tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

farmermf    80

dzis nawoz na przyczepe zaladowalem rozsiewacz zaczepiony zasypany jutro 5:30 wyjazd w pole dokonczys siew dzis cala okolica wozila nawozy wiec jutro wyrusza tez .

Łukasz, co tak późno. Ja już wracam o tej porze. :D

Rzepaki zasilone 200kg siarczanem i stop, nudy, kolein nie ma. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Ja też skończyłem sianie nawozu wczoraj od 4,00 do 11,30 Prosan 200kg/ha a dzisiaj 250kg saletry zero kolein. O 13 spróbowałem siać na Pszenice i żyto dało radę jak tak będzie to jutro i pojutrze i może skończę. Pozdrawiam i wykorzystywać ostatnie mrozy w tym roku.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebaskorpio    3

A co myślicie o sianiu nawozów konkretnie Saletry wieczorem jeśli ziemia jest zmarznięta? Czy dużo ucieknie w powietrze w ciągu jednej nocy? Pytam bo nie wiem czy uda mi się wszystko obsiać rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

ja dziś rano wysiałem 150 kg mocznika pod rzepak za dużo nie chce siac bo nie wiem czy ten rzepak u mnie przeżyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja jeszcze się nie spieszę :) do 20 marca mam czas hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I ja dziś zaszalałem z saletra.Przyjezdzam na pole o 6 z nadzieją że bede pierwszy a tam ruch jak w Rzymie.Takiego rzepaku jeszcze nie miałem.Nie dość ze częsc wynarzło to dodatkowo podtopiony, porazony przez kiłe i jeszcze podżerany przez myszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

jutro próba juz namieszaliśmy 100kg Saletry i 100kg Siarczanu Amonu na początek 55kg N/ha nie jestem pewien za niego także dawka symboliczna.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt612lsa    46

I ja dziś zaszalałem z saletra.Przyjezdzam na pole o 6 z nadzieją że bede pierwszy a tam ruch jak w Rzymie.Takiego rzepaku jeszcze nie miałem.Nie dość ze częsc wynarzło to dodatkowo podtopiony, porazony przez kiłe i jeszcze podżerany przez myszy.

 

 

hehe to nieźle się zdziwiłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

A ja jeszcze się nie spieszę :) do 20 marca mam czas hehe

Ja tak samo, tym bardziej, że nie wiem czy coś w ogóle przeżyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

ja dzisiaj posiałem na rzepak polifoski 21 300 kg/ha, zaczołem siać o 14; 00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

@losktos planuję posiać łącznie z 180-190 kg N/ha.

 

U mnie w okolicy o 6,oo już sąsiad siał, ale patrząc trochę dalej na większych rolników to od 4,00 na polu.

Teraz za oknem -2.5C, mimo słonecznego dnia nie puściła cała skorupa która powstała minionej nocy. Przy takim mrozie i warunkach można siać krótko po północy bez kolein. :)


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

A ja jeszcze się nie spieszę :) do 20 marca mam czas hehe

Tak, tak, a w ubiegłym pierwsza dekada marca było nawożenie. :D Pewnie w czwartek będziesz szalał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

Po pólnocy to mnie żadna siła z łóżka nie wyrwie ( no chyba że żona, ale wtedy raczej w łóżku zostajmy ;) ). Około 6:00 chcę być już na polu. 300kg/ha saletry a potem trzeba chyba dać więcej na tacę i modlić się żeby prognozy sie sprawdziły i nie było mrozów.

P.S. Po mrozach rzepak :rolleyes: , pszenica :( - ciekawe co z niej będzie za kilka dni ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

ja dałem już w tamtym tygodniu po 200kg saletry, a dzisiaj chodziłam po rzepakach i nie wygląda to za dobrze, wręcz robi się coraz gorzej, co niektóre stożki "rozciapane" w palcach się rozchodzi, ale większość po przekrojeniu jednak nie zgnita (jeszcze) i troche miękka nie wiem czy będzie dalej żył, więc czekam z siarczanem i saletrą aż zacznie się zielenić.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

Po jakim czasie planujecie siać 2 dawkę azotowych i w postaci jakiego nawozu?

