tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

piotr4255    38
3 godziny temu, koniu napisał:

co z tego że fioletowa? To chyba norma przy takich mrozach. My jutro lecimy z azotami, chyba że cos wypadnie to w sobotę.

Jak myślisz jęczmień wyleciał czy będzie dobrze,ariane lepszą od wintmalta ma zimotrwalosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

nie wiem, tam gdzie mam posianego nie daleko gór w dzień bywało po 12 mrozu, w nocy znajomy co tam mieszka mówi że było nawet 17. Mam nadzieje że przetrwa mimo że sniegu było praktycznie tyle co nic. W tym roku mamy jęczmień Ida, też browarny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Warto jary zasiać nie było rzepaku nigdy na tym kawałku nie dałem rady jesienią bo było za mokroB|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, rolpol17 napisał:

No ja też czarno to widze przymrozki i wiatr zrobił swoje bez sniegu ,,dolnośląskie ,, 1/4 areału fioletowa się zrobiła,duży obszarnik dzisiaj leci z azotami ja sie jeszcze wstrzymam.

fioletowy kolor niema znaczenia, niektóre odmiany reagują inaczej przy takich mrozach to normalne, chyba że się pojawił przed nadejsciem zimy co może świadczyć o niedoborach pokarmowych, a tak to jak sie ociepli i zacznie ciągnać z ziemi to po fiolecie ani śladu nie będzie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racic    1

lubelskie - 20 ,termometr pod dachem ,ciekawe ile przy gruncie ,snieg ok 5 cm, pochwalcie się ile u was.

Edytowano przez racic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnys    42

roztocze -22 w altance pod dachem ,śniegu 5-10 cm ładnie rypi pod butami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

-16 i zero śniegu kolega na forum z oklic pisał że robili test na przezimowanie to wszystko nie żyje :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

jak zwykle bredzisz

Chyba Ty

37 minut temu, Anetka1 napisał:

Jak na sniadanie jada pokrzywę i rzeżuchę to tego są efekty

Nie mierz swoją miarą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Nie wiem w jakim lubelskim wy mieszkacie że macie snieg, bo u mnie powiat łęczyński dokładnie 45km od lublina na wschód sniegu tyle co nic może z 1cm. Posiałbym może siarczan mg z solą ale zimno i nie chce mi się siewnika w takie mrozy naprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

U mnie snieg leży, ale wg prognoz już się przełoży w drugą stronę. Wiatr się skręci i ma być cieplej.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

U mnie w okolicach Parczewa sobota i niedziele to ostatnie dni z mrozem. Od następnego tygodnia ma być odwilż i temperatury w okolicy 8 stopni. Jutro Prawdopodobnie na niższe działki wysieję saletrosan na rzepak i pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
2 godziny temu, jacek472 napisał:

Nie wiem w jakim lubelskim wy mieszkacie że macie snieg, bo u mnie powiat łęczyński dokładnie 45km od lublina na wschód sniegu tyle co nic może z 1cm. Posiałbym może siarczan mg z solą ale zimno i nie chce mi się siewnika w takie mrozy naprawiać.

powiat zamojski, hrubieszowski z 10 cm sniegu jak nic. nawozy to co najwyżej w następnym tygodniu, jak snieg sie rozpuści.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
13 minut temu, robercikj100 napisał:

powiat zamojski, hrubieszowski z 10 cm sniegu jak nic. nawozy to co najwyżej w następnym tygodniu, jak snieg sie rozpuści.

Jak myslisz mrozy -24°C  mogac w jakis sposob zaszkodzic  pszenicy i rzepakowi pod taka warstwa sniegu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Jednodniowy może nie, ale co z takim całotygodniowym? Od Zamościa na południe jest z 15cm-20cm śniegu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racic    1

jaka cena będzie w żniwa  ciekawe , 355 Erło na sierpień  na  MATIF , 150 zl średnio wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markub24    3

W centralnej polsce okolice Kutna juz od tygodnia caly czas -16 do - 18, takze z rzepaku nic nie bedzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nie wszystkie przetrwają tym bardziej te siane w połowie września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markub24    3

Bez śniegu nie ma szans aby to przetrwało za dlugo ten mróz trzyma a tu jeszcze dwa dni takie nadaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Niech przyjdzie ocieplenie i będziecie widzieć a nie co dziennie spekulujecie ,co można teraz powiedzieć wszystko wygląda ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dokładnie, popieram kolegę wyzej. Co roku to samo na forum. A to wymrozi bo sniegu nie ma, a to zgnije bo dużo sniegu, albo glodny bo nie ma zimy... Przyjdzie ciepło i wszystko się okaże...

  • Like 1

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    132

Od tygodnia w nocy ok. -15,-16 a w ciągu dnia około -8, śniegu na rzepaku mam jakieś 3-5 cm. 

Pamiętam rok 2016, ponad tydzień siedział mróz -20 stopni z silnym wschodnim wiatrem. Śniegu nie było nawet milimetra. Rzepaki plonowały 2-2,5 t/ha. Niektórzy przesiewali i zbyt dobrze nie wyszli na tym bo w kluczowym momencie zabrakło deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj