tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

knoro93    215

lepiej na ostatnią dawkę dać saletrę czy mocznik bo i tak przez te chłody wegetacja rzepaku przyhamowana a rzepak do zbiorów na pewno zużyje podany azot

Ta siej mocznik akurat rzepak będzie kwitł i mocznik zacznie działac. Jeśli nie podałeś jeszcze drugiej dawki w postaci saletry to o plonie juz zapomnij. 2 dawka powinna by wysiana 2 tygodnie temu co najmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Co to ma do rzeczy...? Choćby .uj na .uju stawał, rzepak i tak rozpocznie kwitnienie końcem kwietnia - początkiem maja. Wtedy pobieranie N z gleby będzie już znikome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Co w związku z tym? Nie zmienisz faktu że rzepak już powinien miec podany cały azot i druga dawka powinna już działć w pełni. Jeśli rzepakowi zabraknie jedzenia zacznie wydłużać pęd główny a nie produktywne pędy boczne automatycznie masz po plonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak po plonie bedzie mial skoro da azot jakis tam plon uzyska chyba a jak ci co dawali 1 msc temu 2 dawke azotu juz to co tez rzepak juz wykorzystal caly azot raczej . no ale ogolnie jest w zaleceniach zeby na rzepak zbyt pozno azotu nie dawac maksymalnie 2 tyg przed kwitnieciem mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

jak po plonie bedzie mial skoro da azot jakis tam plon uzyska chyba a jak ci co dawali 1 msc temu 2 dawke azotu juz to co tez rzepak juz wykorzystal caly azot raczej . no ale ogolnie jest w zaleceniach zeby na rzepak zbyt pozno azotu nie dawac maksymalnie 2 tyg przed kwitnieciem mozna

Zależy ile się dało ale napewno nie wykorzystał całego azotu, a nawet jeśli to wykorzystał go na wytworzenie pędów bocznych.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

lepiej na ostatnią dawkę dać saletrę czy mocznik bo i tak przez te chłody wegetacja rzepaku przyhamowana a rzepak do zbiorów na pewno zużyje podany azot

Hehe Kolego, a po co azot będziesz sypał jak w żniwa raps po 1100 zł/t będzie. :)

Za zaoszczędzony kapitał pszenicy nakupisz z Ukrainy po 300 zł/t  :rolleyes:

 

Edytowano przez TOREZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Hehe Kolego, a po co azot będziesz sypał jak w żniwa raps po 1100 zł/t będzie. :)

Za zaoszczędzony kapitał pszenicy nakupisz z Ukrainy po 300 zł/t  :rolleyes:

 

nie no raczej ja przewiduje cene rzepaku w zniwa na te 1500 zł okolo cos tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

<p>Witam czy ktos moze mi udzielic info na temat mojego rzepaku bo mam 1 rok i dopiero się ucze. Otóż mam pytanie dlaczego nie jest równy tylko gdzie nigdzie wystaja potężne pedy a reszta wyglada bardzo slabo ( chodzi mi ze o to ze jego liście wydaja sie strasznie nikre jakby byl dziki) Prosze o podpowiedzi czemu tak jest ;)</p>

Edytowano przez Mareg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Czy stanie się takiemu rzepakowi coś jeżeli w niedzielę nadają przymrozek do -2'C? [galleryimg=686326]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    305

nie no raczej ja przewiduje cene rzepaku w zniwa na te 1500 zł okolo cos tego

 W lutym kontraktowali na prawie 1800 teraz już 1400 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Czy stanie się takiemu rzepakowi coś jeżeli w niedzielę nadają przymrozek do -2'C? [galleryimg=686326]

Nie.

 

Ale jakie to ma znaczenie? Przecież na pogoda nie masz wpływu.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Nie.

 

Ale jakie to ma znaczenie? Przecież na pogoda nie masz wpływu.

Z ciekawości może trzeba zapinać pług do ciągnika heheh... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj było 1540

 

Kto tyle daje? Podpisałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    4

Ja zakontraktowałem w lutym 25 ton po 1620 netto.. Przez firmę WIALAN.

Teraz pytanie będzie rzepaczek po 1800zł czy utrzyma się i cena będzie na żniwa 1500zł ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jaki plon przewidujesz?

To forum agrofoto, a nie wróżbita Maciej.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Kto tyle daje? Podpisałeś?

Nie bo licze że jak przechowam to będzie droższy,narazie myśle o sprzedaniu ubiegłorocznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Panowie, jak wasze rzepaki po dzisiejszej nocy? czy jak wierzch trochę klapnie do dołu to się podniesie?

widziałem dziś kilka pól to im bardziej wybujały tym bardziej leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Którzy producenci nasion rzepaku mają jednostki siewne na 2ha, wiem jedynie że Limagrain ma na 2ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tam zasiałem 4 ha a miało być na 3 i rzepk pikna B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Rzepak przywalony mokrym śniegiem, w tej chwili jest jakieś 15 cm i ciągle sypie. Takiego cyrku jeszcze nie widziałem. Czy sądzicie, że odbije się to negatywnie na kondycji roślin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj