tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel213333    23

Rzepak wczoraj wykoszony. Dk sensei wilgotnosc 8,1 plon 3,5 na glebie od 4 do 6. Nie jest zle zawsze moglo byc lepiej. Ale na ta susze i tak jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    540

Tak wygląda mój dk seax to samo co dk sensei może około poniedziałku go wykoszę bo spót jeszcze zielony i liście zielone jeszcze ma 

post-48754-0-26038200-1500314135_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Ja byłem popatrzeć na swojego Kolumba to jeszcze min. tydzień...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Chciałbym spróbować w tym roku zasiać może rzepak, pytanie mam czy dam go rade zasiać starym siewnikiem poznaniakiem, później skosić go Claasem Consulem. To posiadam, a chce wiedzieć jakie poniosę koszty czy muszę kogoś wynająć do siewu i zbioru czy sam dam rade. Proszę o informację od was.

Siałem takim poznaniakiem (1985 rok) kilka sezonów. Można ustawić nawet 1.5 kg/ha bez problemu tylko trzeba pośrednie koło zębate obrócić o 180 stopni no i oczywiście wymienić koła wysiewające na drobny wysiew. Co do zbioru to jak pisali poprzednicy min. kosa boczna choć bez stołu straty mogą być spore. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Na upartego można bez stołu i bez kos bocznych, ojciec tak parenaście lat corocznie średnio 5ha kosił, jednak teraz mogę śmiało stwierdzić że lepiej usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Na upartego można bez stołu i bez kos bocznych, ojciec tak parenaście lat corocznie średnio 5ha kosił, jednak teraz mogę śmiało stwierdzić że lepiej usługę.

Powodzenia życzę bez kosy bocznej przy wpółczesnych dobrze prowadzonych odmianach.... :)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Przy koszeniu bizonem bez stolu i kosy bocznej strata jest minimum 300 kg na hektarze. Wiem bo sprawdzalismy jednego roku. Wiadomo jest to plus minus nikt dokladnie tego nie policzy. Sam mam 3 hektary Californi i oplaca mi sie poświecić kilka godzin na zakladanie i pozniej demontowanie stolu i dwoch kos bocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Chłopaki, tak z ciekawości - ile ton rzepaku wchodzi na d47 na równo ze standardowymi burtami? Tak mniej więcej oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio066    5

Chłopaki, tak z ciekawości - ile ton rzepaku wchodzi na d47 na równo ze standardowymi burtami? Tak mniej więcej oczywiście

na d46 wchodzi mi 3,5 -4 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

Azot idzie w zależności od terminu siewu / odmiany no i dalej biorąc pod uwagę przedplon...

Ja zwykle sieję rzepak po 2-4 latach uprawy mieszanek traw z motylkowymi albo czysta lucerna więc azotu jest full.

Testowałem teraz również nawóz Fertil (jesienią przedsiewnie, wolno uwalniający się N), różnica była jesienią i wiosną, zobaczymy jak w plonie.


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

U mnie dzis po "recznym kombajnie" visby 13%  chyba do poniedziałku trzeba poczekac aby pogoda była. Desykowany równo tydzien temu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

We wtorek dosuszałem rzepaki odmiana Arsenal ma wszystkie liście jeszcze , łuszczyny zielone ale ziarno już czarne , w innych odmianach tak samo tylko bez liści , pewnie za około 10 dni bedzie zbiór 


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32

wczoraj wywiozłem rzepak do mosso cena 1535 netto a plon ok 3.6 tony na 4-5 klasie w łódzkim koło rawy maz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Odmiana Harry ładnie nas zaskoczyła dała plon 4,59 t/ha, wilgotność 11%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie mam pytanie otoz chce zasiac rzepak na pewnym polu i tam bedzie pocieta tega sloma z pszenzyta . na te pole chce zastosowac wapno dolomitowe z magnezem z jazwicy i czy do tego wapna na sciernisko moge jeszcze dac po 100 kg mocznika ? bo dolomit jest malo reaktywny bedzie dzialal powoli wiec nie powinien ulotnic tego azotu . z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Z jaźwicy jest kiepskie wapno, dużo kamyczków. Morawica ma lepsze zdecydowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

wiem ale to na lzejsza ziemie idzie 4 i 5 i magnez ma cos zawsze pomoze te wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    49

Jaką odmianę polecicie na mozaikowate pole gdzie III klasa przechodzi w V a nawet VI.??


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja na takim stanowisku sieje Atore.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

U nas sąsiad po zbiorze atory powiedział że więcej tego gówna nie zasieje, nie dość że pryskając na płatka zrobił duże straty bo to bardzo wysoki rzepak a teraz męczy się z jego koszeniem bo to kawał badyli, gdzie w liniówce jeździ sporo szybciej i ani razu mu się nie zapchało. Plon identyczny. Takie same spostrzeżenia mam na ten temat u siebie mam exstorma i quartza i w tym roku idzie tylko quartz bo liniowka o wiele lepiej zbierać a plon identyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

na exstorma nie narzekalem co keidys był u nas a ty masz go na slabszej ziemi ? i jak ci sypie ten exstorm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj