Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11293 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 26 luty 2012 - 21:52

Rzepak i nawożenie [połączone] W nocy ma byc u mnie -5, z rana planuje wjechać w polę,
Tylko nie wiem co dać siarczan 300 kg czy saletre, nie wiem czy na saletre nie jest zawcześnie bo rzepak bujnie a mogą jeszcze mrozy przyjśc, myślę że na siarczan to optymalna pora

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 14:56
  •  

#1022 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 26 luty 2012 - 22:22

Rzepak i nawożenie [połączone] A u mnie napadalo w dzień śniegu teraz jest mrozek i marźnie ale co z tego. Za tydzien od środy do piątku mają być przymrozki -6 wtedy może się uda dać dzień po dniu Prosan 250kg i saletrę 250kg. Cierpliwości życzę.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#1023 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 27 luty 2012 - 08:55

Rzepak i nawożenie [połączone] Właśnie moja próba posiania soli potasowej nie powiodła się. Niby było -4 C ale robiły się koleiny . Odpuściłem sobie...
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1024 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 27 luty 2012 - 09:11

Rzepak i nawożenie [połączone] Może wąskie koła masz? Ja myśle nad wapnem jak złapie troche czasu na gorczycy. Może sie nie utopie. A jak sie nie utopie to fosforowo potasowe pod zboża jare i buraczki

#1025 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 27 luty 2012 - 10:56

Rzepak i nawożenie [połączone] Normalne jak w c-355 14.9 radialki z Olsztyna, powietrza upuszczam do 0.9 atmosfery to ładnie się uginają i mają dużą powierzchnię styku, kiedyś były 16.9 to drzwi nie szło zamknąć. To ten sam traktor co mam w avatarze.
Widocznie spód jeszcze nie puścił a z wierzchu za mało zmarzło. Co będę się pchał, narobię kolein a później po tym opryskiwaczem będę jeździł.
Czekam....
Jednak straszą mrozami po -9C na 10-11 marca!!
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#1026 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 27 luty 2012 - 11:02

W nocy ma byc u mnie -5, z rana planuje wjechać w polę,
Tylko nie wiem co dać siarczan 300 kg czy saletre, nie wiem czy na saletre nie jest zawcześnie bo rzepak bujnie a mogą jeszcze mrozy przyjśc, myślę że na siarczan to optymalna pora

Na siarczan dobra pora, a z saletrą poczekaj aż się troche pogoda ustabilizuje ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1027 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 27 luty 2012 - 11:23

Rzepak i nawożenie [połączone] Wg mnie z azotowymi nie ma co jechać. I tak będą straty.

#1028 Share ArekJD1177

ArekJD1177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 27 luty 2012 - 12:22

Rzepak i nawożenie [połączone] Dokładnie nie ma co panikować, nawozy nie sa tanie. Ja pewnie za 2tyg spróbuje wjechać z saletrą, chyba że wcześniej się da. W tamtym roku pużniej rozsiałem bo deszcze i nie było źle 3t z hektara miałem bo robak strąki trochę zjadł.

Edytowany przez ArekJD1177, 27 luty 2012 - 12:22.

#1029 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 27 luty 2012 - 12:23

Rzepak i nawożenie [połączone] pierwsze koty za ploty sezon nawozowy rozpoczety dzis sypalem nawoz po rzpakach po 250 kg Canwilu . jako 1 w okolicy teraz juz puscila ziemia ciagnik sie topi i przerwa do jutra . jutro koncze siac po rzepaku i wjezdzam w pszenice

#1030 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 27 luty 2012 - 13:00

Rzepak i nawożenie [połączone] a my na 10ha rozsialiśmy sól potasową... niestety ale ziemia przy -4 nie zmarzla wystarczająco, w ścieżkach technologicznych szło jechać, ale poza nimi masakra, ziemia widocznie nie puściła jeszcze i jest zdecydowanie za mokro, my na razie odpuszczamy... trzeba czekac na poprawe pogody bo taka robota nie ma sensu :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1329 postów

Napisany 27 luty 2012 - 13:27

Rzepak i nawożenie [połączone] Udało mi się dzisiaj posiać polifoskę 21 w dawce 200kg/ha. Tak jak przedmówca mówił-w ścieżkach szło jechać idealnie ale jak się wyjechało to ciągnik siadał. Z saletrą jeszcze poczekam do początku marca na te przymrozki.

#1032 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 27 luty 2012 - 14:07

a my na 10ha rozsialiśmy sól potasową... niestety ale ziemia przy -4 nie zmarzla wystarczająco, w ścieżkach technologicznych szło jechać, ale poza nimi masakra, ziemia widocznie nie puściła jeszcze i jest zdecydowanie za mokro, my na razie odpuszczamy... trzeba czekac na poprawe pogody bo taka robota nie ma sensu :unsure:

u mnie tak samo ,gdzie ścieżki szło elegancko tylko trzeba było uważać by ze ścieżki nie zjechać,bo byłaby katastrofa, udało się wysiać na 7 ha Korn Kali i siarczan amonu :)

#1033 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 27 luty 2012 - 14:51

Rzepak i nawożenie [połączone] Mi to c-355 tak ściągało, że poryłem dwie ścieżki jak dzik. Jak spadłem z ścieżki to miałem problem na nią wrócić, miotało mną jak szatan :) . Z tyłu wisi Brzeg 200 kg i 450 kg soli to nie tak łatwo okiełznać tym sprzętem. Tak jak pisałem wcześniej- zrezygnowałem.

Widziałem koło południa największy gospodarz siał saletrę na rzepaki.

Edytowany przez LeF, 27 luty 2012 - 14:52.

Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#1034 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 27 luty 2012 - 15:31

Rzepak i nawożenie [połączone] A co Wam tak wszystkim śpieszno. Nie wyrobicie sie później?

#1035 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 27 luty 2012 - 15:47

Rzepak i nawożenie [połączone] A moje nawozy to jeszcze w Puławach, a wasz juz na polu? :o

#1036 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 27 luty 2012 - 16:12

Rzepak i nawożenie [połączone] Jesteś z Podlasia tak jak i ja, kiedy planujesz wejść na pola z azotem ;)

#1037 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 27 luty 2012 - 16:13

Rzepak i nawożenie [połączone] dziś wcześnie wstałem,powyciągałem klamoty-nasypałem nawozu...i się utopiłem-a niby zmarznięte było ;[ -jeszcze musiałem nawóz wyciągnąć i poworkować w 50tki-ba ja już na pewno w pole szybko nie wjadę-brak ścieżek i słaby ciągnik bez przedniego napędu-jednym słowem nic nie zrobione a pół dnia roboty

#1038 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 27 luty 2012 - 16:20

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja nie rozumiem gdzie wam się tak spieszy - ludzie, to dopiero koniec lutego - zobaczycie jeszcze będzie zima ;)

#1039 Share newhollandtd80

newhollandtd80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 luty 2012 - 16:33

Rzepak i nawożenie [połączone] co za ludzi jeszcze będzie i śnieg i mróz, chyba mają za do kasy na nawóz , to dopiero koniec lutego a nie marca

Edytowany przez milanreal1, 27 luty 2012 - 16:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 27 luty 2012 - 16:40

Rzepak i nawożenie [połączone] Hmmm zadórzo, czy ja wiem, może za dużo to tak :)