Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11308 odpowiedzi na ten temat

#1001 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 25 luty 2012 - 20:38

Rzepak i nawożenie [połączone] przewidujecie już wiosnę że tak się pieklicie z nawozami u mnie tez zrobiło się czarno na polach ale nie wydaję mi się żeby szybko można było wjechac na pole może w połowie marca nadają pogodę ale to może się zmienic zobaczymy co czas przyniesie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 23:59
  •  

#1002 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 25 luty 2012 - 21:11

Koledzy planuje 3 razy zastosować nawożenie dolistne: mocznik + siarczan magnezu+ insol 1 przy starcie wegetacji 2 dziesięć dni później 3 na pąk czyli według schematu nawożenia dolistnego rzepaku firmy insol. Jak myślicie czy to dobre rozwiązanie? Mam jeszcze jedno pytanie ile kilo na 1 ha rzepaku dajecie jednorazowo dolistnie siarczanu magnezu i moczniku?Ok 15 kg?

zalecane jest stosowac (200-300L/ha):

-poczatek wegetacji wiosennej -roztwor mocznika 12% +siarczanu magnezu 5% siedmiowodnego (lub 3% jednowodnego) + n. dolistny
- wysokosc roslin 10-15cm -roztwor mocznika 12% +siarczanu magnezu 5% siedmiowodnego (lub 3% jednowodnego)
- faza zielonego zwartego paka - roztwor mocznika 12% + n. dolistny

12% czyli 12kg mocznika na 100L wody

#1003 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 26 luty 2012 - 10:11

Rzepak i nawożenie [połączone] u mnie dzisiaj w okolicach płocka -3 i około 2cm śniegu napadało przez 1 godzine

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1004 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 26 luty 2012 - 10:18

Rzepak i nawożenie [połączone] ja jutro startuje z saletrą tylko chyba narazie zamiast 300kg dam 200kg, a pozostałą 100kg jak będę siarczan siał po 1-2 tygodniu
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#1005 Share 16HDR008

16HDR008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 luty 2012 - 10:45

Rzepak i nawożenie [połączone] Te nich prognozy są zmienne jak kobieta. Wczoraj na 16-dniowej ( Świdnica, dolnośląskie) w nocy w poniedziaek -10 kolejna 15 dni 0 lub na plusie. Super!!!! W sobotę rozsiewacz sprawdzony, zaplanowany urlop na poniedzialek i plan wyjazu w rzepak z saletrą. A dzisiaj ? Sami sprawdźcie http://www.twojapogo...idnica/16dniowa . Ręce opadają. Rozsiewać i liczyć że mrozu nie bedzie, czy czekać do 9-tego marca (niby ostatni mroźny dzień marca i można by wjechać?
P.S. Siał ktoś rzepak NK AVIATOR F1 ?

#1006 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 26 luty 2012 - 10:54

Rzepak i nawożenie [połączone] Dlug terminowe prognozy niestety prawie zawsze są nietrafione, jak się patrzy to codziennie jest inaczej. I bądź tu mądry

Edytowany przez BARABUS, 26 luty 2012 - 10:55.

#1007 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 26 luty 2012 - 11:00

Rzepak i nawożenie [połączone] no u nas poniedziałek wtorek ma być mróz w nocy to rano powinno dać rade wjechać:)

#1008 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 26 luty 2012 - 11:04

Rzepak i nawożenie [połączone] no ja niestety nie wjadę na pole ziemia już odtajała wiec przymrozek -5 nic nie da ,trzeba czekać

#1009 Share 16HDR008

16HDR008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 luty 2012 - 11:10

Dlug terminowe prognozy niestety prawie zawsze są nietrafione, jak się patrzy to codziennie jest inaczej. I bądź tu mądry

jak jutro sypnę 300 kg saletry to ewentualne przymrozki do -8 w macu załatwią rzepak ?

#1010 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 26 luty 2012 - 11:48

Rzepak i nawożenie [połączone] Czy załatwią. Hmmm zależy czy będą wiatry oraz jak długo będzie sie taki mróz utrzymywał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1011 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 26 luty 2012 - 12:15

Te nich prognozy są zmienne jak kobieta. Wczoraj na 16-dniowej ( Świdnica, dolnośląskie) w nocy w poniedziaek -10 kolejna 15 dni 0 lub na plusie. Super!!!! W sobotę rozsiewacz sprawdzony, zaplanowany urlop na poniedzialek i plan wyjazu w rzepak z saletrą. A dzisiaj ? Sami sprawdźcie http://www.twojapogo...idnica/16dniowa . Ręce opadają. Rozsiewać i liczyć że mrozu nie bedzie, czy czekać do 9-tego marca (niby ostatni mroźny dzień marca i można by wjechać?
P.S. Siał ktoś rzepak NK AVIATOR F1 ?

Sprawdź na pogodynce ale tylko na 3 dni. Na dłużej to najstarsi górale ci nie powiedzą co będzie.
The Truth Is Out There

#1012 Share 16HDR008

16HDR008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 luty 2012 - 13:19

Sprawdź na pogodynce ale tylko na 3 dni. Na dłużej to najstarsi górale ci nie powiedzą co będzie.

Ale to tylko trzy dni, mnie bardziej interesuje co bedzie później. Rozsieje saletrę teraz, rzepak wystartuje a za 10-12 dni -8 i co wtedy? Z kolei czekanie i głodzenie rośliny też nie jest dobre.
P.S. Kilkanaście minut temu miałem kilkuminutowe opady - nie wiem jak to nazwać chyba GRAD ( średnica do 5 mm, ale nie lód tylko takie małe, miękkie kulki śniegu).

#1013 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 26 luty 2012 - 13:47

Rzepak i nawożenie [połączone] ja czekam z nawozem do marca.. może tak w drugim tygodniu ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1014 Share patrykDF

patrykDF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 26 luty 2012 - 13:54

Ale to tylko trzy dni, mnie bardziej interesuje co bedzie później. Rozsieje saletrę teraz, rzepak wystartuje a za 10-12 dni -8 i co wtedy? Z kolei czekanie i głodzenie rośliny też nie jest dobre.
P.S. Kilkanaście minut temu miałem kilkuminutowe opady - nie wiem jak to nazwać chyba GRAD ( średnica do 5 mm, ale nie lód tylko takie małe, miękkie kulki śniegu).

W uprawie polowej nigdy nie wiesz jaka będzie pogoda. Z moich obserwacji dobrze sprawdza się http://www.yr.no/ . Dopiero
mamy koniec lutego jest jeszcze czas na nawozy.

#1015 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 26 luty 2012 - 18:09

Rzepak i nawożenie [połączone] ja wolę rzepak głodny ale żywy -----mamy czas

#1016 Share klauss

klauss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 26 luty 2012 - 19:16

zalecane jest stosowac (200-300L/ha):

-poczatek wegetacji wiosennej -roztwor mocznika 12% +siarczanu magnezu 5% siedmiowodnego (lub 3% jednowodnego) + n. dolistny
- wysokosc roslin 10-15cm -roztwor mocznika 12% +siarczanu magnezu 5% siedmiowodnego (lub 3% jednowodnego)
- faza zielonego zwartego paka - roztwor mocznika 12% + n. dolistny

12% czyli 12kg mocznika na 100L wody

Kolego "nie" czyli jeżel zastosuje 300 l roztworu na 1 ha to ma w nim być 36 kg moczniku, czy to aby nie za dużo?

#1017 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 26 luty 2012 - 19:34

Rzepak i nawożenie [połączone] jutro też z rana wysieje polifoskę 21, dam 200kg na/ha, ma być -4 a więc akurat.

#1018 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 26 luty 2012 - 19:43

Rzepak i nawożenie [połączone] @ klauss raczej nie będzie za dużo.. stężenie liczy się na 100 l wody czyli jeżeli stosujesz 200 l/ha to dasz 24 kg mocznika, a jeżeli 300 l/ha to dasz 36 kg mocznika.. stężenie jest to samo ale dawka na ha się zmienia. Jeżeli dasz mniej mocznika na ha niż tutaj jest założone to wyjdzie Ci mniejsze stężenie roztworu. Także myśle że to nie za dużo ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1019 Share klauss

klauss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 26 luty 2012 - 20:12

Rzepak i nawożenie [połączone] Wiem że przy mniejszej dawce mocznika stężenie będzie mniejsze, to oczywiste. Nie mam doświadczenia w uprawie rzepaku, posiałem go pierwszy rok, dawka 36 kg dolistnie jednorazowo wydała mi się duża ( chodzi mi o możliwość poparzenia roślin) ale skoro tak można to ok. dzięki za informację. B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1020 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 26 luty 2012 - 20:32

Rzepak i nawożenie [połączone] w tej fazie 12% nie zaszkodzi.. później bliżej kwitnienia to stężenie będzie za duże (np dla zbóż przed kwitnieniem stężenie może wynosić do 5%). Nie jestem jakimś ekspertem także poszperaj gdzieś jeszcze dla pewności ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)