Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11293 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 luty 2012 - 16:49

Ja nie rozumiem gdzie wam się tak spieszy - ludzie, to dopiero koniec lutego - zobaczycie jeszcze będzie zima ;)

A jak nie będzie to będzie płacz i lament w lipcu ze rzepak słabo sypie
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 17:38
  •  

#1042 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 27 luty 2012 - 17:08

Jesteś z Podlasia tak jak i ja, kiedy planujesz wejść na pola z azotem ;)

Wjechać to mogę i dziś na pole, ale siarczan pójdzie około 10 i nie wcześniej, a RSM po 20stym.

#1043 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 27 luty 2012 - 17:11

Rzepak i nawożenie [połączone] U nas rzepak nigdy nie dostawał azotu przed rozmarznięciem ziemi. A średnie plony dochodziły do 4,5t/ha

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1044 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 27 luty 2012 - 17:12

Rzepak i nawożenie [połączone] hehe ja sie nie topilem szlo super ale sialem pronarem 1221A 4X4 hehe jutro moze skoncze siew po pszenicy wszycy marudzicie ze to luty pr\zeciez za 3 dzni juz marzec i wtedy bedzie ok . lepiej treraz jak z rana przymarzniete w poludnie puszcza niz pozniej czekac dwa tygodnie az obeschnie bo sie nie da w pole wjechac w sobote chcialem siac ale na nogach nie dalo suie isc tak miekko bylo

#1045 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 27 luty 2012 - 17:23

Wjechać to mogę i dziś na pole, ale siarczan pójdzie około 10 i nie wcześniej, a RSM po 20stym.

Z wjazdem też nie mam problemu ;) tak tylko pytam z ciekawości kiedy chcesz siać bo nikt więcej z Podlasia jakoś się nie udziela w tym temacie, a jak widać koledzy z innych rejonów Polski zaczęli już działać :)

#1046 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2012 - 17:27

Rzepak i nawożenie [połączone] Raczej zachod ruszyl :P a wschod jeszcze nie , na wschodzie to tak za tydzien zaczna siac nawozy , u mnie (podkarpacie) -1 i silny wiatr i snieg pada , jutro ma byc cieplo ale za kilka dni dalej -3 w nocy ma byc wiec czekam z azotem

#1047 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 27 luty 2012 - 17:31

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja też 914 wtopy się robiły. U mnie zamarzło na 5 cm. Cispkiem w kolejach po opryskiwaczu bym się utrzymał ale byłby problem na uwrociach. Zobaczymy co będzie dziś w nocy.
The Truth Is Out There

#1048 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:05

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja ze wschodu i dziś rano siałem na rzepak jako pierwszy w okolicy. O 4 rano było -2,5 stopnia. Ogólnie to elegancko szło, a dziś ruszam ostro od 3 do której się da. Już teraz na termometrze jest -3,5stopnia, a od 3 do 8 rano ma być do -8stopni więc bajka.

#1049 Share ludwik1983

ludwik1983

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:38

Rzepak i nawożenie [połączone] koledzy kiedy planójecie wjechać z saletrą ja planuje jutro posiać saletrosan 200kg/ha, tylko niewiem czy niezawcześnie. Stosował jużktoś z was ten saletrosan, pierwszy raz będe go siał.

#1050 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 27 luty 2012 - 18:38

Rzepak i nawożenie [połączone] roki spokojenie, jestem z podlasia i jeszcze mamy czas, u nas w kwietniu potrafi zaciągnąć i przez dwa tygodnie koło zera może być, ale plan jest taki siarczan i sól koło 20, a po 20 to napewno saletra pójdzie, o ile jeszcze gleby nie skuje ponownie i śniegu nie sypnie, na zachodzie to mają dobrze wcześniej posieją wiosną później jesienią robota w czasie elegancko rozłożona, tylko pozazdrościc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share przemas1989

przemas1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:46

Rzepak i nawożenie [połączone] do kiedy koledzy mozna z siarczanem amonu wjezdzac zeby za pózno nie było pytam bo nigdy go nie siałem jeszcze i ile go dac na ha?? aha i zato zawarty w siarczanie nalezy traktowac jak ten w saletrze??zeby pózniej dawke saletrą uzupełnić??