Mam jeszcze jedno pytanie, czym pryskacie od chorób grzybowych i w jakim etapie rozwoju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek26    0

koledzy a czy ten nawóż rozsiany na zmarzniętą ziemie i gdy nadal cały czas jest temp ujemna to on sie nie marnuje???? siarczan rozsiałem wczoraj i od wczoraj w południe może było z 1 na plusie a tak to ujemna cały czas - czy nie bedzie strat nawozu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@LeF decyzja należy do Ciebie, moim zdaniem możesz na tym pozostać, 50 % dawki dałes.. Ja posiałem Polifoske 21 na niecałe 3 ha i narazie się wstrzymuje bo zaczęło strasznie mrozić a w dodatku śnieg pada.. Posieje reszte jak ten śnieg się uspokoi, a jak już wegetacja będzie ruszać to wystartuje z saletrą ;) niby rolnicy którzy sieją u nas rzepak to już w tamtym tygodniu posiali nawóz (ale nie wiem jaki) ale Stacja Hodowli Roślin jeszcze z nawozem nie wyjeżdżała, a rzepak co roku mają rewelacyjny a plony poniżej 4 t/ha nie spadają.. Tylko że na to nie ma reguły ;)

 

@klauss ja pierwszą dawke tak jakby roździelam na dwie części.. najpierw Polifoska 21 a za tydzień (jeżeli będzie ruszać wegetacja) Saletra amonowa.. A drugą dawke planuje siać w fazie pąkowania, może nawet ciut wcześniej i chyba w postaci mocznika (w gre wchodzi jeszcze saletra)

Co do oprysku grzybowego to jesienią pryskaliśmy Toprexem i na wiosne też damy, no i później oprysk na płatek a czym to jeszcze nie wiem :) środki jakie znam to np. Pictor, Traper, Amistar i wiele innych ;)

 

@tomek26 z siarczanem raczej nie powinno być dużych strat, co innego gdybyś rozsiał saletre ;)

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

A nie będzie strat jak jutro posiejecie nawozy a od piątku mowią deszcze i kto wie kiedy przestanie padać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramona    2

Nawoz to można wysiać, tylko liczy się skuteczność jego działania.Jeżeli będzie ciepło to ok .Każdy robi jak uważa , bo ja też to testowałem 2 razy z marnym skutkiem, a sieje kupe lat i czekam na ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

@klauss ja pierwszą dawke tak jakby roździelam na dwie części.. najpierw Polifoska 21 a za tydzień (jeżeli będzie ruszać wegetacja) Saletra amonowa.. A drugą dawke planuje siać w fazie pąkowania, może nawet ciut wcześniej i chyba w postaci mocznika (w gre wchodzi jeszcze saletra)

Co do oprysku grzybowego to jesienią pryskaliśmy Toprexem i na wiosne też damy, no i później oprysk na płatek a czym to jeszcze nie wiem :) środki jakie znam to np. Pictor, Traper, Amistar i wiele innych ;)

 

Ja też na jesieni pryskałem tyle że "tebu". Pierwszy rok uprawiam rzepak więc uważam że moje pola nie są zarażone patogenami grzybowymi rzepaku, więc zastosuje chyba tylko 1 oprysk.

"Na platek" to znaczy gdy zaczyna kwitnąć?

 

Ktoś z lubelskiego próbował w pole wyruszać z nawozem ?

Ja kolego jestem z lubelskiego i dziś rano posiałem 160 kg saletry na rzepak. Z jakich rejonów Lubelszczyzny jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

zabieg stosuje się na opadający płatek ;)

 

ja też jestem z lubelskiego, w poprzednich postach masz co i jak sieje ;)

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

Ktoś z lubelskiego próbował w pole wyruszać z nawozem ?

ja jutro wyruszam tak ok 6 bo w sobotę już deszcz ma być i ma zacząć się sporo ocieplać, także potem nie prędko się wjedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj