Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#1261 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 08 marzec 2012 - 20:11

Rzepak i nawożenie [połączone] mam pytanie jakie są szanse na uzyskania odszkodowania od koła łowieckiego bo mi też sarny zniszczyły troche rzepaku , czy ktoś się oto starał, jaka jest tego procedura ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 03:17
  •  

#1262 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 08 marzec 2012 - 20:27

Rzepak i nawożenie [połączone] co do rzepaku nie wiem za 2 ha pszenzyta dostałem 550zł po roku czekania i kilku straconych dniach... musiałbyś się sądzić, tylko odrazu po szkodzie musisz brać niezależnego rzeczoznawce i zgłaszać do koła oni wywijają się jak tylko mogą a co najlepsze wyceniają przed żniwami więc raz że nie wiadomo co z tym robić a dwa że wtedy coś zawsze urośnie i z ziemi nie wygląda na takie jak naprawde jest :) Stalowe nerwy trzeba mieć

#1263 Share Karols21

Karols21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, nowoczesny chów zwierząt

Napisany 08 marzec 2012 - 21:25

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja mam pytanie trochę z innej beczki. A mianowicie jak ustawiacie swoje rozsiewacze na siarczan amonu krystaliczny . Chodzi mi o to ja to jest w porównaniu do jakiego nawozu np saletra amonowa czy polifoska. Aha i jeżeli mam ustawiony rozsiewacz na 10m to czy siarczan też bez problemy da się tak rozsiać.

Edytowany przez Karols21, 08 marzec 2012 - 21:27.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1264 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 22:52

Rzepak i nawożenie [połączone] ja nic nie zmieniam w ustawieniu łopatek i zawsze jest dobrze ( nie ma niedorzutów )pod warunkiem ze siarczan jest grubokrystaliczny. inna sprawą jest wielkość otworu ale to zalezy od dawek

Edytowany przez milanreal1, 08 marzec 2012 - 23:59.
cytowanie poprzedniego posta

#1265 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 09 marzec 2012 - 09:13

Rzepak i nawożenie [połączone] siarczan amonu to porażka oczywiście to moje zdanie za dużo męczrni miałe z moją amazonką wole jednak saletrosan chociaz droższy podkreślam to tylko moje zdanie ale cóż z tego że sie sieje jak to mwszystko wyglada żle zapowiada sie cięzki rok oby tylko sie nie sprawdziła prognoza długoterminowa bo jare rośliny to wypali do cna i wtedy będzie klops ale już od 15 marca pokazują zero opadów i deszczu ale zobaczymy
http://www.twojapogo...ognoza-sezonowa

Thug

#1266 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 marzec 2012 - 15:38

Rzepak i nawożenie [połączone] dokładnie, biorąc pod uwagę opady jesienne (jeżeli takowe były) i prognozy na wiosne br. to na 90% wystąpi susza w wielu regionach Polski :(

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1267 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 marzec 2012 - 16:47

Rzepak i nawożenie [połączone] na wiosne susza a na zniwa deszcz i beda kolejne zniwa w wodzie ;/

#1268 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 17:09

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie nie popadajmy w skrajną paranoje.. tak samo jak w naszym pięknym rządzie ( twym roku zabierają cześć dopłat 10% , za rok dopłaty uzupełniające bodajże) , i tak samo jak w pogodzie niczego nie da się przewidzieć. Każdy rok jest inny, trzeba być dobrej myśli i robić swoje.
W pogoni za tym wszystkim warto pamiętać że " człowiek jest niewolnikiem własnego stanu posiadania" A przecież po to pracujemy w gospodarstwie żeby być niezależnymi. I spełniać się tym co robimy oczywiście, każdy by chciał żeby mu się udało to co planuje... tego wam i sobie w nadchodzącym sezonie życzę :) I chyba zdrowia-bo bez niego żadna kasa na nic wam się nie przyda,,,
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

#1269 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 18:52

Rzepak i nawożenie [połączone] prawda
ja czekam jeszcze 2 tygodnie z rzepakiem, jak się nie zbierze to pójdzie chyba jęczmień
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#1270 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 20:16

Rzepak i nawożenie [połączone] a czym było pryskane?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1271 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 20:24

Rzepak i nawożenie [połączone] czy wszystkie środki grzybobójcze stosowane wiosną w rzepaku w zalecanych dawkach jednocześnie skracają rzepak czy są też takie ,które są tylko grzybobójcze?Generalnie chodzi mi o to,że niektóre pola są podatne na brak wody i oprysk środkiem skracającym jeszcze ten efekt spotęguje i spowoduje skarlenie rzepaku.

#1272 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 20:58

Rzepak i nawożenie [połączone] a skąd taka teoria?

#1273 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 09 marzec 2012 - 20:58

Rzepak i nawożenie [połączone] Są też tylko grzybobójcze ;) aczkolwiek teorie masz dziwną.. ja dzisiaj skończyłem siać Polifoske 21 na rzepak, w przyszłym tygodniu pewnie pójdzie saletra ;)

Edytowany przez losktos, 09 marzec 2012 - 20:59.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1274 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 21:05

Rzepak i nawożenie [połączone] uważam,że skoro zboże można za mocno skrócić to z rzepakiem chyba jest tak samo jeżeli się mylę to niech ktoś mi to wytłumaczy.
W ubiegłym roku kolega skrócił pszenicę Muszelkę do tego stopnia,że miał problemyżeby ją zebrać.Z rzepakiem nie powinno być takich problemów ale może będą inne skutki uboczne.

#1275 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 22:13

Rzepak i nawożenie [połączone] Jeszcze kilka słów do pogody- prognoza całoroczna zapowiadała obfite opady i nadejście zimy już w listopadzie. Co się wydarzyło wiemy wszyscy. Podobnie sądzę, że z tą suszą w kwietniu, maju i czerwcu to też nad wyrost. Należy traktować to z lekkim przymrużeniem oka. Pogoda i stan atmosfery są bardzo dynamiczne i trudno jest na 100% przewidzieć pogodę na 3 dni a co dopiero na 4 miesiące.

U mnie w okolicy jęczmienie i pszenice kiepskie. Raczej mało kto posiał na nie azot. Rzepaki od środka zielenieją, chyba jest szansa, że plantacje pozostaną do zbioru.
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#1276 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 10 marzec 2012 - 09:25

Rzepak i nawożenie [połączone] ja dałem we wtorek 200kg polifoski 21 i 100 kg saletry, efekt taki że teraz gdy trochę odpuszcza ziemia są młode liście od środka i zapowiada się dobrze mimo że trochę wyleciało (zasługa saren). Ogólnie do pogody nawiązując to w naszym klimacie posusze wiosenne to normalne zjawisko. Roślina dobrze odżywiona lepiej znosi suszę. (dobrze to znaczy nie za mało, nie za dużo)
pozdrawiam

#1277 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 09:49

Rzepak i nawożenie [połączone] dzisiaj rano dałem rsm na rzepak w ilości 300l na hektar.

#1278 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 10:06

Rzepak i nawożenie [połączone] Regulatory wzrostu poza zniesieniem dominacji pędu głównego pobudzają system korzeniowy do wzrostu tak więc chyba na suchych stanowiskach zastosowanie regulatora jest korzystne. Oczywiście nie daje się ich za każdym razem jak jedziemy z opryskiwaczem na rzepak.

#1279 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 10 marzec 2012 - 13:34

Rzepak i nawożenie [połączone] eee tam prognozy coraz lepsze http://www.twojapogo...achodzie-polski

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1280 Share grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 18:46

Rzepak i nawożenie [połączone] Kolego @iron no to ładną dawkę zapodałeś, 126kg czystego azotu w pierwszej dawce :blink: . Ile jeszcze planujesz dać?