Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#10561 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 07 sierpień 2016 - 19:08

Rzepak i nawożenie [połączone] Daj więcej Saletrosanu na I dawkę (350-400kg) i po problemie.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 23:12
  •  

#10562 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 19:32

Chcę po raz pierwszy zasiać rzepak 2ha po pszenicy ozimej ph około 6 ziemia mozaika IIIb,IV a i b V. Mam zamiar dać pod korzeń pewnie jakąś polifoske( myślałem o ''M'') ale lepiej rozsiać ją pod orkę czy po orce ale przed siewem rzepaku?

m daj 350-400 kg na sciernie.Nie zapomnij jeszcze o azocie

#10563 Share slay6

slay6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 19:44

Ja się zastanawiam czy na przyszły rok na wiosne pozostać przy saletrosanie na 1 dawke czy zrezygnować na rzecz saletry w dwóch dawkach  bo więcej azotu będzie tylko co z tą siarką . 

JA SIARKE PODAJE  W KIZERYCIE NO I MAM JESZCZE  MAGNEZ

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10564 Share Antoni84

Antoni84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 20:22

czy stosuje ktoś superfosfat pod rzepak P (Ca, S) 19-(25-32,5)

czy jest to dobre rozwiązanie, jakieś doświadczenia

#10565 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 sierpień 2016 - 20:52

czy stosuje ktoś superfosfat pod rzepak P (Ca, S) 19-(25-32,5)

czy jest to dobre rozwiązanie, jakieś doświadczenia

Jeśli sam fosfor jesienią to polecam fosforan amonu MAP (lepszy fosfor jak w DAP) lub ewentualnie jeśli superfosfat to tylko wzbogacony tj oryginalny Fosdar.

Mamy obydwa w mieszankach z solą potasową jak i towar solo. Jeśli ma Pan niezbyt ciekawą zasobność potasu to polecam zastosować jednak również potas jesienią, a wiosną drugą dawkę.

Pozdrawiam serdecznie.

#10566 Share WaldemarNowicki

WaldemarNowicki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 20:59

Jeśli sam fosfor jesienią to polecam fosforan amonu MAP (lepszy fosfor jak w DAP) lub ewentualnie jeśli superfosfat to tylko wzbogacony tj oryginalny Fosdar.
Mamy obydwa w mieszankach z solą potasową jak i towar solo. Jeśli ma Pan niezbyt ciekawą zasobność potasu to polecam zastosować jednak również potas jesienią, a wiosną drugą dawkę.
Pozdrawiam serdecznie.

Forum jest do wymiany poglądów a nie żebyś sobie kasę nabiał kolego

#10567 Share kubamako66

kubamako66

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 21:00

Ja pod rzepak będę sypał polifoske 6, 350 kg/ha klasa ziemi  2 w porywach do 1 ;)

#10568 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 21:03

Armand pole pod rzepak przygotowuje się wcześniej w zasobność składników.Z nawozów jest pobierane 50 -60 %.Twoje cudowne nawozy nie nagonią plonu jak w ziemi nic nie będzie i ph nie uregulowane.Pojawiłeś się w odpowiednim czasie jak są planowane zasiewy rzepaku.Gdzie byłeś jak trzeba było ratować rzepak wiosna?Nie miałeś cudownego nawozu dilerze?

Edytowany przez slawek2209, 07 sierpień 2016 - 21:05.

#10569 Share Artis

Artis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 21:07

Pole po pszenicy mam z talerzowane, chce wysypać wapno a później mam siew mzuri, gdzie pod korzeń idzie od razu nawóz npk nie przeszkadza to z tym wapnem co będzie na gorze?

#10570 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 21:11

Z choinki się urywacie czy jak? Czemu wapna nie dałeś pod talerzówkę?? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10571 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 21:40

Forum jest do wymiany poglądów a nie żebyś sobie kasę nabiał kolego

Rozumiem, że to jest Twój pogląd na nawożenie rzepaku "kolego"?

Armand pole pod rzepak przygotowuje się wcześniej w zasobność składników.Z nawozów jest pobierane 50 -60 %.Twoje cudowne nawozy nie nagonią plonu jak w ziemi nic nie będzie i ph nie uregulowane.Pojawiłeś się w odpowiednim czasie jak są planowane zasiewy rzepaku.Gdzie byłeś jak trzeba było ratować rzepak wiosna?Nie miałeś cudownego nawozu dilerze?

Chłopaku jeśli ktoś pyta o nawóz to odpowiadam... nie wiem czy masz rozeznanie, że np u nas na Mazurach stoi jeszcze jakieś 80% zbóż, po których będą siane rzepaki... i będą dopiero stosowane NPKi. Wiosną byłem tam gdzie powinienem, akurat nie na AgroFoto tylko m.in. w terenie gdzie widziałem albo bardzo dobre rzepaki z naszej oferty (odmiany Rapoola np. Minerva czy HR Strzelce - Monolit.) albo słabe, które zaorano.

Jeśli nawozy typu FA, saletrosan czy sól potasowa nazywasz wyśmiewczo "cudami" to...

#10572 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 21:45

Rzepak i nawożenie [połączone] <p>Jak to jest właśnie z tym wapnowaniem kreda uwstecznia fosfor z polifoski czy nie? Chce dać 3 tony kredy z mielnika na ścieranisko dalej talerzowka orka i siew. Czy polifoske mogę dać na zatalerzowane pole czy musze dać na zaorane?&nbsp;</p>

#10573 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 21:47

Rzepak i nawożenie [połączone] Nie denerwuj się chłopaku tak.Dla mnie to typowa reklama firmy z twojej strony.W niczym tutaj nie pomogles

#10574 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 21:52

Nie denerwuj się chłopaku tak.Dla mnie to typowa reklama firmy z twojej strony.W niczym tutaj nie pomogles

Różnimy się, że ja płacę za tą reklamę i sporo ludzi dzięki temu korzysta z naszej oferty.

Ty natomiast się nudzisz i trochę błaźnisz swoimi komentarzami na nasz temat. No ale to już Twoja sprawa. Pa

#10575 Share BIGAGRO

BIGAGRO

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:Internetowy sklep rolniczy - maszyny rolnicze, nawozy, nasiona, nawozy dolistne, wapna, opakowania, oferta ogrodnicza.

Napisany 07 sierpień 2016 - 21:54

Nie denerwuj się chłopaku tak.Dla mnie to typowa reklama firmy z twojej strony.W niczym tutaj nie pomogles

Nikt tutaj się nie denerwuje :) No może oprócz kilku "napinaczy", których można spotkać w tematach, w których się wypowiadamy, którzy za wszelką cenę próbują zepsuć nam opinię pisząc różne bzdury i spamując nie na temat. No ale cóż, za 3 tygodnie dzieciaczki wrócą do szkoły i będzie mniej korzystania z komputera i prawienia swoich mądrości na forach.

Jeżeli chodzi o pomoc, to hmm... jeżeli bym poprosił sąsiada o przeniesienie worków, on by mi z tym pomógł i przy okazji zaoferował jakieś zmechanizowanie, które tworzy, a zza ulicy chamski, inny sąsiad nagabywał przechodzących ludzi do tego, że sąsiad który mi pomógł robi to tylko dla reklamy, a na dodatek mi nie pomógł to...

Może ocenę pozostawię użytkownikom tego forum. Miłej nocy Sławciu, pozdrawiamy :)

Big-agro.pl - Internetowy sklep rolniczy

Najlepsze ceny, rabaty, promocje, tania lub darmowa wysyłka w 24 godziny!

nawozy - nasiona - opakowania - maszyny rolnicze - wapna - oferta ogrodnicza

Produkty od Grupy Azoty | Lhoist | AgriLand | DSV | Kioti | AVANT | AgroLiedmann | HR Strzelce | Saaten Union | Rapool Polska

#10576 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 22:28

Wiecie na czym polega Wasza reklama? Wyobraźcie sobie małe miasteczko, jest w nim 10 stacji paliw, przykładowo cena ON 4.20-4.40 czyli średnio 4.30/litr, Wy wyskakujecie z ceną 4.70/litr, kilka osób mówi - hola hola jak najdroższy ON kosztuje u nas 4.4zł/l to za co te 4.7? Wy od razu sypiecie teksty że inni mają paliwo z ubiegłego roku, z wodą i oszukane litry.... Nie tędy droga, ja znalazłem wiosną nawozy azotowe taniej jak mój dostawca - od razu powiedział że sprzeda w ich cenie plus dostawa i dobra flaszka gratis . Nawet agrolok po ofercie siatki za 650zł jak usłyszał że mogę ją kupić za 600zł zszedł na 570zł  w 5 sekund i nie słyszałem złego słowa o innych że mają starą siatkę itp. Życzę Wam jak najlepiej ale rolnicy sprawdzają ceny 100 razy zanim coś kupią . Chcecie zaistnieć na rynku? To przebijcie konkurencję a nie ją oczerniacie

Edytowany przez pawel885, 07 sierpień 2016 - 22:33.

#10577 Share Artis

Artis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 22:56

Są mocni bo dwa konta, zawsze któreś szybko zareaguje jak nie szef to pracownik. :) Bigagro opowiadasz, że ludzie piszą nie na temat ze was się czepiają, ale to jest dla was paliwo napędowe bo równie dobrze odpisujecie na te komentarze i nabijacie śmietnik, ja gdybym był pewny swego nie marnowałbym czasu na zbędne przepychanki :) Poza tym jest już dawno po pracy chyba że Armand płaci także swoim pracownikom za pomoc na forum bo samemu ciężko się wybić

Z choinki się urywacie czy jak? Czemu wapna nie dałeś pod talerzówkę?? 

Nie dało się inaczej, gdyby była możliwość wolałbym tak zrobić a jedynie zostaje mi opcja taka jak wyżej pisałem, co o tym myślisz?

#10578 Share BIGAGRO

BIGAGRO

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:Internetowy sklep rolniczy - maszyny rolnicze, nawozy, nasiona, nawozy dolistne, wapna, opakowania, oferta ogrodnicza.

Napisany 07 sierpień 2016 - 22:57

Wiecie na czym polega Wasza reklama? Wyobraźcie sobie małe miasteczko, jest w nim 10 stacji paliw, przykładowo cena ON 4.20-4.40 czyli średnio 4.30/litr, Wy wyskakujecie z ceną 4.70/litr, kilka osób mówi - hola hola jak najdroższy ON kosztuje u nas 4.4zł/l to za co te 4.7? Wy od razu sypiecie teksty że inni mają paliwo z ubiegłego roku, z wodą i oszukane litry.... Nie tędy droga, ja znalazłem wiosną nawozy azotowe taniej jak mój dostawca - od razu powiedział że sprzeda w ich cenie plus dostawa i dobra flaszka gratis . Nawet agrolok po ofercie siatki za 650zł jak usłyszał że mogę ją kupić za 600zł zszedł na 570zł  w 5 sekund i nie słyszałem złego słowa o innych że mają starą siatkę itp. Życzę Wam jak najlepiej ale rolnicy sprawdzają ceny 100 razy zanim coś kupią . Chcecie zaistnieć na rynku? To przebijcie konkurencję a nie ją oczerniacie

Dosyć ciekawe porównanie, ale... czy faktycznie BARDZO często tak nie jest, że paliwo z wodą, że oszukane litry? Możesz kupić ruską, nikt nie broni - jednak jak coś Ci wysiądzie, to albo koszty naprawy zrównają się z tym "zaoszczędzonym", albo je przewyższą, albo będziesz miał szczęście :)

Tak samo jest z nami - nie oczerniamy nikogo (a jeżeli tak, to proszę podać mi dowód gdzie napisaliśmy, że x firma robi y rzeczy).

Cieszymy się, że znalazłeś nawozy azotowe taniej, niż Twój dostawca :) Problem w tym, że nie jesteśmy w stanie cenowo wybić się z każdym produktem. Zawsze gdzieś będzie drożej, a gdzieś będzie taniej. Pozostaje jedynie kwestia z jakich powodów gdzieś jest taniej.

Zgodnie z Twoją teorią, przykładowo: jeżeli mamy siatkę po 365 zł, na siatce zarabiamy 10 zł, Ty ją znajdziesz za 350 złotych to powinniśmy dopłacić 5 zł, kupić Ci jeszcze flaszkę i przywieść pod drzwi. Przykro mi, ale Twoja teoria w tym przypadku nie wypaliła. Możliwe, że znasz się na rolnictwie, jednak jeżeli chodzi o kwestie biznesowe, to słabo, bardzo słabo. Wiadomo, że każdy chce kupić taniej. Ty zapewne rzeczy które produkujesz też chcesz sprzedawać jak najdrożej się da. Ale w tym przypadku rozumiem, że jest ok? :)

Agrolok to chyba dosyć średni przykład, wypowiadać się nie będziemy, bo na takie tematy szkoda tracić czasu :)

Podsumowując:
1) Nie musisz u nas kupować
2) Jako firma rozwijająca się nie jesteśmy w stanie zaoferować za wszystko najniższych cen
3) Stawiamy na dobre produkty
4) Liczymy, że przebijamy się jakością produktów, nie sprzedajemy resztek, które nam zalegają w magazynie, żeby rolnik mógł się cieszyć, że za 101 razem znalazł tak niską cenę, a potem kilka miesięcy później płakał jakie to złe plony ma...

Jeżeli masz zastrzeżenia inne, to zapraszam na PW. To temat o rzepaku i nawożeniu, nie sądzę że pisanie w tym temacie o Big-Agro to dobry pomysł. Ewentualnie można stworzyć temat "Agrolok mi obniżyło, dostawca dał flaszkę, a Big-Agro robi w ...". No i pamiętaj, że oczernianie działa w dwie strony - jednak niektórzy robią to dosłownie pod adresem pewnej firmy, a z tego można już pociągać konsekwencje, gdy ktoś - delikatnie mówiąc- zaczyna przesadzać (albo konkurencja za bardzo się spina i za dużo takich durnowatych postów zaczyna tworzyć).

Sorry za długi wywód, jednak poziom ataków, argumentów i wypowiedzi zaczyna się robić tragiczny.

Są mocni bo dwa konta, zawsze któreś szybko zareaguje jak nie szef to pracownik.  :) Bigagro opowiadasz, że ludzie piszą nie na temat ze was się czepiają, ale to jest dla was paliwo napędowe bo równie dobrze odpisujecie na te komentarze i nabijacie śmietnik, ja gdybym był pewny swego nie marnowałbym czasu na zbędne przepychanki  :) Poza tym jest już dawno po pracy chyba że Armand płaci także swoim pracownikom za pomoc na forum bo samemu ciężko się wybić

Nie dało się inaczej, gdyby była możliwość wolałbym tak zrobić a jedynie zostaje mi opcja taka jak wyżej pisałem, co o tym myślisz?

Oczywiście, w dwóch kontach siła :) Ale co zrobić, szef oferuje miliardy za nocne czuwanie... mógłbym wybrać inaczej?

Tak, odpowiadamy. Wiesz dlaczego? Odpowiedź, to jedno słowo - kultura. Próbujemy zwiększyć poziom kultury na tym forum, gdyż jest on mocno zaniżony przez niektóre osoby. Ale miło, że wspominasz o nabijaniu śmietnika i troszczysz się, że jest już dawno po pracy. To oznaka, że jesteś wspaniałym człowiekiem. Tak trzymaj!

Big-agro.pl - Internetowy sklep rolniczy

Najlepsze ceny, rabaty, promocje, tania lub darmowa wysyłka w 24 godziny!

nawozy - nasiona - opakowania - maszyny rolnicze - wapna - oferta ogrodnicza

Produkty od Grupy Azoty | Lhoist | AgriLand | DSV | Kioti | AVANT | AgroLiedmann | HR Strzelce | Saaten Union | Rapool Polska

#10579 Share kapec22

kapec22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 00:10

Skosiłem rzepak, będzie pszenica i mam refleksje m.in. 

skoro przy plonie 3t jest te 6t słomy która dostarcza 120kg K 18kg P i 42kg N a pszenica przy 6t potrzebuje około 120kg K i 60kg P to czy nie wystaczyło by profilaktycznie dać 70/80kg/ha polidapu na uzupełnienie fosforu i N na start?

jak długo może rozpuszczać się fosfor z tarnogranu? bo miałem na jednym kawałku no to przed zimą był rzepak fioletowy a wiosną już tego problemu nie było co pewnie się fosfor przyswoił czy warto się bawić w taki kompromis ?

Edytowany przez kapec22, 08 sierpień 2016 - 00:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10580 Share Westa

Westa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:ogród, kwiaty, rośliny

Napisany 08 sierpień 2016 - 06:37

Nikt tutaj się nie denerwuje :) No może oprócz kilku "napinaczy", których można spotkać w tematach, w których się wypowiadamy, którzy za wszelką cenę próbują zepsuć nam opinię pisząc różne bzdury i spamując nie na temat. No ale cóż, za 3 tygodnie dzieciaczki wrócą do szkoły i będzie mniej korzystania z komputera i prawienia swoich mądrości na forach.

Jeżeli chodzi o pomoc, to hmm... jeżeli bym poprosił sąsiada o przeniesienie worków, on by mi z tym pomógł i przy okazji zaoferował jakieś zmechanizowanie, które tworzy, a zza ulicy chamski, inny sąsiad nagabywał przechodzących ludzi do tego, że sąsiad który mi pomógł robi to tylko dla reklamy, a na dodatek mi nie pomógł to...

Może ocenę pozostawię użytkownikom tego forum. Miłej nocy Sławciu, pozdrawiamy :)

TAK się wypowiada firma? W dalszym poście piszecie o odejściu od tematu, o tym że o rzepaku i nawożeniu, a sami się w tym co cytuję skupiacie na tym jacy to biedni jesteście :) śmieszne po prostu. To, ze się płaci za dwa konta i wypowiada jako firma zobowiązuje to do pewnej kultury. Tekst o szkole i o dzieciaczkach chyba sobie skopiuję na Wasz profil fejsbukowy to minka trochę zrzednie. Każdy może mieć swój pomysł i doświadczenie w agrotechnice a Wy tu wyskakujecie jak Filip z konopi i prawicie mądrości jako prawdę objawioną.

Czytałam watek w spokoju, ale trochę mnie wzburzyła aktywność frimy BIG-AGRO, więc mam nadzieję, że pozostali uczestnicy dyskusji mnie zrozumieją.