tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Konrad2510    98

śmiać mi się chce jak czytam pytania... można skracać, czym robiłeś, i czy robiłeś chowacza.. każde pole nie równe ja mam u siebie 30 hektarów rzepaku w odległości od siebie 10km i na jednym polu złapał się 11sztuk na drugim 0 także co mówić o różnych stronach kraju:) co do grzyba zrobić na dużym kawałku trzy różne zabiegi Toprex, caryx i tilmor plus caryx i ocenić co do dawki azotu to samo, ja musiałem tak robić bo za cholerę starsi rolnicy nie powiedzieli pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

całe szczęście forum jest anonimowe i nikt nie musi ukrywać swojej technologii, bo nie daj Bóg będziesz miał lepsze zbiory od niego...

tu jest wymiana doświadczeń i każdy się czegoś może nauczyć, jak nie w tym temacie to w innym bo Alfą i Omegą nikt nie jest...

 

Ja już dawno przestałem się pytać starszych gospodarzy w okolicy, bo tak jak u Ciebie odpowiedzi były o d*pie Maryny, nic sensownego....

Z kolei, jak mnie się ktoś zapyta, chętnie odpowiem co i jak, przecież z mojej kieszeni tych oprysków czy tam nawozów robić nie będą...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam pytanie i proszę o szybka oodpowiedź.W sobotę pryskalem rzepak od jedno i dwulisciennych i chcialbym w piątek- sobota dać druga dawkę N. Czy tydzień przerwy wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na drugi dzień możesz jechać po co przerwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

robiłeś już zabieg na  chowacza i kiedy planujesz skracanie?

Robiłem w sobotę + mikro i toprex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja w lubelskim na I dawkę pojechałem z Saletrosanem 400kg 11marca a drugą dawkę planuję dać jutro może pojutrze około 200kg Saletry

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja dzis pryskałem rzepak mikstura regulujaco odzywiajaca  a RSM II dawki był 29.03 i mam na jednym polu kontrole gdzie 3m pas nie było lane  i dzis to widac ewidentnie ze jasniejszy. Ostani tydzien rosliny bardzo ładnie podrosły wrecz wystrzelily i nie ważne czy ktos dał saletre czy RSM czy saletrzak ważne ze juz dał jakis czas temu. U tych co jeszcze nic nie dostało to wyglada marnie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Według mądrych ksiazek nawożenie azotowe powinno być zakończone miesiąc przed kwitnieniem rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Wszytko ładnie pięknie ale od zastosowania przez 3 tygodnie nie będzie deszczu  i dopiero na tydzień przed kwitnieniem zadziała, 

obecnie bardziej niż na termin trzeba zwrócić uwagę na to kiedy ten nawóz zacznie być dostępny dla roślin i zostanie pobrany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Witam

Mam pytanie :

Czy mogę jeszcze opryskać od jednoliściennych??

 czy jest taka potrzeba ??

czy zabieg np. środkiem supero osłabia rzepak w obecnej fazie??

 

Pszenicy miejscami jest troszeczkę więcej (niżeli na zdjęciu), a miejscami nie ma wcale, nie opryskiwałem wcześniej ponieważ wyglądało ze pszenica wymarzła i nagle zaczęła się robić zielona.

Pozdrawiam

 

Przepraszam, że w tym temacie a nie w opryskach.

Mam otwarte dwa tematy i byłem pewien, że piszę tam.

 

post-31112-0-24993700-1491321347_thumb.jpg

post-31112-0-24656300-1491321405_thumb.jpg

Edytowano przez Radek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie ile rzepak podskoczy przez 6dni z temperaturą ok 10oC. Dzisiaj ma 5-8cm i na regulację jest za mały a pogoda ma się zepsuć i boje się że prżerośnoe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wczorja pryskałem w nocy to słodyszka na opryskiwaczu nalapało sie mnówstwo ale po pirineksie i buldoku to wszystkie trupy byly do tego tebusi toprex bormax rapsin i dziś czysto na polu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darovit    0

Panowie kolega sugerował mi że na skracanie rzepaku można użyć antywylęgacza płynnego 725.. plus tebu,  czy bardzo się mylił???  :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Wogóle się nie mylił kiedyś stosowałem i byłem zadowolony nie pamietam dawek ale wydaje mi się że coś po pół litra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Wszytko ładnie pięknie ale od zastosowania przez 3 tygodnie nie będzie deszczu  i dopiero na tydzień przed kwitnieniem zadziała, 

obecnie bardziej niż na termin trzeba zwrócić uwagę na to kiedy ten nawóz zacznie być dostępny dla roślin i zostanie pobrany...

Co nie zmienia faktu że azot rozsiany za wcześnie będzie czekał na deszcz a nie rozsiany wogóle?....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

Panowie, jest jakieś przeciwskazanie żeby pojechać w jednym przejeździe Caryx + insektycyd + ekolist? Bo mam sprzeczne informacje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nie widzę żadnych przeciwskazań. O jakie info chodzi? Podziel się.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

Mój znajomy się wymądrzał, że nie powinno się tak robić, ale nie mógł tego sensownie uargumentować. :) Więc się wolałem zapytać, czy czegoś źle nie robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jest ciepło (było), pewnie żreć dałeś więc rośnie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Wczoraj poszła ostatnia dawka 200kg saletry łącznie dostał 242N a na wiosne 172kg i 52kg siarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj