tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Kula07    163

Z tego co wiem, to przypalenia jesiennych liści nie wpływają na plon.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

U was niewieje wiatr ze chcecie wjezdzac bo u mnie masakra az blache podrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prusak    1

Witam mam pytanie czy ktoś słyszał aby sypać w drugiej dawce po rzepaku mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Tak słyszałem.

Też mam chęć dziś w nocy/jutro rano spróbować wjechać, ale u mnie może byc problem, wczoraj spadło 14 litrów, dziś 5, trochę woda stoi na polach.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

No i dodatkowo ten wiatr wieje jak szalony, przynajmniej u mnie - podkarpackie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

no u mnie już jest aktualnie -2 więc to rana powinno ładnie przemrozić... tylko kwestia tego śniegu i przypaleć (rozeta i tak jest już mocno uszkodzona ponieważ mróz dał w kość) :/

Dziś rozmawiałem z kierownikiem gospodarstwa którzy leją co roku RSM w pierwszej dawce na rzepak i mówił że dziś ruszają. Śnieg jest również 2 cm u nas. Pytanie jak nie dziś to kiedy. Zboża sobie odpuszczę ze względu na brak zabiegu jesiennego przez co nie mam ani razu ujechane na ścieżce. Mróz - 4 powinien starczyć w rzepaku gdzie po ścieżkach jeździło się 5 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Ciekawe jak wyjedziecie :)

 

Ja również planowałem ale w ścieżkach sporo wody pod którą błotko, nie mówiąc o śniegu, warunki idealne aby zostać w polu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ciekawe jak wyjedziecie :)

 

Ja planuję przez wrota.

 

Wszystko się okaże jutro, na cud nie liczę ale może jednak mocniej przymrozi.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

I z jakimi nawozami planujecie startować, saletra, saletrosan, rsm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Saletrosan.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markendmark    1

Koledzy jak to jest z RSM lany na zmarzniete albo potem mokre jak juz mroz puszcza rośliny rzepak, pszenica uszkodzi rosliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

U nas w planach siarczan magnezu granulowany i 2 razy saletra, ale co z tego wyjdzie zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

 Jaki nawóz zastosować na wiosnę i w jakiej dawce.

Edytowano przez Audi213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

TO czekamy na wiekszy mróz tej nocy aby udało sie cos rozsiac. sam juz jestem po rozsianiu z tydzien temu soli i kizerytu. i czekam na wjechanie 350 saletry. od poniedziełku mówią juz ciepło 10 stopni ale i przelotnie deszcz i jak tu wjechac. a rzepak czeka.

obysmy jutro nie  wstawiali zdjec jak kto uwiązł w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

u mnie -3 ładnie zmarzło już, pod osobówką się ziemia nie zarwała bo wjechałem na próbę, tylko jeszcze raz ponawiam pytanie co z RSM podanym na śnieg ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

U nas w ubiegłym roku rsm podany na delikatny Śnieg trochę przypadł rzepak ,ale rzepak w ciągu 2 tygodni się pozbierał i niczego nieżałowaliśmy plon około 4 ton był ,ale nie powiem nerwówka była przez te dwa tygodnie,u mnie w tej chwili -1 st ,kałuże jeszcze nie zamarzły

Edytowano przez PABLO555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Jak podasz RSM na śnieg to z jednej strony śnieg go rozcieńczy ale z drugiej strony może zostać pobrany przez liście i może go trochę poparzyć. RSM zawiera formę mocznikową którą stosuje się dolistnie ale podobno saletrzana jest szkodliwa. Także nie wiem albo ryzyujesz albo czekasz aż śnieg stopnieje ale znowu nie wjedziesz także i tak żle i tak żle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U nas  też biało, w scieżkach woda juz nie mówie o nizinach tam to jeziora przy dzisiejszym prognozowanym -4 raczej nie ma szans na wjechanie, a czeka siarczan magnezu i azot saletra lub RSM 26 ale nie robie sobie wielkich nadzieji bo dodatkowow wiatr do 20km/h


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

u mnie -2 i właśnie pomału się zbieram do siania. śniegu 0 ścieżki ujezdzone powinno iść dobrze.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    4

Szału nie ma opony się obieraja na nizinach to nie polecam bo zapada się traktor właśnie wróciłem hehe może za 2 godz będzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj