tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
20CBR12    209
2 minuty temu, karol13 napisał:

Witam, Nadają u mnie mrozy do soboty później temp. według prognoz wszystko na plus śniegu mam około 10 cm czy duże straty byłby by gdybym podał na ten śnieg saletrę w sobotę jako na ostatnim mocniejszym mrozie. Czy lepiej wstrzymać się aż ten śnieg stopnieje i wypatrywać przymrozka ?   Rejon Małopolska pola dość równe 

Sam pomyśl chcesz nawozic rzepak czy śnieg? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34
1 godzinę temu, karol13 napisał:

Witam, Nadają u mnie mrozy do soboty później temp. według prognoz wszystko na plus śniegu mam około 10 cm czy duże straty byłby by gdybym podał na ten śnieg saletrę w sobotę jako na ostatnim mocniejszym mrozie. Czy lepiej wstrzymać się aż ten śnieg stopnieje i wypatrywać przymrozka ?   Rejon Małopolska pola dość równe 

Ja też myślę podać 1 dawkę w sobotę chyba że prognozy się zmienią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507
22 godziny temu, aro1975 napisał:

myślę o sobocie - podobno ma być "0" 

na Polsacie mówią, że około 10.03 będzie 14 stopni na plusie

Arek, na śnieg też będziesz siał? Ja u siebie dużo mam pól gdzie jest pagórkowaty teren albo jakieś wgłębienia na polach. Jakbym posiał kizeryt na śnieg to on później razem ze śniegiem spłynie w te dołki czy jakoś wniknie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Kizeryt tak łatwo sie nie rozpuszcza jak saletra także tak łatwo też nie spływa. Ale z drugiej strony na śnieg to troche durnota siać. Poczekaj na spokojnie i posiej jak śnieg zejdzie. Te pare cm jak masz jak bedzie na plusie to moment zejdzie a przymrozki zapowiadaja jeszcze na długi czas takze na spokojnie posiejesz. Siarczan magnezu im sól w kwietniu w tamtym roku siałem i uważam że był w pełni wykorzystany przez rzepak takze spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32
wykonywał ktoś z was test na wymarzanie rzepaku? Bardowscy na yt fajnie wytłumaczyli jak to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Za wcześnie  musi być ciepłej i będzie widać czy gnije czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Ja robiłem rok temu zarówno w rzepaku, jak i pszenicy. Najchętniej już bym wykopał pszenicę, żeby się nie łudzić, ale wszystko skute lodem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    110

rok temu robiłem w pszenicy zanim jeszcze całkiem puściło, wydłubałem śrubokrętem większość korzeni sie urwała ale wszystkie puściły nowe przyrosty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizakking    4

ja dziś wykopalem  łomem pszenice i rzepak :)  planowałem  jutro saletrosan  na rzepak quartz a teraz  dosypało kilka cm śniegu czekam spokojnie do nastepnego tygodnia  - lubelskie  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
2 godziny temu, XTRO napisał:

Arek, na śnieg też będziesz siał? Ja u siebie dużo mam pól gdzie jest pagórkowaty teren albo jakieś wgłębienia na polach. Jakbym posiał kizeryt na śnieg to on później razem ze śniegiem spłynie w te dołki czy jakoś wniknie ? :)

na śnieg się nie sieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

apropos ścieżek to gdy mamy te 3-5cm śniegu to je jeszcze widac ale jak 10cm to już można zapomnieć


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23
19 godzin temu, karol13 napisał:

Witam, Nadają u mnie mrozy do soboty później temp. według prognoz wszystko na plus śniegu mam około 10 cm czy duże straty byłby by gdybym podał na ten śnieg saletrę w sobotę jako na ostatnim mocniejszym mrozie. Czy lepiej wstrzymać się aż ten śnieg stopnieje i wypatrywać przymrozka ?   Rejon Małopolska pola dość równe 

Zanim ta ziemia pusci po tych mrozach to zdarzysz wjechac w to pole.. to był ponad tydzień mrozu a nie przymrozku takze ziemia jest wystarczająco zmarzla żeby wjechac nawet i w poniedziałek/wtorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
8 godzin temu, proxy8441 napisał:

apropos ścieżek to gdy mamy te 3-5cm śniegu to je jeszcze widac ale jak 10cm to już można zapomnieć

A tam opowiadasz, ostatnio byłem na rzepaku i jest minimum te 10 cm sniegu na nim. Na jesieni pryskane 2 razy i widać przejazdy, przy niektórych trzeba się zastanowić, ale widać.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Umnie juz w wiosce posiali azotowe przed mrozami na rzepak. Ja planuje na sobote z nawozem wjechac. Brak sniegu najnizsza temperatura  to minus 13 bylo. Powinien rzepak przetrwac odmiana hary. Przez 2 lata sie sprawdzala w porównaniu  do innych odmian w potencjale plonowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras411    20

u mnie zero śniegu i czwarty dzień -15 i jeszcze był wiatr z rzepaku raczej nic nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

\

A cena do góry ostro ciekawe kiedy 2  przodu zobaczymy obstawiam kwiecień

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolpol17    1

No ja też czarno to widze przymrozki i wiatr zrobił swoje bez sniegu ,,dolnośląskie ,, 1/4 areału fioletowa się zrobiła,duży obszarnik dzisiaj leci z azotami ja sie jeszcze wstrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, bizonlukaszZ056 napisał:

Za dużo obstawiasz stasiu :D w tym temacie że rzepak na 2 tysie, w pszenicy że na 500 stanieje i tak mącisz:)

Proszę zacytuj mój post gdzie pisałem że na 500 stanieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837
34 minuty temu, rolpol17 napisał:

No ja też czarno to widze przymrozki i wiatr zrobił swoje bez sniegu ,,dolnośląskie ,, 1/4 areału fioletowa się zrobiła,duży obszarnik dzisiaj leci z azotami ja sie jeszcze wstrzymam.

co z tego że fioletowa? To chyba norma przy takich mrozach. My jutro lecimy z azotami, chyba że cos wypadnie to w sobotę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

U mnie ostatnia noc z -14 i pozniej ma byc tylko lepiej. Zobaczymy w przyszłym tygodniu czy coś ocalalo. Korn kali i tak posieje najwyżej zostanie pod kukurydze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Poki taki mróz to u mnie nie ma mowy o nawozach. zapowiadają że od poniedzialku będzie cieplej i wtedy mam nadzieję że uda się zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj