Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11300 odpowiedzi na ten temat

#10901 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 05 wrzesień 2016 - 13:41

panowie sialem rzepak tydzien temu w sobite wschody sa slabawe mija 8 dzien nie bylo deszczu 2 tyg wczoraj polalo ladnie czy on jeszcze pows hodzi czy nie miejscami ladnie a miejscami niema wogule jakmmyslicie sucho czy jakis inny problem ? wstawie zdjecia pozniej

U mnie dzisiaj jest 15 dzień od siewu. Wschody jak narazie oceniam na jakieś 40%, myślę że ok 30 uschło zaraz po skiełkowaniu, a reszta leżała w suchej ziemi. Dzisiaj w nocy i do tej pory pada dość obficie. Od siewu nie było deszczu. Zobaczymy co jeszcze wyjdzie. Siewnik sobie ustawiłem tak, żeby siał o 20% więcej niż zakładałem po nauczce z zeszłego roku. Co będzie czas pokaże. Pozostaje obserwować to co się będzie działo.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 11:14
  •  

#10902 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 15:16

Rzepak i nawożenie [połączone] @plapla - Jeśli nie było jakiejś ulewy i gleba nie jest mocno zaskorupiona, to nie ma potrzeby wjazdu agregatem, tylko od razu siewnikiem. Jeśli było pryskane po siewie, to tymbardziej jak najmniej "ruszania" gleby.
Apropo wschodów, moje rzepaki na cięższych kawałkach dopiero zaczynają kiełkować po wczorajszych śmiesznych 6 litrach deszczu na metr.. Do tej pory nasiona leżały w suchych grudkach tak jak były posiane 27 sierpnia.

#10903 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 17:41

Ale w czym problem? Jestem tego zdania żeby dać dobre herbicydy bo w przypadku zachwaszczenia straty są bardzo duże. Metax i navigator to podstawa, co do salsy to jest użyta ze względu na presje rzodkwi świrzepy na moich polach a jedynie on wyniszcza ten chwast. Dasz mniejsze dawki zaoszczędzisz 50zł a jak będzie chwast to stracisz dużo więcej.... W moich rejonach nie używa się środków przedwschodowych bo siewy wyglądają tak, że jedzie traktor w chmurze kurzu. Nie rozumiem Twojego zdziwienia

Jak ciągnik jechał w chmurze przy orce to siałeś w popiół? Gdzie tu sens. 

Mój tok rozumowania normalny przyciąć koszty gdzie się da. Mam zrobione przed wschodowo pierwszy raz, różna w cenie kolosalna także zobaczymy co z tego wyjdzie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10904 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 19:14

Rzepak i nawożenie [połączone] Czy 0,2l na hektar decisa nie zaszkodzi rzepakowi?

#10905 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 20:11

Nie zaszkodzi i litr , ale daj tyle co sugeruje producent . 

#10906 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 20:16

Rzepak i nawożenie [połączone] To jak mowisz ze nie zaszkodzi to dam te 0,2 akurat mi starczy.

#10907 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 20:30

Siewnik Mzuri uprawa bezorkowa, siane 27,08 . 45 m2 sztuk. Wczoraj popadało 4L/m2 , przedtem nic. Wschody 90%.

Moje refleksje. Zdecydowane lepsze wschody szczególnie na glinie. Zdecydowanie za gęsto. Myślę że powinno być około 30-35. Co raz więcej samosiewów.

Wynik meczu oceniam na 1:0 dla Mzuri.

Edytowany przez tespis17, 05 wrzesień 2016 - 20:32.

#10908 Share Artis

Artis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 20:45

Jak ciągnik jechał w chmurze przy orce to siałeś w popiół? Gdzie tu sens. 

Mój tok rozumowania normalny przyciąć koszty gdzie się da. Mam zrobione przed wschodowo pierwszy raz, różna w cenie kolosalna także zobaczymy co z tego wyjdzie.

Kolego rok 2015 orka z wałem cambella dwa dni po tym siew horschem, dobrze że był gps bo byś nic wie wskórał... Gdzie logika w popiół? A no, taka że termin gonił dużo osób siało tak na dolnym śląsku wiec nie było niczym nadzwyczajnym widok traktora w kurzu, a dodatkowo musiałem na gwałt zmienić płodozmian. 2016 siałem wszystko mzurim, ale gdzie dali orkę, uprawę i siew też się trochę kurzyło. Nie wiem jak Ty ale ja oszczędności akurat w herbicydzie nie szukam a szczególnie w rzepaku. Znajomy duży gospodarz miał dwa kawałki na jednym command i butisan przed na drugim powschodowo butisan navigator. Efekt taki że tak gdzie przedwschodowo był chwast i rzepak 0.5t mniej sypał, jak tak wszystko ładnie liczysz to wiesz, że 0,5t mniej rzepaku to koszt 800zł i on ma oszczędzać 50zł? Dla mnie to jest śmiech na sali. Dla zrozumienia u mnie herbicydy przedwschodowe się nie sprawdzają, że względu na ciągła susze w okresie siana rzepak. Mam nadzieje, że zrozumiałeś co mam na myśli a mój komentarz odwoływał się do pytania o kosę herbicyd powschodowy ; )

