Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#1161 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 11:23

Rzepak i nawożenie [połączone] Rok temu dodawałem do saletry i sie nie zapychało. A tym bardziej że to będzie dawka 300kg więc dziursko duża

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 15:58
  •  

#1162 Share rolnik58

rolnik58

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 12:19

Rzepak i nawożenie [połączone] witam a ja wczoraj posiałem po 300 kg saletrosanu na rzepak mysle ze dobrze zrobiłem

#1163 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 12:58

Rzepak i nawożenie [połączone] Z tym siarczanem i saletrą to nie bedzie tak że blisko ciągnika bedzie siarczan a daleko tylko saletra??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1164 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 marzec 2012 - 14:46

uważam ze będzie problem z wysianiem takiej mieszanki - będzie zatykać otwór w rozsiewaczu. siarczan amonu drobnokrystaliczny tylko rozsiewaczem z taśmą lub wapniarka.

ja w zeszłym roku wysiawałem Saletre z Siarczanem i tego roku mam taki sam zamiar, jak rzepak nie zgnije.
Rozsiewałem Rauchem ZSA 600 napewno na odległośc saletry to on nie zaleciał ale robiłem próbe w wiacie i rzucił saletre na ok. 12m a siarczan niestety tylko na 10m, mówi się trudno żyje się dalej tak rozsiewałem bo ściezki tak mam i belke z opryskliwacza równiez na 12m. A co do tego czy się zatyka to z saletrą nie ma mowy o zatkaniu a sam siarczan też siałem i nic się nie zapchało u dołu chodzi mieszadełko po denku i nie ma prawa Ci się przytkać nawet siarczan.

Oczywiście mowa tu o krystalicznym, ja osobiście mam puławski.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1165 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 14:49

Rzepak i nawożenie [połączone] Można gęściej jeździć saletra sie nałoży a siarczan będzie na styk (jak niewielki udział saletry) siałem saletre z siarczanem na rzepak i było ok ziemia zamarznięta na 5 cm ( od grudnia mieliśmy sporo śniegu na polach) rzepak zielony cały, tylko sarny żreją aż liscie na szosie leżą..

Edytowany przez Ukasz52, 04 marzec 2012 - 14:52.

#1166 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 04 marzec 2012 - 17:16

panowie doradzcie mi . mam 2ha rzepaku na pierwszą dawkie mam zakupione 3m siarczanu amonu i 3m saletry amonowej. jak to najlepiej rozegrac ???
Bo zamierzałem tą saletre zmieszac z tym siarczanem i razem wysiac czy to dobry pomysł???? czy lepiej rozdzielic te nawozy w jakims odstępie czasu?? bo jutro planuje z rana startowac i wacham sie czy razem czy osobno . Problem jest tego typu ze ten siarczan jest drobnokrystaliczny i cięzko jest go wysiac sam dlatego chciałem zmieszac . doradzcie.....

moim zdaniem lepiej będzie posiać to oddzielnie. Najpierw siarczan a za tydzień saletra. Siarczan nie pobudzi tak szybko rzepaku do wzrostu także zyskujesz tutaj jeżeli będą przymrozki, a siarka poprawi przyswajalność azotu który posiejesz później w saletrze która szybko "rozbudzi" rzepak ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1167 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 20:42

Rzepak i nawożenie [połączone] Kupiłem pierwszy raz kizeryt i mam pytanie jak ustaić rozsiewacz. Chodzi mi o porównanie do innego nawozu (saletrzaku lub polifoski) Chodzi mi o to jak na skali mam 3 to saletrzaku wysieje 200 a kizerytu???.

#1168 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 21:11

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja zawsze robię próbę.Nawozy są zbyt drogie żeby celować na oko.Na you tube masz próbę sulky

#1169 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 21:28

Rzepak i nawożenie [połączone] według serwisu Amazone należałoby ustawiać tak samo, jak dla saletry amonowej

#1170 Share parada

parada

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 22:14

Rzepak i nawożenie [połączone] moim zdaniem lepiej będzie posiać to oddzielnie. Najpierw siarczan a za tydzień saletra. Siarczan nie pobudzi tak szybko rzepaku do wzrostu także zyskujesz tutaj jeżeli będą przymrozki, a siarka poprawi przyswajalność azotu który posiejesz później w saletrze która szybko "rozbudzi" rzepak -KOLEGA Ci tutaj dobrze podpowiada tylko ten siarczan amonu to już powinieneś go wysiać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1171 Share tomek26

tomek26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,

Napisany 05 marzec 2012 - 09:32

Rzepak i nawożenie [połączone] kolego PARADA i tak właśnie zrobiłem . siarczan posiałem dzis , zero kolein nawet śladu niema ze na p[olu jeżdziłem, a tą saletre to w jakim odstępie od siarczanu sypnąc??? czekac az ruszy wegetacja na dobre???

#1172 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 09:41

Rzepak i nawożenie [połączone] Mam problem z moim rzepakiem a mianowicie jakiś tydzień temu posiałem saletrosan w dawce 200 kg/ha w ten sam dzień po południu zaczął padać śnieg z deszczem i padało do wieczora po czym na drugi dzień było juz ciepło i była odwilż na ok 20 cm dalej ziemia zmarznięta jak się wchodziło w pole to rzepak stał w wodzie i teraz widzę że stożek wzrostu na coraz większej powierzchni robi się żółty :( czy mogłem go w jakiś sposób spalić nawozem ?? zaznaczam że przed wszystkie stożki były zielone a nie było jakiś poważniejszych mrozów :unsure: proszę o wypowiedzi doświadczonych w uprawie tej rośliny

#1173 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 13:00

Rzepak i nawożenie [połączone] Dziś poszła sól potasowa, bez kolein elegancko wszędzie poszło.. jutro lecimy z saletrosanem. Zboża planujemy na przyszły tydzień

#1174 Share parada

parada

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 13:15

Rzepak i nawożenie [połączone] ja też jaszcze nie siałem saletry i planuje pod koniec tygodnia ale tak żeby była jeszcze zmarznięta ziemia i nie narobić kolein bo siarczan amonu posiałem w sobotę.

#1175 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 05 marzec 2012 - 14:18

Rzepak i nawożenie [połączone] ja właśnie zjechałem do domu 100kg saletry+100saletrzaku (węgieskego) o przedłużonym działaniu na pierwszą dawkę , myśle żę wystarczy ponieważ dawałem obornik... ogólnie wszystko wygląda bardzo ładnie,cała plantacja zielona i zdrowa...

#1176 Share bratgarka

bratgarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 18:00

Rzepak i nawożenie [połączone] u przymrozku starczyło dzisiaj do 9 jak tak dalej pójdzie to w środę dopiero skończę siać na rzepaki :)

#1177 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 18:08

Rzepak i nawożenie [połączone] może musisz wcześniej wyruszać ;-P u mnie o 6 rano było -8 dobrze zamarzło

Edytowany przez Pietras892, 05 marzec 2012 - 18:09.

#1178 Share bratgarka

bratgarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 18:19

Rzepak i nawożenie [połączone] - 2,5 u mnie więc sam widzisz świata nie zwojujesz

#1179 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 18:38

Rzepak i nawożenie [połączone] no fakt... ja bym w ogóle nie próbował wjeżdżać w takiej temperaturze...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1180 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 05 marzec 2012 - 18:59

kolego PARADA i tak właśnie zrobiłem . siarczan posiałem dzis , zero kolein nawet śladu niema ze na p[olu jeżdziłem, a tą saletre to w jakim odstępie od siarczanu sypnąc??? czekac az ruszy wegetacja na dobre???

dobrze by było tak za ok. tydzień posiać tą saletre, ale jeżeli nie ruszy wegetacja albo pogoda będzie bardzo nie pewna to możesz się wstrzymać ;)

ja dzisiaj od 5 siałem :P Siało się pięknie :) o 8 na termometrze było -5.. Jutro jade na reszte ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)