Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11300 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share casemxu125

casemxu125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo od małego

Napisany 03 marzec 2012 - 16:41

Rzepak i nawożenie [połączone] A my we wtorek lub środę z saletrą na zborza lecimy bo zapowiadają mrozy na te dni nawet do -10 stopni w nocy także może obejdzie się bez kolein.
Life Is Brutal...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 13:38
  •  

#1142 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 16:44

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja dzisiaj próbowałem z siarczanem wjechać w nocy -4 było,ale nie dało rady.

#1143 Share Raff

Raff

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 17:29

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie daliście mi trochę nadziei mam nadzieję że będzie tak jak w tym artykule , tym bardziej że na jesień miałem dużą obsadę i w stan zimowy wszedł bardzo ładny przez te mrozy był cały czas pod śniegiem. Też mam zamiar sypnąć 300kg saletry ale jeszcze trochę poczekam.

proxy myślisz że ten ODR coś Ci pomoże? Ja napisałem zgłoszenie szkody listem poleconym za pobraniem (podobnież wtedy poważniej podchodzą do sprawy) , porobiłem zdjęcia i zobaczymy

Edytowany przez Raff, 03 marzec 2012 - 17:24.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1144 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 17:53

Chyba zastosuję tą "galere" jest najpopularniejszy nie będę eksperymentował. Część rzepaku dosiewałem trochę później bo było wilgotno, i tam doglebowo nie opryskałem na jesieni.
Dziś wykopałem kilka roślin rzepaku zobaczę czy zaczną sie rozwijać i planuje po niedzieli tak w środku tygodnia jak trochę przymrozi( bo miejscami nawet woda stoi) rozsiać saletrę. Jak puszczą mrozy nie wjadę tam przez parę tygodni. A narazie pozostało tylko śledzić pogodę.

Galera odbje się na plonie też mam niestety do pryśniecia około 2 ha i nauczony zeszłorocznym doświadczeniem wiem że nie wolno pozwolić sobie na wiosenny oprysk na dwuliścienne.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#1145 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 18:44

Rzepak i nawożenie [połączone] koledzy mam pytanie w poniedzialek sypalem canwil na rzepak po 250 kg / ha we wtroek padal snieg rano puzniej deszcz w srode dalej deszcz i teraz moje pytanie czy ten nawoz jest na polu czy siac musze jeszcze raz sprawdzalem w pszenicy to tam gdzie lezaly granulki sa plamki z nawozu chyba wapno jeszcze jest . czy sypac jeszcze raz nawoz w tym tygidniu bo wole wysiac jeszcze raz 2 tony nawozu niz pozniej ma mi rzepak glodowac
bo za tydzien chce dac po 110 kg RSM 32 i za 2-3 tygodnie po 250 kg canwilu

Edytowany przez Lukaszjarm, 03 marzec 2012 - 18:45.

#1146 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 18:51

Rzepak i nawożenie [połączone] My w 2006r. na jednym kawałku wiosną zastosowaliśmy Galerę. Z rzepakiem cuda się działy, zaczął drugi raz kwitnąć. Podczas żniw spód rzepaku zaczął gnić, środek dojrzały a góra jeszcze zielona. O dziwo plon był przyzwoity. :) Ale warunki do zbioru fatalne.

#1147 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 03 marzec 2012 - 19:18

Rzepak i nawożenie [połączone] na chwasty jest taki środek cliophar, kilka lat temu stosowałem na chabry i marunę bo butisan nie poradził i było

#1148 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 19:43

Galera odbje się na plonie też mam niestety do pryśniecia około 2 ha i nauczony zeszłorocznym doświadczeniem wiem że nie wolno pozwolić sobie na wiosenny oprysk na dwuliścienne.

E tam. Grunt by po zastosowaniu nie było przez kilka dni przymrozków.Lepiej trochę poczekać, Galera se poradzi. Kilka lat stosuję Galere i nie narzekam. O comandzie to by można parę negatywnych słów powiedzieć.

#1149 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 19:54

Rzepak i nawożenie [połączone] heheh ja na temat galery nie mam dobrego zdania w ubieglym roku stosowalem ja i kolega i skutek byl taki po oprysku chwasty zwiedly ale pozniej i tak odbily i rosly dalej

#1150 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 03 marzec 2012 - 19:55

Rzepak i nawożenie [połączone] ale ten cliophar takie same działanie a sporo tańszy, są też inne generyki tego środka .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 03 marzec 2012 - 20:18

Rzepak i nawożenie [połączone] ja na początki pryskałem galerą ale zawsze miałem zachwaszczony rzepak i 2 lata temu przestawiłem się na butisan i dopiero jest dobrze ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1152 Share parada

parada

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 20:34

Rzepak i nawożenie [połączone] udało się dzisiaj posiać siarczan amonu tak około 130kg ale już ostatnie przejazdy były trudne zwłaszcza jak koło spadło ze ścieżki technologicznej, już nie chciałem psuć ziemi bo chciałem posiać jeszcze tak około150kg saletry z jary -a morze to i dobrze bo przyszły tydzień zapowiadają noce z przymrozkami u nas w wielkopolsce

Edytowany przez milanreal1, 04 marzec 2012 - 01:42.

#1153 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 marzec 2012 - 21:45

Rzepak i nawożenie [połączone] Raff również mam porobione zdjęcia z jesieni i teraz z wiosny, oni też maja z jesieni. U nas jest tak że opisuję szkode w piśmie i zawoże do siedziby. Wiem że nie będzie łatwo każdego roku z nimi mam problemy, już nam sie od dawna kołami łowieckimi ży*ać chce na samą myśl a co dopiero obchodzić z nimi pola i wadzić się na każdym metrze i o każdy kg plonu, cóż uczynić w takiej sytuacji. Lepszy kosztorys z ODRu niż mój własny, jest chociaż pieczęć i inaczej to wygląda.

Edytowany przez proxy8441, 03 marzec 2012 - 21:47.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1154 Share johndeere23

johndeere23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:hodowla koni, trzody chlewnej

Napisany 03 marzec 2012 - 21:55

Rzepak i nawożenie [połączone] rozsiałem 200 kg saletry na rzepak, z siarczanem jeszcze poczekam

#1155 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 marzec 2012 - 02:24

Rzepak i nawożenie [połączone] hehe to juz lepiej bylo z siarczanem na 1 dawke pojechac bo wolniej dziala

#1156 Share tomek26

tomek26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,

Napisany 04 marzec 2012 - 10:21

Rzepak i nawożenie [połączone] panowie doradzcie mi . mam 2ha rzepaku na pierwszą dawkie mam zakupione 3m siarczanu amonu i 3m saletry amonowej. jak to najlepiej rozegrac ???
Bo zamierzałem tą saletre zmieszac z tym siarczanem i razem wysiac czy to dobry pomysł???? czy lepiej rozdzielic te nawozy w jakims odstępie czasu?? bo jutro planuje z rana startowac i wacham sie czy razem czy osobno . Problem jest tego typu ze ten siarczan jest drobnokrystaliczny i cięzko jest go wysiac sam dlatego chciałem zmieszac . doradzcie.....

#1157 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 marzec 2012 - 10:48

Rzepak i nawożenie [połączone] Siarczan można mieszać z saletrą amonową bez żadnych ograniczeń. Jedynym problemem są możliwości twojego rozsiewacza, które to możesz poznać jedynie wtedy, gdy taką mieszankę spróbujesz rozsiać.
Więc zmieszaj na początek po worku każdego nawozu i heya.
Sami jesteśmy ciekawi.

#1158 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 11:03

Rzepak i nawożenie [połączone] Wg mnie zmieszać i jak zobaczysz że rzepak rusza to od razu całość.

#1159 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 11:08

panowie doradzcie mi . mam 2ha rzepaku na pierwszą dawkie mam zakupione 3m siarczanu amonu i 3m saletry amonowej. jak to najlepiej rozegrac ???
Bo zamierzałem tą saletre zmieszac z tym siarczanem i razem wysiac czy to dobry pomysł???? czy lepiej rozdzielic te nawozy w jakims odstępie czasu?? bo jutro planuje z rana startowac i wacham sie czy razem czy osobno . Problem jest tego typu ze ten siarczan jest drobnokrystaliczny i cięzko jest go wysiac sam dlatego chciałem zmieszac . doradzcie.....

uważam ze będzie problem z wysianiem takiej mieszanki - będzie zatykać otwór w rozsiewaczu. siarczan amonu drobnokrystaliczny tylko rozsiewaczem z taśmą lub wapniarka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share wikus666

wikus666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 11:18

Rzepak i nawożenie [połączone] witam posialem udalo sie posiac wczoraj siarczan amonu w dawce 200kg.
po jakim czasie wjechac z saletra??