tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krychu    153

Jakie siarczany masz podane? Jak amonu krystaliczny, to korn kali będzie najbardziej podobne.

Mam siarczan amonu o oznaczeniu 1,42 mm oraz 3,05 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Masa nie ma znaczenia w próżni - zasada Galileusza. Ale w realnym świecie mamy do czynienia z oporami powietrza czy tarciem. Tak jak kolega pisze - pióro jest bardzo mało opływowe więc działa na nie duża siła oporu powietrza czyli jest bardzo mocno hamowane. Więc jeżeli worki zachowają taki sam kształt i wymiary to worek z piórami spadnie po takim samym czasie co worek kamieni.

 

Talerz rozsiewacza rozrzuca nawóz za pomocą siły odśrodkowej [(mv^2)/R)]. Z tego wynika że im większa masa tym większa siła odśrodkowa

rozmowa wskoczyła na nieznane dotąd poziomy dyskusji....

 

Szacuneczek!:)

 

PS. A mówią że AF przejęte jest przez gimbazę i schodzi na psy..:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Trochę mnie korci rozsiać Korn kali, ale na weekend zapowiadają deszcze i obawiam się, że spłynie. Ziemia zmarznięta na pół metra, śniegu brak.

Też miałem w planie rozsiać dzisiaj ale kurcze śnieg nie stopniał całkiem a ziemia mocno zamarznięta więc też się wstrzymam bo tak jak piszesz spłynie to gdzieś do rowu i problem znowu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarabel    0

Zasiałem pierwszy raz rzepak i na jesien poszło 500kg jara corn , na wiosne juz mam kupione korn kali 200kg i yara sulfan 24n 1ton i moje pytanie jest takie w ilu  dawkach i w jakich dawkach dać ten sulfan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slav    3

Mozna wysiewać sól potasową  na zamarznietą głeboką ziemie ? W moich rejonach sniegu nie było i ziemia dość zmarzła 30-40 cm, teraz puszcza , na jutro nadają przymrozek z rana to by można było dobrze wjechać ale boje się że to nie jest zgodne z zasadami nawożenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jeśli masz równinne pola i nie zapowiadają intensywnych opadów ani deszczu ani śniegu to śmiało jedź. Nawóz systematycznie wraz z rozmarzaniem ziemi będzie się rozpuszczał i przenikał wgłąb profilu glebowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Dziś wariaci lali rsm na rzepak. Wczoraj -10 dziś na plusie 5, zapowiadaja deszcze i powrót przymrozków na początku marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

jutro na rzepak leci u mnie yara sulfan 450 kg/ha, śniegu na polu brak, kondycja roślin narazie jest niezła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mam siarczan amonu o oznaczeniu 1,42 mm oraz 3,05 mm.

 

Czyli pewnie chodzi o sypki oraz krystaliczny. Spróbowałbym na 3,05mm ale oczywiście sprawdź czy leci w miarę równo. Jak nie to szukaj innego ustawienia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

No i rozsiałem dzisiaj sól potasową na rzepak . Ludzie w wsi powiedzą że wariat i że wyczekać już nie moge . A siałem bo przecież to długo się rozpuszcza a jak puści całkiem to nie wjade do pola . Żebym tylko jakiegoś mandatu nie dostał i problemów nie miał hehe . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A za co niby mandat?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Może ktoś powiedzieć że przecież nawozy to od 1 marca a ja już siałem a jest zakaz  . Ale myśle że tam nikt mi nie będzie przeskadzał no mam nadzieje . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Zacytuj proszę rozporządzenie według którego tak twierdzisz.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Niechce mi się szukać tego . Już tu dużo czytałem o tym i wogóle więc raczej nikt mi nic nie zrobi . Szkoda czasu wysianie jest i już . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jak tu dużo już czytałeś to nie wiem skąd wziął się post o mandacie? Za sól nawet na OSN mandatu nie dostaniesz... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej232    1

Termin 1 marca dotyczy zakazu stosowania nawozów naturalnych i organicznych (poza uprawami pod osłonami) a nie dotyczy nawozów mineralnych, natomiast zakaz stosowania jakichkolwiek nawozów obowiązuje i to co ważne przez cały rok wtedy gdy: gleby zalane są wodą, przykryte śniegiem, zamarznięte do głębokości 30 cm oraz uwaga! podczas opadów deszczu. Zwróciłem szczególną uwagę na opady deszczu ponieważ sporo rolników wywozi obornik w czasie opadów po to żeby ograniczyć straty azotu niestety tego robić nie wolno. Przepisy te reguluje ustawa z dnia 10 lipca 2007r. o nawozach i nawożeniu Art.20  oraz ustawa z dnia 16 kwietnia 2008 w sprawie szczegółowego stosowania nawozów.

Mam nadzieje że mój post będzie pomocny. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

A ja dzisiaj wysiałem saletrosan i mam spokój bo za dwa dni ziemia pości i by było po zabawie

Toż tak bo to 15 luty to już koniec zimy i przymrozków. Za dużo pogody długoterminowej się na oglądałeś sprawdź jutro będzie zupełnie inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Ktoś ma w excelu zrobione na gotowo podesłać żeby koszty podliczało, miałem ale po formacie przepadło. Teraz trochę żałuje że zamiast na informatykę to na browary się chodziło  :mellow:

 

@zenonim przyda się przymrozek bo nie chce mi się wjeżdzac opona 600 :D . Skoro ruszył, to pewnie okoliczni też ruszyli i każdy z nas zrobiłby to samo, ale musi ktoś być tym pierwszym  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W zeszłym roku w moim ODRze też 15 lutego siali nawozy azotowe na pszenice tylko że w dawkach dzielonych,najpierw 30N potem 50 pod koniec lutego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Co niektórzy to wydaje mi się że mineli się z powołaniem. Bez urazy ale azot w połowie lutego to lekka przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

bez przesady :D każdy robi jak uważa a nikt nie siałby jakby efektów nie było, a efekty są :P  Ja zawsze czekam aż puści ziemia dobrze, później gdy są zazwyczaj przymrozki to rozsiewam, na całkiem zmarzniętą nie odważyłbym się. w tym roku na pierwszy rzut N planuje 300 kg/ha saletrzaku dać, później poprawić saletrą 250 kg/ha, Dodatkowo wraz z I dawką N około 200 kg/ha kizerytu. mimo słabych gleb, między 4-5 t/ha można uzyskać i coś tam się opłaca :P   

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

ja tez nie zamierzam startowac poki dobrze ziemia nie pusci napewno nie szybciej niz w marcu. na pierwszy rzut siarczan 300kg a potem 100-150kg saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Zacytuj proszę rozporządzenie według którego tak twierdzisz.

Ziemia napewno jest zamarznięta na 30 cm ,więc przepisowo nie wolno siać nawozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj