie śniegu w opór a do tego mróz rano o 6 -15. Także jeszcze trochę poczekam z wyjechaniem w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Siemanr1 napisał:

Zgłosiłem jednak rzepak rano do ubezpieczalni bo zanim przyjdą sprawdzić to minie trochę czasu a tak będzie można działać . widać ludzie zaczynają zgłaszać bo ciezko się dodzwonić a jak się dodzwoniłem to byłem 6

W tymroku podobno zdjęcia z samolotu robili i nie będą objeżżać do szacowania  B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56
16 godzin temu, BENNY82 napisał:

A u mnie zakwitł w okolicach połowy maja pamietam na poczatku maja poszedlem do szpitala to byl do połowy łydki a jak wyszedlem po 2 tyg to siegal pasa kwitł dobry miesiąc a plony jeszcze długo sie nie powtórzą szczególnie na lekkich glebach

A jaki plon ,jaka klasa gleby?

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
5 godzin temu, wyrebski1 napisał:

Bede głosił na dniach, sytuacja podobna.

A czytaliscie warunki? Bo u mnie im pózniej zgłoszoma szkoda tym większy stopień przyzmamia szkody w povztowym .czytać uważnie bo kasa przecieka miedzy palcami

44 minuty temu, slonju77 napisał:

A jaki plon ,jaka klasa gleby?

IV V klasa piachy i bielice ważone na skupie plony powyżej 5 ton na cieższych 2,5-3t z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23

Ja wykupiony mam wariant  U 18% więc i tak dali by tylko 18 a kiedyś dawali 25 i było zależne od terminu,im później tym więcej.Teraz się scwanili!mam ubezpieczenie w TUW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
12 minut temu, juras411 napisał:

u mnie już po szacowaniu strat w concordii

Cały do przesiania?było coś żywego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
7 godzin temu, staszek131415 napisał:

W tymroku podobno zdjęcia z samolotu robili i nie będą objeżżać do szacowania  B|

Tak, wynajęli od amerykańców U2... Mają ludzie fantazję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4577

a jak bd przymrozki to ziemia nie bd zamarznięta ??  możesz w każdej chwili tylko zależy czy idzie wiecheć do pola 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras411    20
2 godziny temu, Siemanr1 napisał:

Cały do przesiania?było coś żywego

cały, coś tam przeżyło jakieś paski ale to bez sensu zostawiać 32  ha pod nóż hehe co za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4577

nie powinno i nie słyszałem nigdy o takiej sytuacji , sam rozlewałem w mrozy i nic się nie działo 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
13 godzin temu, gustaww napisał:

Poszła 2 dawka nawozu na rzepak.  Na pszenice udało się tylko 5ha sypnąć bo ciapa się zaczeła robić i uciekłem z pola.  Mróz rano o 4    -1  a o 7 było już 4st.

rzepak już rośnie ? jaka faza zaczyna wubijać w pęd że już druga dawka, odbudował rozetę? jaka była pierwsza?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
7 godzin temu, proxy8441 napisał:

rzepak już rośnie ? jaka faza zaczyna wubijać w pęd że już druga dawka, odbudował rozetę? jaka była pierwsza?

a ty będziesz czekał aż rozbuduje rozete i pójdzie w pęd? w tym roku nie ma na to czasu po prostu jest 25.marzec u mnie pierwsza dawka poszła na plantacje dobrze rokujące a niektóre czekają na pług od 2 tygodni non-stop nocne przymrozki a dzisiaj rano aż bialutko od szronu nie wiem co będzie z tym rzepakiem nawet zasilonym ale jak przetrwał a tego dopiero dowiemy się w kilka dni odwilży lustracją na polu bezpośrednio jak tylko obsada będzie ok to heja z druga dawką ale rozsądnie maks 180kg N/ha bo żadna działka w tym roku nie roukuje na lepsze nawożenie a może w ogóle nie będzie rokować . ale jeżeli u kogoś plantacje wyglądają dobrze po zimie i były dobrze rozwinięte na jesieni to bym nie zwlekał z drugą dawką i korzystał z przymrozku aby kolein nie narobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Pierwsza dawka azotu w postaci saletrosanu (250 kg/ha) podana 5 marca, a teraz zastanawiam się czy w tym tygodniu nie zacząć siać drugiej dawki w postaci saletry. Śniegu na polach prawie już nie ma, w nocy mróz w okolicy -5/-6 stopni więc z rana zanim by rozmarzło udało by się wjechać bez rycia kolein.

Poniedziałek i wtorek temp. ma być w okolicy 10 stopni w ciągu dnia w środę ma się trochę ochłodzić i ma popadać jakiś deszczyk, a później teoretycznie ma być dość spore ocieplenie od soboty.

 

Co o tym sądzicie? Czy jeszcze poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj