Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11296 odpowiedzi na ten temat

#1201 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 16:26

dzis nawoz na przyczepe zaladowalem rozsiewacz zaczepiony zasypany jutro 5:30 wyjazd w pole dokonczys siew dzis cala okolica wozila nawozy wiec jutro wyrusza tez .

Łukasz, co tak późno. Ja już wracam o tej porze. :D
Rzepaki zasilone 200kg siarczanem i stop, nudy, kolein nie ma. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 03:54
  •  

#1202 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 16:30

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja też skończyłem sianie nawozu wczoraj od 4,00 do 11,30 Prosan 200kg/ha a dzisiaj 250kg saletry zero kolein. O 13 spróbowałem siać na Pszenice i żyto dało radę jak tak będzie to jutro i pojutrze i może skończę. Pozdrawiam i wykorzystywać ostatnie mrozy w tym roku.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#1203 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:elektronika, systemy mikroprocesorowe, nowoczesne technologie

Napisany 06 marzec 2012 - 16:34

Rzepak i nawożenie [połączone] A co myślicie o sianiu nawozów konkretnie Saletry wieczorem jeśli ziemia jest zmarznięta? Czy dużo ucieknie w powietrze w ciągu jednej nocy? Pytam bo nie wiem czy uda mi się wszystko obsiać rano.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1204 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 16:47

Rzepak i nawożenie [połączone] ja dziś rano wysiałem 150 kg mocznika pod rzepak za dużo nie chce siac bo nie wiem czy ten rzepak u mnie przeżyje

#1205 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2012 - 17:03

Rzepak i nawożenie [połączone] A ja jeszcze się nie spieszę :) do 20 marca mam czas hehe

#1206 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 17:16

Rzepak i nawożenie [połączone] I ja dziś zaszalałem z saletra.Przyjezdzam na pole o 6 z nadzieją że bede pierwszy a tam ruch jak w Rzymie.Takiego rzepaku jeszcze nie miałem.Nie dość ze częsc wynarzło to dodatkowo podtopiony, porazony przez kiłe i jeszcze podżerany przez myszy.

#1207 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 marzec 2012 - 17:38

Rzepak i nawożenie [połączone] jutro próba juz namieszaliśmy 100kg Saletry i 100kg Siarczanu Amonu na początek 55kg N/ha nie jestem pewien za niego także dawka symboliczna.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1208 Share fendt612lsa

fendt612lsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Ratownictwo Medyczne hodowla zwierząt głównie bydło
    sprzęt
    muzyka

Napisany 06 marzec 2012 - 17:43

I ja dziś zaszalałem z saletra.Przyjezdzam na pole o 6 z nadzieją że bede pierwszy a tam ruch jak w Rzymie.Takiego rzepaku jeszcze nie miałem.Nie dość ze częsc wynarzło to dodatkowo podtopiony, porazony przez kiłe i jeszcze podżerany przez myszy.

hehe to nieźle się zdziwiłeś

#1209 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 06 marzec 2012 - 18:15

A ja jeszcze się nie spieszę :) do 20 marca mam czas hehe

Ja tak samo, tym bardziej, że nie wiem czy coś w ogóle przeżyje.

#1210 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 06 marzec 2012 - 18:22

Rzepak i nawożenie [połączone] ja dzisiaj posiałem na rzepak polifoski 21 300 kg/ha, zaczołem siać o 14; 00

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1211 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 18:47

Rzepak i nawożenie [połączone] @losktos planuję posiać łącznie z 180-190 kg N/ha.

U mnie w okolicy o 6,oo już sąsiad siał, ale patrząc trochę dalej na większych rolników to od 4,00 na polu.
Teraz za oknem -2.5C, mimo słonecznego dnia nie puściła cała skorupa która powstała minionej nocy. Przy takim mrozie i warunkach można siać krótko po północy bez kolein. :)
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#1212 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 18:49

A ja jeszcze się nie spieszę :) do 20 marca mam czas hehe

Tak, tak, a w ubiegłym pierwsza dekada marca było nawożenie. :D Pewnie w czwartek będziesz szalał. ;)

#1213 Share 16HDR008

16HDR008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 18:58

Rzepak i nawożenie [połączone] Po pólnocy to mnie żadna siła z łóżka nie wyrwie ( no chyba że żona, ale wtedy raczej w łóżku zostajmy ;) ). Około 6:00 chcę być już na polu. 300kg/ha saletry a potem trzeba chyba dać więcej na tacę i modlić się żeby prognozy sie sprawdziły i nie było mrozów.
P.S. Po mrozach rzepak :rolleyes: , pszenica :( - ciekawe co z niej będzie za kilka dni ???

#1214 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 19:07

Rzepak i nawożenie [połączone] ja dałem już w tamtym tygodniu po 200kg saletry, a dzisiaj chodziłam po rzepakach i nie wygląda to za dobrze, wręcz robi się coraz gorzej, co niektóre stożki "rozciapane" w palcach się rozchodzi, ale większość po przekrojeniu jednak nie zgnita (jeszcze) i troche miękka nie wiem czy będzie dalej żył, więc czekam z siarczanem i saletrą aż zacznie się zielenić.
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#1215 Share klauss

klauss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 19:14

Rzepak i nawożenie [połączone] Po jakim czasie planujecie siać 2 dawkę azotowych i w postaci jakiego nawozu?
Mam jeszcze jedno pytanie, czym pryskacie od chorób grzybowych i w jakim etapie rozwoju?

#1216 Share tomek26

tomek26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,

Napisany 06 marzec 2012 - 19:29

Rzepak i nawożenie [połączone] koledzy a czy ten nawóż rozsiany na zmarzniętą ziemie i gdy nadal cały czas jest temp ujemna to on sie nie marnuje???? siarczan rozsiałem wczoraj i od wczoraj w południe może było z 1 na plusie a tak to ujemna cały czas - czy nie bedzie strat nawozu????

#1217 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2422 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 06 marzec 2012 - 19:30

Rzepak i nawożenie [połączone] @LeF decyzja należy do Ciebie, moim zdaniem możesz na tym pozostać, 50 % dawki dałes.. Ja posiałem Polifoske 21 na niecałe 3 ha i narazie się wstrzymuje bo zaczęło strasznie mrozić a w dodatku śnieg pada.. Posieje reszte jak ten śnieg się uspokoi, a jak już wegetacja będzie ruszać to wystartuje z saletrą ;) niby rolnicy którzy sieją u nas rzepak to już w tamtym tygodniu posiali nawóz (ale nie wiem jaki) ale Stacja Hodowli Roślin jeszcze z nawozem nie wyjeżdżała, a rzepak co roku mają rewelacyjny a plony poniżej 4 t/ha nie spadają.. Tylko że na to nie ma reguły ;)

@klauss ja pierwszą dawke tak jakby roździelam na dwie części.. najpierw Polifoska 21 a za tydzień (jeżeli będzie ruszać wegetacja) Saletra amonowa.. A drugą dawke planuje siać w fazie pąkowania, może nawet ciut wcześniej i chyba w postaci mocznika (w gre wchodzi jeszcze saletra)
Co do oprysku grzybowego to jesienią pryskaliśmy Toprexem i na wiosne też damy, no i później oprysk na płatek a czym to jeszcze nie wiem :) środki jakie znam to np. Pictor, Traper, Amistar i wiele innych ;)

@tomek26 z siarczanem raczej nie powinno być dużych strat, co innego gdybyś rozsiał saletre ;)

Edytowany przez losktos, 06 marzec 2012 - 19:33.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1218 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 19:40

Rzepak i nawożenie [połączone] A nie będzie strat jak jutro posiejecie nawozy a od piątku mowią deszcze i kto wie kiedy przestanie padać??

#1219 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport

Napisany 06 marzec 2012 - 19:42

Rzepak i nawożenie [połączone] Ktoś z lubelskiego próbował w pole wyruszać z nawozem ?
D-358 DT-239 DT-436 IH

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1220 Share ramona

ramona

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 19:44

Rzepak i nawożenie [połączone] Nawoz to można wysiać, tylko liczy się skuteczność jego działania.Jeżeli będzie ciepło to ok .Każdy robi jak uważa , bo ja też to testowałem 2 razy z marnym skutkiem, a sieje kupe lat i czekam na ciepło.