tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TegoNic    1

Panowie a co u was mówia w skupach - chodzi  o porosty . W kuj-pom podobno rzepaki porosniete i przyjmuja warunkowo a i faktur nie daja- bo nikt nie wie co dalej bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

Obecnie  skupy łupią na potęgą dając nawet potrącenia po 20% z ceny rzepaku a ich gadkę to nawet szkoda komentować, jedyne co  teraz jest priorytetem to jak najbardziej obciąć cenę na rzepak którego nie ma tyle ile do niedawna wszyscy prognozowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczmen    5

Obecnie  skupy łupią na potęgą dając nawet potrącenia po 20% z ceny rzepaku a ich gadkę to nawet szkoda komentować, jedyne co  teraz jest priorytetem to jak najbardziej obciąć cenę na rzepak którego nie ma tyle ile do niedawna wszyscy prognozowali

 

Ja jestem z lubelskiego, sprzedaję do Sobianka (Parczew), duża firma w naszym regionie - sprzedaję do nich od kilku lat i uważam, że robią bardzo uczciwie próby. Do nich mam ok. 80 km, mogłem sprzedać do Ellewaru, gdzie mam 60, km, ale sprzedawałem do Ellewaru  kilka razy pszenicę i tam już do prób można mieć zastrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Jaki jest przelicznik masy rzepaku na wilgotność tz. jeżeli mam tonę rzepaku 11% to ile by miał mniej kg przy wilgotności 8 %?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Rzepak zakończony.
Średnia z 31ha waha się pomiędzy 4,5-4,7t/ha. Biorąc pod uwagę niemały nakład z plonów jestem zadowolony.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

kula to ładnie ja miałem 30 ha. 13 ha wyszło mi 3.8 tony a jak się uda to dzisiaj skończę ta lepsza cześć. na mozaikach ciężko o ładna średnia bo u mnie były miejsca gdzie dał 2-2.5 tony ale i takie gdzie grubo ponad 5 tylko ze nakład w moim przypadku był na poziomie średnim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja kosilem w czwartek wilgotność 8% zanieczyszczenia 4% cena 1455 na konto 12100 z 3.5ha. Okolice chelma

 

To nędza :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    290

A mnie irytuje sytuacja naliczania kar za wilgotność, tzn za każdy 1% wilgoci ponad 9 odejmują 3% z ceny. To jest dużo, ale można zrozumieć, gdyby ta zasada działała w dwie strony, czyli za każdy 1% poniżej 9 dopłata 3 procentowa. Generalnie rzepaki w tym roku są bardzo suche 5-7%, ale trafił mi się jeden transport młócony nocą, którego wilgotność wyniosła 12% i tu nastąpiła korekta o 131zł/t. Pytanie jak to wygląda od strony prawnej, bo kroją nas na każdym kroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renegat007    13

Rzepak zakończony.

Średnia z 31ha waha się pomiędzy 4,5-4,7t/ha. Biorąc pod uwagę niemały nakład z plonów jestem zadowolony.

Jaką masz temperaturę rzepaku w silosach?I ile powinno być żeby się nie zepsuł? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

monolit drasniety. najgorszy kawałek 1ha plon dwa zbiorniki pełne bizona wiec licze 3t.i napoczęty lepszy kawałek 0.9ha ogółem plon zawieziony na skup 8.02t wiec niezle tylko że tego kosić nie idzie bez stolu tyle ukosiłem przez 8h z czego połowa to skubanie bębna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Rzepak zakończony.

Średnia z 31ha waha się pomiędzy 4,5-4,7t/ha. Biorąc pod uwagę niemały nakład z plonów jestem zadowolony.

 

razem ze słomą


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

razem ze słomą

Ale, że co? U Ciebie tak jest?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Abakus 5.2

Alexander 4.5 - ciężko się kosiło w ścieżkach  :wacko:

Średnia z 18ha 4.8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Za raz usłyszysz, że ze słomą...


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

to chyba zazdrość. są rejony polski gdzie rzepak ładnie oddaje pomimo słabszych gleb- po prostu przebieg pogody był idealny . na jutro deszcze a jeszcze ponad 14 ha na pniu stoi rece opadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

kolega @thug myśli chyba że jak u nich w regionie było słabo z plonem to i inni muszą mieć tak samo.

U mnie lubelskie ziemia średnia 4 a i b o lekkim podłożu (sporo przypalistych placków), populacja monolit i bellevue, średnio 

intensywna uprawa (180 N, bez caryxów i pictorów) średni plon to 3,98t/ha.  jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Kujawsko-pomorskie ,powiat Żnin jak ktoś ma powyżej 3 ton to szczęśliwy przy nakładzie na 5 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

wykoszone :)

lekko ponad 86t z 17,3ha 

Także zadowolony w 100 %

Jedna działka dała ok 6,10t/ha :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Tylko pogratulować :)

Jaka klasa ziemi?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

od IIIb do V,  ale tej V to może tylko z 30a

Rzepak uprawiam dopiero drugi rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A to może sporo wyjaśniać. U kumpla Exqiusite na działce gdzie przez wiele lat nie uprawiano rzepaku również sypnął pod 6t.
Pogoda musiała Ci sprzyjać.
Napisz po krótce agrotechnike, chciałbym porównać do swojej, bo robiłem na 5t a jednak coś nie pykło, chociaż i tak jestem zadowolony.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj