tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MatiRol92    72

Panowie, mam rzepak mocno spasiony przez sarny, jak ocenić czy z niego coś bedzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam , czy będzie już za póżno na zasilenie Solą Potasową oraz Saletrosanem w nastepnym tygodniu , dokładnie nie wiem kiedy w sumie bo u mnie jeszcze mokro :(  Co do Saletrosanu jeszcze to jeżeli nie uda mi się rozsiać teraz i zacznę od saletry , jest szansa by go wogóle rozsiać w póżniejszym terminie ?

 

Spkojnie możesz siać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Z tym spokojnie to nie tak do końca co by nie mówić sól musi się rozpuścić i przemiescic w głąb profilu glebowe go na co potrzeba i wody i czasu. Jak będzie mało deszczu to cały nawóz może nie zostać wykorzystany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Cały nie ale coś napewno. Zasadnicza sprawa jest taka, że trzeba znać swoje pola, na jednej działce będzie sens podać jeszcze K na innej nie. Pytanie co lepsze, nie dać granuli i ratować się dolistnym nawożeniem, czy odwrotnie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Nie wiele to zmieni

Daj normalnie saletrosan a później saletre. Bardziej wspomagałbym go dolistnie jak najszybciej kiedy tylko temperatury pozwolą (siarczan magnezu, mocznik, mikro a nawet PK)

 

jakie odzywki proponujesz z Foliq? bo widziałem ze stosujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

A u mnie codziennie pada i  błoto wszedzie nawet nie ma szans wjechac :( Woda w sciezkach  i na nizinach :( 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Panowie jak szybko leci saletrosan w porównaniu z siarczanem amonu? Albo w porównaniu z mocznikiem czy saletrą? Nie wiem dokładnie jak ustawić rozsiewacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

:) dzięki ale nadal nie wiem jak :) Po prostu nigdy nie szedł u mnie saletrosan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Saletrosan ma gęstość ok 0,98kg/l, granule powyżej >3mm ponad 90%.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Przykładowo ustawiasz rozsiewacz na wysiew 300 kg polifoski to saletrosanu wysiejesz tyle samo + -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Mi sie wydaje jednak że saletrosan schodzi wolniej niż saletra. Ma nieco większą granulacje według mnie. Ale leci naprawde super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No pewnie, że wolnej schodzi ale lici jak pocisk.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Przykładowo ustawiasz rozsiewacz na wysiew 300 kg polifoski to saletrosanu wysiejesz tyle samo + -

Ty tak na serio? Przecież zrozumialem o co chodziło. Ale nie stosuje polifoski. Nawet nie wiem o którą chodziło 8 czy może 21. Przecież macie porównanie jak sieje ie saletrosan i saletre. Jak ktoś zna rzeczowa odpowiedź to poproszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Podczas rozsiewu Saletry Kędzierzyńskiej (ZAKSan) szczelina w rozsiewaczu ustawiona jest na trochę mniejszą szerokość niż w przypadku Saletrosanu przy wysiewie tych samych dawek.

Ale teraz pewnie się okaże, że nie stosujesz ZAKSanu.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Kula nie bądź taki złośliwy.  :D Dzięki za odpowiedź. Zamiast polifosek idą stary, poczciwy fosforan amonu lub fosdar40 a potas w soli potasowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

witam wszystkich.Północna  lubelszczyzna okolice Wisznic wolno ale obsycha dzisiaj wjazd w pole już bez problemu bez kolein, PULAN 34 poszedł, monitorowałem pole kilka dni a rzepak juz wychodzi, wody jeszcze wysokie w rzece ale pole juz obsycha i da się wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

północ Lublina, słabe gleby i dało się bez problemu wjechać, na lepszych jeszcze woda się lśni.

Rzepak w dołkach, przerósł i przemarzł, wyskoczył kilka cm nad ziemie, pomimo dwóch zabiegów jesienią, zobaczymy czy coś odżyje, pry miedzach było więcej śniegu i tam lepiej wygląda..

Sulfan 250 kg/ha podany.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

No i udało się rozsiać bez problemu pierwszą dawke azotu czyli u mnie 300kg/ha saletrosan i zboża też zasilone 200kg/ha saletry . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W okolicach Lublina. Wjachałem w dołku nawet ładnie szło ale jak wjechałem na delikatną górkę zapadlem się po ośki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj