tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

osmy888    1

Na jesień azot? 

Edytowano przez osmy888

a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

koledzy czym pogonić rzepak ma 4 ha kiepskiego mały, wsiewany nierówny , jutro pryskam go grzybem i bormaxem dodać cos jeszcze jakiś stymulator?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

mocznik, siarczan magnezu, byle mocno nie regulowało bo ten mały przyhamuje ostro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

Jakie stężenie tego mocznika? Też mam hektar słabszego rzepaku. Niewiarygodne jak Metazanex i command go przytrzymały. Na tym samym polu brakło mi tej mieszaniny i dopiero niedawno pryskałem navigatorem. To na tym kawałku piękny rzepak a ten po commandzie nie dość że rzadki to jeszcze masa roślin nie zeszła. Jedynym plusem jest brak jakichkolwiek chwastów. Pryskałem przed tymi deszczami i raczej to było powodem długiego i wgłębnego działania środka. Ale widzę że przez te kilka ostatnich dni ładnie odbija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

Czy oprócz zabiegu npk 6-57-16 molibdenu 0,15 L boru 200 g i mocznik i siarczan magnezu w zabiegu jdnym warto coś podać jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Powiedzcie co podać dolistnie i czy jeszcze nie jest za późno. Dodam, że rzepak dostał ok 2tyg temu Plonvit rzepak i bor. Na foto widać niedobór fosforu ale dodatkowo ten rzepak słabiutki jest :/ 

 

792bca3ce18e36acmed.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

ok 450g/ha dolistnie i jakieś 20kg przedsiewnie. Żałuję że przy nawożeniu dolistnym nie dodałem mocznika :/ 

Edytowano przez Niki20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Trochę bida. Stanowisko po czym?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Stanowisko po gryce, ale to świeża dzierżawa. Rzepak uprawiam pierwszy rok i stąd może głupie pytania. Dolistne nawozenie w jakich minimalnych warunkach może być przeprowadzone? Zastosuje pewnie npk dolistnie.

Edytowano przez Niki20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy ubezpieczaliście już rzepak, jak tak to ile Was to średnio wyszło, pytam ponieważ jak zapytałem jedną z firm od ubezpieczeń o ubezpieczenie rzepaku teraz na jesieni to usłyszałem że rzepaku nikt na zimę nie ubezpiecza. Jak to jest u Was? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy są jeszcze pieniądze na dopłaty do ubezpieczeń? ostatnio pytałem to już sie podobno skonczyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

Stanowisko po gryce, ale to świeża dzierżawa. Rzepak uprawiam pierwszy rok i stąd może głupie pytania. Dolistne nawozenie w jakich minimalnych warunkach może być przeprowadzone? Zastosuje pewnie npk dolistnie.

.

 

Byle przymrozków nie było do 2-3 po oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Czy ubezpieczaliście już rzepak, jak tak to ile Was to średnio wyszło, pytam ponieważ jak zapytałem jedną z firm od ubezpieczeń o ubezpieczenie rzepaku teraz na jesieni to usłyszałem że rzepaku nikt na zimę nie ubezpiecza. Jak to jest u Was?

Jak pytałem w środę 18 października to zakladajac 3t/ha to ubezpieczenie średnio 200zl/ha to już to co ja bym miał płacić. I że bardzo mało osób się decyduje.

Jak jest gdzie indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395

Ubezpieczyłem w PZU na 7500zł   ,5 ton razy 1500 zł,    koszt 340 zł /ha,    przy wypłacie 25% jak wymarznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanoB    1

Jak pytałem w środę 18 października to zakladajac 3t/ha to ubezpieczenie średnio 200zl/ha to już to co ja bym miał płacić. I że bardzo mało osób się decyduje.

Jak jest gdzie indziej?

 

ubezpieczając 4,5 tony z/ha za cenę 1700 zł przy wypłacie 25% za wymarznięcie +wiosenne gradobicia 

160zł/ha ja płacę -największy polski ubezpieczyciel

Ubezpieczyłem w PZU na 7500zł   ,5 ton razy 1500 zł,    koszt 340 zł /ha,    przy wypłacie 25% jak wymarznie

 

chyba zapłaciłeś tyle bez dotacji państwa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kompleksowe ubezpieczenie jesień/zima + wiosna na 7200zł przy wypłacie 15% za wymarznięcie to koszt w moim wypadku niecałych 170zł/ha.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj