tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
iron    1037

i dlatego warto mieć swój kombajn choćby bizona,fakt ma to swoje plusy i minusy,ale kosisz kiedy chcesz.ja kupiłem bizona jak miałem 24ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

dalej uwazam ze jest mi nie potrzebny

jak czesto kosisz rzepak po pszenicy?

mi sie to zdarzyło tylko raz i to po wyraznym błędzie jakim było sypniecie mocnej drugiej dawki w moczniku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

A kiedy dawałeś 2 dawkę? I ile?

Kiedy spadł deszcz po zastosowaniu mocznika?

Jakiś amistar przypadkiem tam nie poszedł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

nie potrafie ci odpowiedzieć na to pytanie

musiałbym zapytać ojca - to było w 2003 albo 4 roku a watpie ze on robił wtedy kalendarz prac polowych, tak więc nie chce opowiadać bajek

amistaru nie było, jak pisałem caramba/horizon/alert - nie pamietam dokładnie co było na jesieni czy caramba czy horizon, na wiosne drugi z dwójki a na kwiat alert


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Yacent@ nawożenie rzepaku mocznikiem nie jest wcale błędem jeśli zrobi sie to z głową, mocznik ma zawartość 46% azotu i nie można go dużo "sypnąć" na rzepak... dawka 150kg mocznika/ha jest odpowiednia... to tak samo jeśli przesadzimy z siarcznem amonu, rzepak będzie kwitł "bez końca", przyjdzie pora koszenia i co do czego, przyjdzie kosić zielony :P

Wszystko jest jak najbardziej wskazane, ale w odpowiednich dawkach, ty pewnie tamtego razu zraziłeś się do mocznika (prawdopodobnie za dużo mu daliście lub w nieodpowiednim momencie) i już wiecej go nie stosujesz :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

dostać to dostał na pewno skolko godno jesli nie wiecej, a co do terminu - z perspektywy czasu - na pewno było zbyt późno


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0
ja dziś pojechałem z rsm na rzepak noi klapa ciągnik jedzie po polu gładko ALE rsm z opryskiwacz sie nie leje.Powód?Zapomniałem jesienia przedmuchać weżów iniestety dziś -7 no i woda w przewodach zamarzła Może jutro.

Tomek15h aile dałeś litrów na rzepak, 32% rsm?

Podpowiadam- na zimę zostawiam osprzęt opryskiwacza zalany roztworem 70% RSM 30% woda, opróżniam tylko pompę.

Na przedwiośniu wyjeżdzam rano przy temperaturze -10 oC i nie mam problemów. Na koniec dnia robię to samo czyli do reszty RSM-u 30% wody wypełniam przewody i lance.

Dotyczy opryskiwaczy naprawdę przystosowanych do nawozów płynnych.

Koledzy mający doświadczenie z RSM-em powini to potwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki21    1

ja w tym roku zastosowałem zamiast saletry mocznik na rzepaku i zobaczymy czy wasze opowieści o późnym dojrzewaniu się potwierdzą ...! Na dzień dzisiejszy wygląda dokładnie tak:

rzepak Californium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki21    1

no mam nadzieję że jednak nie już jest dawno wysypany a do koszenia jeszcze daleka droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

ja daje wczesną wiosną siarczan granulowany lub pylisty w zaleznosci 150kg\ha

potem mocznik 100-150kg\ha

po tym sypie salmag 150kg\ha

i na koniec 150kg\ha saletry kedziezynskiej

i daje opryski na grzyba, chowacza, słodyszka, i do tych leje mocznik dolistnie z borem potem na posusz roundap i plony mam w zaleznosci

w tamtym roku dało dobrze 3.8t\ha ale bez stołu kosiłem i duza straciłem a wilgotnosc miał 4,7 za suchy rozkruszke bizon robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowicjuszka    0
ja daje wczesną wiosną siarczan granulowany lub pylisty w zaleznosci 150kg\ha

potem mocznik 100-150kg\ha

po tym sypie salmag 150kg\ha

i na koniec 150kg\ha saletry kedziezynskiej

i daje opryski na grzyba, chowacza, słodyszka, i do tych leje mocznik dolistnie z borem potem na posusz roundap i plony mam w zaleznosci

w tamtym roku dało dobrze 3.8t\ha ale bez stołu kosiłem i duza straciłem a wilgotnosc miał 4,7 za suchy rozkruszke bizon robił

 

Witam.

Mieszkam na lubelszczyznie (dawne zamojskie),nigdy jeszcze nie sieliśmy rzepaku a w tym roku jesteśmy jakby zmuszeni do zmiany płodozmianu.Czy ktoś mógłby "naświetlić " temat -jaką odmianę zasiać najlepiej i jak nawozić.Klasa gleby 2.

BĘDĘ WDZIĘCZNA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badi23    1

Witam panowie potrzebuje zasięgnąć porady

Uprawiamy rzepak na małym areale akurat w tym roku będzie go 4 h

 

Moje pytania:

 

Czy 500kg\h lubofos pod rzepak na jesieni wystarczy( ziemia 3b,4a w dość dobrej kulturze)

 

Kolega mi proponuje Command + Metazanex niewiem w jakich ilościach ale koszt około 150zł \h

W tamtym roku stosowaliśmy Lasso + command ale w tym roku Lasso jest wycofane

Co myślicie tym prosił bym o opinie

 

Rzepak siejemy po pszenżycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek000111    2

co do nawozu CI nie podpowiem, bo sam za wiele dośiwadczenia nie mam, ale dowiadywałem sie o opryski i command z metazanexem moze miec problemy ze zwalczeniem rumianu, mi polecali butisan ( nie pamiętam czy sam czy z jakims dodatkiem) prawie 400 zł na 2,5 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLLnik    0

Witam!!! Posiałem dzisiaj rzepak ale nie zdążyłem wysiać nawozów... czym mogę nawozić rzepak pogłównie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Wczesną wiosną wieloskładnik (NPKMgS) przed nawozami N, najlepiej podczas przymrozku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0
co do nawozu CI nie podpowiem, bo sam za wiele dośiwadczenia nie mam, ale dowiadywałem sie o opryski i command z metazanexem moze miec problemy ze zwalczeniem rumianu, mi polecali butisan ( nie pamiętam czy sam czy z jakims dodatkiem) prawie 400 zł na 2,5 ha

 

My stosujemy butisan + command i do tego oil cos tam nie pamietam dokladnie nazwy ale ma konsystencje oleju i tak tez wygląda

 

Co do pytania nowicjuszki to Californium bedzie dobra odmiana nie jest jakos super wymagajaca


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badi23    1

Rzepak ładnie wschodzi ale pojawiły się samosiewy co stosujecie na to i w jakim stadium rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

Witam wszystkich:) pierwszy raz sieje rzepak jest to odmiana Monolit i będę siał go dopiero jutro czyli 31 i jeszcze jedno z powodu nagłych i nieoczekiwanych wydatków nie dostanie nic pod korzeń , więc mam pytania czy w tym terminie coś z tego będzie i jak nadrobić później brak nawozu pod korzeń , co sądzicie o tej odmianie ,pozdrawiam


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

TOREZ pare postow odpisal na twoje pytanie


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

Tak czytałem ale chciałem to porównac z innymi opiniami na ten temat i nie spotkałem się z kims kto siał tą odmiane stąd moje pytanie


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombay    0

Chciałem sie zapytac czy jak dzisiaj posieje rzepak to jescze cos z niego bedzie? Nie chce wydawackasy na swieze nasiona bo jest juz troche pozno i chce posiac nasionami z wlasnego zbioru. I tutaj mam pytanie czy mozna siac rzepak z wlasnego zbioru ale hybrydowy? I drugie czy mozna siac californie z wlasnego zbioru ale desykowana byla przed koszeniem? czy ktoś siał rzepak a wlasnego zbioru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj