tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3870

a jakie masz wyniki prób glebowych?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Mało siarki jak na raps. 

 

To  coś jeszcze dorzucę. a zastanawiam się czy  I dawkę saletry rozdzielić na pół i zastąpić saletrzakiem. ale to jest zależne od pogody bo niby w saletrzak dłużęj sie rozkłada i mogą być mniejsze straty w azocie  niż  w saletrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

moim zdaniem bez sensu dzielic, rzepak da rade pobrac duze ilosci azotu, a wczesna wiosna wilgoci jest duzo a dni chłodne wiec straty nie sa az tak duze....w dodatku za saletrzak nieuzasadnione wieksze koszty

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To strata czasu rzepak musi dostać azot 6 tygodni przed kwitnieniem to jako sens dzielić dawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

dziś rozsiany korn kali 200 kg/ha -6 śniegu zero lekki wiatr trochę zaczynam się martwić..... jeśli będzie bardziej mrozić bez okrywy to słabo to widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Co boisz aie, że Ci nawóz wywieje?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

W Wielkopolsce i Lubuskim już widać że wiele pszenic i rzepaku do przesiania a jeszcze zima się nie skończyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Po czym tak wnioskujesz?

największy mróz jaki pamiętam to -13stopni przez 2dni i to bez wiatru....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Pewnie napędza koniunkturę i ceny na mat. siewny zbóż jarych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Tak i zapewne zarobie na tym miliony, tylko niech mnie jeszcze kolega oświeci w jaki sposób bo mój umysł tego nie ogarnia- wystarczy żeby każdy dał mi 1zł za każdym razem gdy mam rację wtedy dość szybko jest możliwe że zostane milionerem a co do stanu przezimowania powiem tak tam gdzie był śnieg ozime są w dobrej kondycji a tam gdzie go zabrakło często wielka lipa a wręcz widziałem działki gdzie dominuje smutny rudy kolor lub biały w zależności co i gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

To, że jest rudo nie oznacza od razu,że plantacja jest do likwidacji.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

Tak i zapewne zarobie na tym miliony, tylko niech mnie jeszcze kolega oświeci w jaki sposób bo mój umysł tego nie ogarnia- wystarczy żeby każdy dał mi 1zł za każdym razem gdy mam rację wtedy dość szybko jest możliwe że zostane milionerem a co do stanu przezimowania powiem tak tam gdzie był śnieg ozime są w dobrej kondycji a tam gdzie go zabrakło często wielka lipa a wręcz widziałem działki gdzie dominuje smutny rudy kolor lub biały w zależności co i gdzie

jak już przebierasz nogami to weź zrób test przezimowania i już, 2-3 dni i wszystko jasne, ale na dobrą sprawę jesteśmy dopiero na półmetku z zimą.

U nas zawsze to luty był najzimniejszym miesiącem.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

W sumie racja po co się spinac u mnie było do tej pory dosyć sniegu i jest wszystko ok! A zarobiłem za pewne 2zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Albo i nic.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

sraczki dostają już co niektórzy bo zboże rude. Masa zbóż po roztopach jest ruda ale jakoś nikt nie likwiduje itp. U mnie w okolicy zauważyłem że ten co najmniej ma to najwięcej panikuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś rozsiany korn kali 200 kg/ha -6 śniegu zero lekki wiatr trochę zaczynam się martwić..... jeśli będzie bardziej mrozić bez okrywy to słabo to widzę

 

Chłopiee- 6 to dobry przymrozek a Ty o wymrznięcia się martwisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

to po co siałeś tak wcześnie? było siedzieć na d*pie... naczytasz się forum kto już wyjechał z nawozami a teraz trzepiesz portkami... Ja z nawozami myślę wyjechać dopiero pod koniec miesiąca i to też jak pogoda będzie NORMALNA. U nas już jeden 3 tygodnie temu coś siał, ale co i po co to nikt nie wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

o ludu jaki nawóz!? ja dzisiaj rano z podwórza nie mogłem wyjechać bo zawiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

a co to przeszkadza że już rozsiałem korn kali? ja uważam że to dobrze śniegu nie ma a jak przyjdą odwilże to powoli się rozpuści i coś zadziała moim zdaniem większym błędem jest siać potas w marcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

no to po co się martwisz że będzie mróz i nie ma okrywy? U mnie na oziminy wiosną idzie tylko azot i siarka. Jesienią pod korzeń npk. Jakoś nie przemawia do mnie sypanie potasu lub fosforu na wiosnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

no to po co się martwisz że będzie mróz i nie ma okrywy? U mnie na oziminy wiosną idzie tylko azot i siarka. Jesienią pod korzeń npk. Jakoś nie przemawia do mnie sypanie potasu lub fosforu na wiosnę...

Też jestem tego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

zwolennicy sypania PK wiosną pewnie byli na szkoleniach sponsorowanych przez YARA czołowego producenta nitrofosek . nie wiem jak tam oni fosfor maja ale to jest nierealne aby przemieścił się tam gdzie jego miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Kurcze to jak to wkońcu jest bo mam zaplanowane sypnąć sól potasową na rzepak w najbliższym czasie ale tu czytam teraz że jednak nie warto a chce spróbować bo tak to nigdy nie siałem potasu na wiosne . No i już sam  nie wiem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

zwolennicy sypania PK wiosną pewnie byli na szkoleniach sponsorowanych przez YARA czołowego producenta nitrofosek . nie wiem jak tam oni fosfor maja ale to jest nierealne aby przemieścił się tam gdzie jego miejsce.

Ale korzenie będą do góry rosły w stronę fosforu :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj