tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

panczo1922    631

15ha/dzień bizonem???? Chyba BS-em, wtedy uwierzę....

 

PS.

Mój Monolit na jednej z działek zaczyna się pokładać....:/:/

mam tylko nadzieję że tylko taki przechylony pozostanie i nie będzie leżał plackiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

U mnie również na jednym kawałku Atora zaczyna chylić czoła. Nie wiem czy płakać czy się cieszyć bo może to świadczyć o dużym potencjale plonotworczym.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

15ha/dzień bizonem???? Chyba BS-em, wtedy uwierzę....

 

PS.

Mój Monolit na jednej z działek zaczyna się pokładać....:/:/

mam tylko nadzieję że tylko taki przechylony pozostanie i nie będzie leżał plackiem.

 

ale tu niektórzy to naprawdę dzieciaki piszące bzdury ale czyta to się lepiej niż magazyn satyryczny cyt" jak się wyłoży to zaczynają zielone strąki wyrastać..."  hahhaa a co to owies jest czy jak? a drugie to bizonem 15ha na dzień rzepaku kłaść przy wydajności 4t/ha - odkupie od ciebie tego bizonka za każdą cenę także proszę o info na priv jeżeli zdecydujesz się odsprzedać takiego przecinaka.

 

 co do rzepaku to na najlepszym stanowisku u mnie przechyliły się już wszystkie odmiany w tym roku nie skracane ale dwa sezony wstecz też leżał skracany. a co do desykacji wg mnie tylko na zachwaszczone i bardzo nie równo kwitnące plantacje inaczej nie widze sensu .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

w optymalnych warunkach może i udało by się te 15 ha wykosić ale rzepak w jednym kawałku , stojący nie za wysoki rzadki i bardzo grube ziarno do tego jeszcze przestany , sypanie w locie . Jak miałem bizona to raz na kilka lat trafiał się właśnie taki rzepak i można było około godziny zrobić ha , a tak przeważnie to 2 godziny a jak zielony leżący to i czasami wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

dodam jeszcze:

 

operator nie może mieć przerwy na sranie, sikanie, picie czegokolwiek, o obiedzie nie wspominając...

do tego tankowanie w locie bo na 1 baku tego nie przejedzie.... no i maszyna winna być perfekcyjnie przygotowana, nawet nożyk w kosie nie może pęknąć!!!!

 

pomijam fakt, że pole musi być długie na 37500m, a rzepak nie może sypać więcej jak 1,5t/ha.

wtedy tak - skosi 15ha/dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

15 ha bizonem nie da rady zrobić chyba że tego rzepaku po prostu nie mai leci 1 t z ha, u mnie rzepak ładny bardzo wysoki mimo skracania i żałuje ze nie dałem czegoś mocniejszego typy caryx a nie sam toprex. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Ale wy jesteście chorzy psychicznie do trzeciej w nocy masz 17godzin to jak ktoś hektara nie wymloci to nie wiem wysypywane w locie pola 800m bez przerwy jechane oczywiście jak nic się nie popsuje a jak dobrze wyszykowany to się nie psuje a dzieciakiem jesteś ty bo my mlocimy po 120 ha suprem kiedyś te kombajny robily po 300 ha w roku jakim cudem? I darujcie se te słabe plony nikt wam nie karze wysypywac każdego zbiornika po 10 min na wolnych obrotach

Edytowano przez piotr4255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Ale wy jesteście chorzy psychicznie

 

I mówi to osobą waląca 120ha suprem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Jeśli temat zeszedł na to ile może kombajn wykosić rzepaku to ja się spytam jeśli ktoś wie bo kupiłem dominatora 98 4,2 kosa ze stołem na mercu 175km ile takim wykosi rzepaku ma ktoś takiego???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marych    0

liczy się przepustowość sit na godzinę ( oczywiście bez strat na tyle) bizon 5-6 ton ton na godzinę zboża tyle można mieć na przyczepie po godzinie  - skróconej pszenicy ,żytka pewnie mniej  rzepaku zależy czy dosuszany czy nie no i czy pozostawiamy poplon za sobą  .  ja dominatorem 76 pszenżyto dłubałem 1 ha przez 1,5 godz. 1 ha plon 8.5- 9 t. rzepak 1,2 godz. plon 5,6 no i jęczmień.0,35 godz 1 ha  plon 4-5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    453

Nie wiem dlaczego ale chyba w przyszłym roku zniecham sypania tego saletroanu na pierwszą dawke . Tak myśle sypać tylko saletre na pierwszą i drugą dawke jakoś rzepaki tak samo plonują jak nie lepiej niż z saletrosan na pierwszą dawke i saletra na drugą . Bardziej kusi mnie wsiać korn-kali lub kizeryt przed saletrą . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Na najbliższe zasiewy na borowinie będe stosował na pewno 100kg mocznika, 300kg superfosfatu prostego i 100kg soli potasowej, bo stanowisko po pszenicy, i to wszystko pod orkę. Wg tego co czytałem, to superfosfat jest nośnikiem mikroelementów, co roku dawana była polifoska więc raz można spróbować co będzie warte takie nawożenie. A na wiosnę oczywiście kizeryt i dwa razy saletra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

co? Jakim nośnikiem mikroelementów? Superfosfat to superfosfat i tyle, jedyne co to przez nieodpowiednie warunki możesz doprowadzić do znacznego starzenia się fosforanów. Te 100 mocznika to zależy co poszło na słomę. Ja w tym roku na słomę dałem tylko EM i 82 kg jesienią nie wystarczyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Bo może poszła wystarczająca dawka siarki przedsiewnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

więc czym będzie się różnić siarka dostarczona jesienią od tej dostarczonej wiosną, przy założeniu i świadomości że nie można przesadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Tym, że siarka dostarczona jesienią zostaje pobrana przez rośliny jesienią, więc wiosną trzeba ją uzupełnić.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Nie da się zamknąć nawożenia siarką jesienią. Tak jak mówi Kula jesienią zostaje ona pobrana dlatego wiosną należy uzupełnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj