Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#10021 Share mateusz44

mateusz44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 09:35

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam forumowiczów mam pytanie tego typu, czy mógłbym zawałować rzepak który wczoraj siałem załóżmy we wtorek? Czy będzie już za późno, bo kurcze jutro święto. Książkowo piszą że przy dobrej wilgoci i temp. Wschody mogą pojawić się po 3 dniach a jeżeli gleba jest pszesuszona to opóźnią się do tygodnia. Tylko nic nie napisali o wystąpieniu przymrozkow, właśnie tu się zastanawiam jeżeli są przymrozki a w dzień dość dodatnie temperatury wschody się nie wydłużą mógłby ktoś coś doradzić?.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 11:30
  •  

#10022 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 09:37

W moim regionie chyba jeszcze nie taki lada dzien chociaż teraz robi się naprawde ciepło rzepaki i zboża zaczynają odbijać więc może rzeczywiście nie ma na co czekać tylko pryskać jeśli są ku temu warunki :) Rzepaki w okolicy w 90 % po wypadały te co zostały wyglądają jakby były siane na 5 czy 6 klasie ale się rozwijają i powinny trochę nadrobić jak będą ku temu warunki w każdym razie plonów rzędu 5 ton chyba nikt sie w tym roku nie spodziewa.

#10023 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 10:07

Witam forumowiczów mam pytanie tego typu, czy mógłbym zawałować rzepak który wczoraj siałem załóżmy we wtorek? Czy będzie już za późno, bo kurcze jutro święto. Książkowo piszą że przy dobrej wilgoci i temp. Wschody mogą pojawić się po 3 dniach a jeżeli gleba jest pszesuszona to opóźnią się do tygodnia. Tylko nic nie napisali o wystąpieniu przymrozkow, właśnie tu się zastanawiam jeżeli są przymrozki a w dzień dość dodatnie temperatury wschody się nie wydłużą mógłby ktoś coś doradzić?.

Spokojnie można wałować, nic mu nie będzie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10024 Share mateusz44

mateusz44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 10:12

Rzepak i nawożenie [połączone] Tomek73 a jeżeli puścił by Kielki nic mu nie będzie ?.

#10025 Share gen

gen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 13:24

Witam forumowiczów mam pytanie tego typu, czy mógłbym zawałować rzepak który wczoraj siałem załóżmy we wtorek? Czy będzie już za późno, bo kurcze jutro święto. Książkowo piszą że przy dobrej wilgoci i temp. Wschody mogą pojawić się po 3 dniach a jeżeli gleba jest pszesuszona to opóźnią się do tygodnia. Tylko nic nie napisali o wystąpieniu przymrozkow, właśnie tu się zastanawiam jeżeli są przymrozki a w dzień dość dodatnie temperatury wschody się nie wydłużą mógłby ktoś coś doradzić?.

Wałuj jutro !to święto jest przekładane i tylko dla tych co nie mają co robić ,ja jutro pryskam ,sąsiedzi też

#10026 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 kwiecień 2016 - 15:09

ktoś już stosował tebukonazol wraz z mocznikiem i siarczanem mg? Planuję jutro 1l tebu + mocznik 12% niby na stronie nawozy.eu nie zalecają w fazie zielonego paka łaczyć go z siarczanem mg, ktoś praktykował?

Czym najlepiej wypłukać opryskiwacz po sulfonylomocznikach?

Płukałem 4x wodą raz letnią.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#10027 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 16:06

Tomek73 a jeżeli puścił by Kielki nic mu nie będzie ?.

Nic mu nie będzie, było by jakby miał z  2 liście.

#10028 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 16:11

ktoś już stosował tebukonazol wraz z mocznikiem i siarczanem mg? Planuję jutro 1l tebu + mocznik 12% niby na stronie nawozy.eu nie zalecają w fazie zielonego paka łaczyć go z siarczanem mg, ktoś praktykował?

Jest specjalny środek do mycia opryskiwaczy. A tak po za tym nie jeden pisał że dwa razy napełniał 2 razy opryskiwacz wodą do pełna i wypryskiwał czy wylewał to i było ok.

#10029 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1307 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 16:32

Ja mam zbiornik do płukania 150 L na opryskiwacz 800 zazwyczaj raz przemyję i starcza, pH wody 7,5. 

#10030 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 16:41

u mnie dzis poszlo mocznik +siarczan + basfoliar+ starpro. na skracanie nic nie daje, a 4 dni temu poszla galera i widze juz ze zaczyna giąć chwasty.. i zauwzylem tez ze niektore wieksze rosliny rzepaku sa lekko wygiete i nie wiem czy to nie od galery czasem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10031 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 18:13

Właśnie ja też to zauważyłem bo też 3 dni temu pryskałem galerą . Jutro w planie odżywki chowacz i skracanie . Może od przymrozku co ostatnio był się troche wygioł .

#10032 Share dejman89

dejman89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 18:23

Ja również pryskałem Galerą  4 dni temu ale obawiam się że trochę w piątek było za zimno, ciekawe czy dobrze zadziała

#10033 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 19:25

Mieszam Tebukonazol z siarczanem i nie ma problemu.

Jak płucze opryskiwacz to po przepłukaniu małą ilością wody w polu np.,jak pryskałem rzepak na jednoliścienne jedę znowujakiś kawałek rzepaku ale np. odżywką i np. na grzyba a potem mogę wjechać w zbożai odwrotnie jak pryskam chwasty w zbożach to po tym pryskam jakieś zboże np. siarczanem i odżywką i mogę wjechać w rzepak.

#10034 Share toomi30

toomi30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo, maszyny drogowe budowlane

Napisany 03 kwiecień 2016 - 19:26

chce zastosować herbicyd  FOX  480 EC nie ma rejestracji wiosennej ale pytałem to ktoś to stosował, może macie doświadczenie z tym środkiem jest dużo tańszy jak galera ?

#10035 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 19:48

pytam jak sobie z tym radzicie bo raz miałem nauczkę już w 2011r gdy rzepak miałem ładny a cena kształtowała się w okolicach 1900zł

1l tebu jak już nawet pęd ma 20cm wys. może być? wtedy bedzie miał działanie bardziej grzybobójcze niż regulujące + 20kg mocznika wraz z 200l wody + siarczan mg Krista MgS z Yary tylko zalecają go max. 1kg/200l wody (siedmiowodny) troche dziwne te zalecenia

My siejemy, a Bóg daje plony.

#10036 Share jakub2812

jakub2812

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 20:08

Rzepak i nawożenie [połączone] Ksawery w jakich proporcjach stosowałes to wszystko, ile kg czego XD bo mam te same opryski przygotowane ;)

#10037 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 21:06

Rzepak i nawożenie [połączone] W przeliczeniu na hektar bylo 17 kg mocznika, 7,5 kg siarczanu, 7,5 litra basfoliaru npk+micro, 0,6 l starpro..tylko i tak nie wiem czy to dobrze jest czy nie ale rzepak mam nie zaciekawy wiec chce mu dać jak najwięcej a za 2-3 dni daje II dawkę rsm..

Edytowany przez Ksawery, 03 kwiecień 2016 - 21:11.

#10038 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 484 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 22:46

u mnie jutro w oprysku idzie w sumie 7 środków i nawozów dolistnych i mam nadzieje, że będzie dobrze.

Wiem, że nic nie wiem.

#10039 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 04 kwiecień 2016 - 06:29

chce zastosować herbicyd  FOX  480 EC nie ma rejestracji wiosennej ale pytałem to ktoś to stosował, może macie doświadczenie z tym środkiem jest dużo tańszy jak galera ?

nie wiem w jakiej fazie masz rzepak ale np u mnie już dawno za późno na Foxa w każdym bądź razie ospę masz pewną na rzepaku żółte chlorozy przebarwienia inaczej

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10040 Share m_i_c_h_a_l

m_i_c_h_a_l

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 09:33

Witam,

Z uwagi na poprawienie pogody muszę opryskać rzepak od chwastów.

Czytałem, że w większości przypadków piszecie o oprysku Galera, moje pytanie czy z Galera można mieszać np. Toprex lub Bormax (mam je jeszcze z jesieni bo już po zakupie pogoda nie pozwoliła na wykonanie oprysku) ?

Chciałbym jak najlepiej wykorzystać ten przejazd z opryskiwaczem jednak oprysk na chwasty jest priorytetem ale jakby można było za jednym razem dać coś jeszcze to byłoby świetnie.

Dziękuję za odpowiedzi.