#10909 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 22:09

Rzepak i nawożenie [połączone] Dziwne ze jak doswiadczyles suszy już nie raz nie idzie siewnik zaraz za plugiem i wilgoć sie znajdzie na doglebowke. Tak wiem co mowie bo widzialem plantacje po takich akcjach w tamtym roku i plon kolo 4t co nie bylo wyczynem tylko na podlasiu. Jednak każdy orze jak moze.
btw blisko 80 netto profit na samym tylko herbicydzie z hektara to nie w kij dmuchał dla mnie.

#10910 Share Artis

Artis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 22:33

Dziwne ze jak doswiadczyles suszy już nie raz nie idzie siewnik zaraz za plugiem i wilgoć sie znajdzie na doglebowke. Tak wiem co mowie bo widzialem plantacje po takich akcjach w tamtym roku i plon kolo 4t co nie bylo wyczynem tylko na podlasiu. Jednak każdy orze jak moze.
btw blisko 80 netto profit na samym tylko herbicydzie z hektara to nie w kij dmuchał dla mnie.

Nie miałem możliwości dać od razu po pługu, wiem jest więcej wilgoci ale chyba nie twierdzisz że podczas suszy jak wykonasz pług, uprawę i zaraz siew albo razem, następnie herbicyd i dalej będzie susza to zadziała w 100% bo ja w takie bajki nie wierze. Na herbicyd powschodowy mogą sobie pozwolić ludzie na dobrych polach gdzie jest więcej wilgoci, lub w rejonach gdzie więcej pada lub trafić odpowiednio z pogodą. poza tym, gdy chciałbym zwalczyć rzodkiew świrzepę to tylko colzor by mi pasował a to tania zabawka nie jest... Jak u ciebie się sprawdza to tylko pogratulować, nie każdy ma takie same warunki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10911 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 06:59

Siewnik Mzuri uprawa bezorkowa, siane 27,08 . 45 m2 sztuk. Wczoraj popadało 4L/m2 , przedtem nic. Wschody 90%.
Moje refleksje. Zdecydowane lepsze wschody szczególnie na glinie. Zdecydowanie za gęsto. Myślę że powinno być około 30-35. Co raz więcej samosiewów.

Wynik meczu oceniam na 1:0 dla Mzuri.

Kolego mazuri przegrał tą rozgrywkę ze wzglendu na cenę sprzentu no chyba że zasiadł 300ha i plon wywinduje co najmniej 800kg na ha

#10912 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 08:31

Siewnik był wynajęty. Szerokość robocza  3m. Koszt siewnika około 320tyś netto. Siewnik nie ma jeszcze roku. Do teraz zasiał już 530ha

Dlaczego nikt z Was nie dodaje do oprysku przylepiacza do zestawu z Commandem(Kalif) np.Atpolan lub Grounded

Edytowany przez tespis17, 06 wrzesień 2016 - 19:04.

#10913 Share Mateo33

Mateo33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 20:16

#10914 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 20:17

Ja dodawałem Grounded i nie jest pole tak czyste jakbym chciał.

#10915 Share WaldemarNowicki

WaldemarNowicki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 04:12

Ja dodawałem Grounded i nie jest pole tak czyste jakbym chciał.

No też mam takie odczucia co ci przepuscił i jaką dawkę dawałeś

#10916 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 12:29

Rzepak i nawożenie [połączone] O ile może zanizac npk rozsiane pod rzepak ph bo dzisiaj byli mi pobrać próbki pod pszenicę a przy okazji kazalem sprawdzić ph na rzepaku o ile się podniosło po nawożeniu wapnem okazało się że wynik jest teraz o 1,5ph średnio wszędzie niższy niż przy badaniach zaraz po zniwach i teraz się zastanawiam czy to wina nawozu czy wyoralem jakaś kwasice na wierzch?

#10917 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 03:44

koledzy jadę   butisanem na drugi liść   na czwarty pojadę nawigatorem  pytanie czy mogę domieszać dursban do butisanu ?

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#10918 Share panRys87

panRys87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 14:49

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam czy do 3 dni po siewie metax 500 SC + command 480 EC wg dawek na ulotce będzie dobrze?
Pytam bo na metaxie pisze powschodowo a w sklepie dali mi to po siewie od razu...

#10919 Share zxcvbnmR

zxcvbnmR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 17:11

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja metaxa i commanda dawałem dzień po siewie.Była dana dawka zalecana.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10920 Share panRys87

panRys87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 18:27

Rzepak i nawożenie [połączone] Ok, dzięki...

Edytowany przez panRys87, 09 wrzesień 2016 - 18:28.