#1052 Share dudas83

dudas83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:53

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja mam 10 ha rzepaku i sie nie gorączkuje ziemia odpusciła dzis na 2 cm błoto z wieszku jest, pod spodem 3-4 cm zamarzniete i jakies 10-15 cm odmarzniete i głebiej skała zamarzniete ,ziemia zamarzała na około 1m wiec zanim odpusci zupełnie to troche potrwa tym bardziej ze w kolejnych dniach ma byc w nocy mróz a w dzien max 4-5 stopni wiec czekam oby nie było to samo co w zeszłym roku mróz silny wiatr i rzepak wysmoliło

#1053 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 27 luty 2012 - 18:57

roki spokojenie, jestem z podlasia i jeszcze mamy czas, u nas w kwietniu potrafi zaciągnąć i przez dwa tygodnie koło zera może być, ale plan jest taki siarczan i sól koło 20, a po 20 to napewno saletra pójdzie, o ile jeszcze gleby nie skuje ponownie i śniegu nie sypnie, na zachodzie to mają dobrze wcześniej posieją wiosną później jesienią robota w czasie elegancko rozłożona, tylko pozazdrościc

Myślałem po 10 wystartować z saletrą, ale to właśnie uzależnione jest od pogody

#1054 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 27 luty 2012 - 19:04

Rzepak i nawożenie [połączone] Roki jak jesteś bliżej lubelskiego to może i tak, ale moja gleba na wysokości Grodna to jeszcze zimno może być 10, i jescze nigdy nie siałem w tym terminie, i nawet po sąsiedzku obszarnik co 1500 ha , tak wcześnie nie praktykował

#1055 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1245 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 luty 2012 - 19:13

Rzepak i nawożenie [połączone] przemas ja daję skromnie bo 125kg Siarczanu Amonu i 200kg Saletry na I dawkę. Poprawiam 100kg Saletry we wczesnej fazie pąkowania (słabe gleby).

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1056 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:15

do kiedy koledzy mozna z siarczanem amonu wjezdzac zeby za pózno nie było pytam bo nigdy go nie siałem jeszcze i ile go dac na ha?? aha i zato zawarty w siarczanie nalezy traktowac jak ten w saletrze??zeby pózniej dawke saletrą uzupełnić??

Dawka 250-300kg

#1057 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 27 luty 2012 - 19:18

do kiedy koledzy mozna z siarczanem amonu wjezdzac zeby za pózno nie było pytam bo nigdy go nie siałem jeszcze i ile go dac na ha?? aha i zato zawarty w siarczanie nalezy traktowac jak ten w saletrze??zeby pózniej dawke saletrą uzupełnić??

azot zawarty w siarczanie amonu jest w formie amonowej, działa wolniej.. jest nawozem raczej przedsiewnym ale stosuje się go w rzepaku pogłównie(z tego co słyszałem na zamarzniętą glebę, dość wcześnie - jeżeli źle mówie to koledzy mnie poprawią) jeżeli możesz wjechać w pole to sypnij już, nie spowoduje to aż tak szybkiego startu jak saletra.. aczkolwiek ja bym jeszcze z tydzień poczekał (nigdy tego nie stosowałem ale takie jest moje zdanie ;) ) a oczywiście azot który dasz w tej postaci odejmiesz sobie od reszty jaką planujesz.. a sypią różnie, 200-300 kg/ha ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1058 Share przemas1989

przemas1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:27

Rzepak i nawożenie [połączone] boje się zeby nie przedobrzyć z siarczanem bo nigdy tego nie stosowałem a z tego co się dowiadywałem za dużo siarki spowoduje zbyt długie kwitnienie i pózne dojrzewanie.moje gleby to 3-4 klasa ph 5,5-6,5

#1059 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 27 luty 2012 - 19:42

Rzepak i nawożenie [połączone] rzepak pobiera ok 50-60 kg siarki, więc jak dasz 200 a nawet 300 kg/ha siarczanu to nie powinno zaszkodzić ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share przemas1989

przemas1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:45

Rzepak i nawożenie [połączone] a ile jest w siarczanie puławskim siarki i czy dam rade rozrzucić na 15m?? rozsiewacz mam dwu tarczowy unia brzeg