Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11309 odpowiedzi na ten temat

#1101 Share ramona

ramona

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 29 luty 2012 - 23:29

Rzepak i nawożenie [połączone] Teraz to jeszcze czas na narty a nie siać nawozy, bo jeszcze bedzie biało i mrożno,a nawoz drogi .Tym co już sieją to życzyc 5 t z h.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 07:53
  •  

#1102 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 01 marzec 2012 - 08:38

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja czekam na przymrozek i atakuje saletrą i siarczanem, dobrze było we wtorek ale nie mogłem bo miałem kurs chemizacyjny , nie ma co zwlekać z sianiem nawozu w końcu juz marzec tym bardziej w tym roku jak rzepak mocno wymęczony.

#1103 Share crimer

crimer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 10:11

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie mam pytanie, a mianowicie przez tymczasowy brak gotówki spowodowany różnymi problemami, ktora po pewnych problemach wkoncu przelano na moje konto spółnilem sie z zakupem saletrosanu na rzepak i gdy dzisiaj zadzwonilem do goscia, u którego zawsze kupuję nawozy powiedział mi, ze sprzedali wszystko co mieli i jest problem z zakupem tego nawozu, ponieważ zakład w Tarnowie czasowo wstrzymał produkcję tego nawozu. W zamian za saletrosan zaproponował mi zakup Polifoski 21,która zawiera 21% azotu w tym w tym 8% w formie amidowej i 13% w formie amonowej, 4% magnezu całkowitego w formie węglanu i siarczanu rozpuszczalnego w wodzie i 35% trójtlenku siarki (SO3), czyli 14% S rozpuszczalnej w wodzie, w formie siarczanu. i moje pytanie brzmi czy warto ją kupic? cenę będe znał dopiero jutro rano

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1104 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 01 marzec 2012 - 10:20

Rzepak i nawożenie [połączone] ja kupiłem 2 t tej Polifoski i będą ją dawał właśnie na rzepak (ze względu na siarke) tylko że do tego dam jeszcze saletre amonową.. Ta polifoska działa wolniej toteż dam ją wcześniej a za parę dni dam saletre. Pierwszy raz tak robie bo zawsze na 1 zabieg dawałem tylko saletre także zobaczymy jaki będzie efekt ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1105 Share Matteo

Matteo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 10:20

Rzepak i nawożenie [połączone] Hej wczoraj byłem zlustrować plantację i miałem siać nawóz ale już teraz nie wiem co robić, może ktoś miał taką sytuację że sarny zjadły mu rzepak. Chodzi o liście zostały same korzenie wystające z ziemi może nie na całości lecz nie ma rzepaku nie podgryzionego, może ktoś miał taką sytuację siać nawóz czy nie (chciałem dać 300 saletry) może plantacje trzeba zaorać, zregeneruje się rzepak będzie spadek na plonie, a może starać się o jakieś odszkodowanie z nadleśnictwa co myślicie???

#1106 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 01 marzec 2012 - 10:23

Rzepak i nawożenie [połączone] z odszkodowaniem będzie ciężko.. straty w plonie będą napewno, pytanie jak środek? jeżeli nie ruszony to jest nadzieja... Nie wiem jak to wygląda, to trochę taka loteria w takiej sytuacji <_<
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1107 Share crimer

crimer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 10:38

Rzepak i nawożenie [połączone] a ile będziesz dawał tej polifoski na ha i ile później dac saletry?

#1108 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 11:13

Rzepak i nawożenie [połączone] jestem z wielkopolski powiat pleszewski. więc jak siać już nawozy pod zboża ozime i rzepak tak czy nie bo ja już sam nie wiem czy zmarzły czy nie u nas wszystko żółte jak diabli ale korzenie w zbożach i rzepaku trzymają się ziemi i korzenie długie mają więc pod rzepak bym dał teraz 200kg mocznika a pod zboża 200kg saletry i już teraz na weekend chce wjechac w pole ale nie wiem czy nie zmarzło wszystko przez ostrą zimę sam już nie wiem co robic????????????

#1109 Share casemxu125

casemxu125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo od małego

Napisany 01 marzec 2012 - 11:32

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja dziś o 3 rano poleciałem z siarczanem na rzepaki i jeszcze na spróbowanie na pszenice ale to tylko na 5 ha sypnałem saletry jutro planuję na reszte sypać tylko czy nie za wcześnie, ale było pięknie zero kolein i było -6 jak wyjeżdżałem.
Life Is Brutal...

#1110 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 12:07

Rzepak i nawożenie [połączone] A jak ze Startem w południowo-wschodzniej Polsce:) ruszał ktoś ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1111 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 01 marzec 2012 - 12:11

Rzepak i nawożenie [połączone] jeszcze spokojnie na przyszły tydzień zapowiadają nawet -8 st C na naszym terenie nie ma co sraczką puszczać

Thug

#1112 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 01 marzec 2012 - 12:42

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja jestem z WLKP i jak tylko będzie przymrozek (ma być w ten weekend) to jadę na rzepak siarczan amonu 200kg/ha + saletra amonowa 200kg/ha ...
jedyne co sie zatanawiam czy wjechać też w zboże bo pszenica cała żółta, niby przy ziemi listki zielone ale jak zdaleka sie patrzy na pole to masakra..:/:/

#1113 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 14:15

Panowie mam pytanie, a mianowicie przez tymczasowy brak gotówki spowodowany różnymi problemami, ktora po pewnych problemach wkoncu przelano na moje konto spółnilem sie z zakupem saletrosanu na rzepak i gdy dzisiaj zadzwonilem do goscia, u którego zawsze kupuję nawozy powiedział mi, ze sprzedali wszystko co mieli i jest problem z zakupem tego nawozu, ponieważ zakład w Tarnowie czasowo wstrzymał produkcję tego nawozu. W zamian za saletrosan zaproponował mi zakup Polifoski 21,która zawiera 21% azotu w tym w tym 8% w formie amidowej i 13% w formie amonowej, 4% magnezu całkowitego w formie węglanu i siarczanu rozpuszczalnego w wodzie i 35% trójtlenku siarki (SO3), czyli 14% S rozpuszczalnej w wodzie, w formie siarczanu. i moje pytanie brzmi czy warto ją kupic? cenę będe znał dopiero jutro rano

Ja mam saletrosan z data produkcji 24.02.2012 wiec nie wiem jak z tym przestojem ,czy ci nie sciemnia zeby wypchnac polifoske 21

Polifoska 21 bedzie dzialala duzo wolniej od saletrosanu

#1114 Share crimer

crimer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 15:44

Rzepak i nawożenie [połączone] to moze lepiej dac 200kg siarczanu i do tego 150kg saletry na początek?

#1115 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 15:47

Rzepak i nawożenie [połączone] Jak pogoda pozwoli w przyszłym tygodniu idzie w rzepak NPK Yara Viking 14-14-21

#1116 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2012 - 16:52

Rzepak i nawożenie [połączone] Ojczulek w tym tygodniu siał sól potasową 100kg/ha.

#1117 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 17:20

Rzepak i nawożenie [połączone] nawozy wolno działające rozumiem, ale azotowe przy prognozie pogody jak saletra wyrzucenie kasy w błoto
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1118 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 01 marzec 2012 - 17:30

Rzepak i nawożenie [połączone] ja tam NPK wysiewam pod korzeń na wiosne tylko azot i siarka

#1119 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 18:49

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja tak samo. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1120 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 19:33

można zmieszać, sprawdziłem w tabeli ;) ale co do mieszania z solą potasową to można tylko na krótko przed siewem ;)

No, a ogólnie dla rzepaku jest jakaś różnica, czy wysieje wszystko na raz, czy np. podziele-wpierw sól potasowa, a za pare dni saletre z siarczanem?

mówisz mieszanke soli z saletrą. To nie lepiej było kupić ze mną NK 21:21? Cenowo ciekawie wychodzi.

Zgadzam się, tylko u mnie ciężko dostać ten nawóz, a szczególnie jeśli chodzi o ilość, jaką bym potrzebował ;) .

Rzepak zasiałem na próbe, ale nie chciałbym zakończyć uprawy po jednym sezonie :) .

Edytowany przez MarcinPykuS, 01 marzec 2012 - 19:34.