Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11293 odpowiedzi na ten temat

#8941 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 06 luty 2016 - 13:44

Ja troche mniej będę sypał ale będzie to 250kg/ha saletrosan na 1 dawke a na 2 300kg/ha saletry34%  . 

Edytowany przez SawekBraczyk, 06 luty 2016 - 16:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 21:23
  •  

#8942 Share marcingzmc

marcingzmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 luty 2016 - 17:17

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja myślę żeby sypnąć najpierw ok.100kg Korn Kali i na pierwszą dawkę azotu 350kg saletrosanu a na drugą 350kg saletry. Co o tym myślicie ?

#8943 Share sawka71

sawka71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 06 luty 2016 - 18:36

Myślę o 300-400 kg/ha saletry na start a na drugą Saletrosan lub Sulfan no i między nimi Kizeryt

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8944 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 06 luty 2016 - 18:41

Ja myślę żeby sypnąć najpierw ok.100kg Korn Kali i na pierwszą dawkę azotu 350kg saletrosanu a na drugą 350kg saletry. Co o tym myślicie ?

dobre rozwiązanie

ciekawe jaka pogoda  będzie dalej oby nie rozhartować roślin bo zapowiadają jakąś anomalię końcem lutego

http://pogoda.wp.pl/...zy,galeria.html

Ja myślę żeby sypnąć najpierw ok.100kg Korn Kali i na pierwszą dawkę azotu 350kg saletrosanu a na drugą 350kg saletry. Co o tym myślicie ?

Thug

#8945 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 06 luty 2016 - 18:42

Powiedzcie mi ile byście radzili dać soli?

:) :)

#8946 Share loquito

loquito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 06 luty 2016 - 19:05

Jak według Was przeprowadzić prawidłowo test przezimowania rzepaku? 

#8947 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 06 luty 2016 - 19:16

Rzepak i nawożenie [połączone] U nas rzepaki siadają w oczach. Stożek wzrostu ładny, zielony, widać, że ruszył, ale korzenie zaczynają gnić. Widać też, że śmietka jesienią nie próżnowała, mimo opryskiwania. Jednak brak zapraw robi swoje. Słowem- trzeba szykować pług. Początkowo myślałem, że może coś z tego będzie, ale stan korzeni wyprowadził mnie z błędu. Rzepak był śliczny, 10-12 liści, korzeń jak palec wskazujący, a nic to nie pomogło.

#8948 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 06 luty 2016 - 19:24

A ja mam cały czas nadzieję, wykopałem kilka sztuk do wiadra (tydzień temu-sobota) i trzymam w piwnicy (ok15*) i wygląda to tak że wszystkie liście uschły ale ze środka odbił, ma już ok 3cm, nie wiem jak korzeń bo nie wyrywałem, potrzymam jeszcze tydzień, jak nie padnie to będzie nadzieja, choć rekordów na pewno nie będzie. Mieszkamy nie zbyt daleko od siebie, to i u Ciebie powinno być podobnie.

#8949 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 06 luty 2016 - 19:37

Rzepak i nawożenie [połączone] Masz rację, rzepaczek ruszył nawet na polu. Widać delikatne przyrosty, obsada ok, zapach swoisty, tylko te korzenie...

#8950 Share slav

slav

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 luty 2016 - 19:37

NIestety u mnie też chyba co 3 a czasami nawet co 2 roslina ma mocno podzarty korzen przez smietke i cały korzen przemarzł. Czy jest sens zostawiac przy 10 zdrowych roslinach ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8951 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 06 luty 2016 - 19:48

Rzepak i nawożenie [połączone] Wydaje mi się, że korzeń nie przemarzł. Te mniejsze, niezaatakowane przez śmietkę mają biały korzeń o ładnym swoistym zapachu, zaś te obgryzione butwieją bądź zaczynają gnić. Możemy podziękować białym kołnierzykom z Brukseli...

#8952 Share slav

slav

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 luty 2016 - 20:54

Masz racje nieprzemarzł   , tylko tam gdzie był mocno nadjedzony to gnije , czy jeśli w koło jest korzen obzarty na dł. 1 -2 cm a środek jeszcze trzyma to roślina da sobie rade ?   co dalej - ryzykować i prowadzić dalej plantacje czy talerzówe i siać jarą

#8953 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 06 luty 2016 - 21:06

Rzepak i nawożenie [połączone] Ciężko stwierdzić, jak roślina będzie się zachowywać. Wiadomo, że nikomu nie uśmiecha się przesiewać :)

#8954 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 06 luty 2016 - 21:06

Dokładnie te mocno pokiereszowane przez szkodniki wylecą mimo że wyglądają na razie bardzo przyzwoicie,,,

U mnie mniejszy rzepak i na górkach już  zaczął gnić :( reszta daje prawdopodobnie złudne nadzieje...

Najciekawsze że na plantacji co kilka naście metrów znajdują się rośliny rzepaku niezależnie od fazy w nienaruszonym stanie nawet liście nie obmarzł , ciekawe co to za odmiana taka wytrzymała, posiany mam marathon f1

#8955 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 06 luty 2016 - 21:11

Rzepak i nawożenie [połączone] Te nieruszone rzepaki także zaobserwowałem. Albo były okryte innymi roślinami, albo to mróz uderzał falami, gdyż widać koła, gdzie rośliny bardziej dostały, a kawałek dalej są już w lepszej kondycji, mimo że plantacja była wyrównana.

#8956 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 06 luty 2016 - 21:38

U mnie też sytuacja wygląda coraz gorzej. Dużo jest roślin których da sie wyciągnąć korzeń bez problemu a to juz źle wróży. Do tego jesien była mało łaskawa i srednica korzenia 1 cm jest mało gdzie osiągalna. Chyba wszystko pójdzie pod pług. Pszenice ledwo ale chyba przetrwają.
Panowie tylko raz przesiewałem rzepak i miałem po nim super jęczmien. Jak wy oceniacie stanowisko po takim przesianym rzepaku. Same straty związane z odchwaszczaniem regulatorami nasieniem i odżywkami czy stanowisko po takim rzepaku przyniesie jakąś wyraźną zwyżkę plonu?

Edytowany przez knoro93, 06 luty 2016 - 21:43.

#8957 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 06 luty 2016 - 21:48

Rzepak i nawożenie [połączone] W 2012 po rzepaku jęczmień jary Tocada dał ponad 6 ton z hektara. Stanowisko po zaoranym rzepaku jest jednym z lepszych.

#8958 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3735 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 06 luty 2016 - 23:06

Dzis robiłem mała lustracje rzepaków ogólnie rzadoba  ale wyglada na to ze ten siany w pierwszych dniach wrzesnia ma sie dobrze stożek cały liscie zbielały ale to norma. Obsada artoga 5-10roslin, abakus 10-20. Zastanawiam sie co robic z ta artoga czy zostawiac co bedzie czy dac sobie spokój  i przesiac czyms jarym.  5 ha przesiewałem chyba 20.09 to zmarz całkowicie nie zdarzył nawet dobrej rozety utworzyc. Niestety ta jesien i zima była niesprzyjajaca dla rzepaków. JAk myslicie co moze dac taki mieszaniec z 5 roslin ma m2  wiadomo ze bedzie miał mijsce do rozwoju pedów bocznych ale czy choc ze 3 t da ?

#8959 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 luty 2016 - 23:57

książkowo na m2 powinno być minimum 10 sztuk roślin rzepaku na m2 i szyjka korzeniowa min 10mm + min. 7 liści dla rzepaku hybrydowego na glebach żyznych. na słabych więcej ale już nie pamiętam ile. Tak wyczytałem chyba w TAP. Niestety o plonie jaki moża z tego uzyskać nic nie wspominali.
Moim zdaniem w tym roku nawet przy 2 tonach rzepak będzie się opłacał, tylko nakłady też trzeba dobrać do kondycji rzepaku.

Wiem, że nic nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8960 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3735 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 07 luty 2016 - 00:11

własnie u mni to czasem nawet te 5 sztuk jak jest to szujki moze nie byc 10mm  Barzdo biednie to wyglada w tym roku :(  Najwiekszy dylemat czy zostawic i patrzec półroku na taka nedze czy poniesc dodatkowe koszty i siac zboże. żeby człowiek mnjwiecej znał cene jaka bedzie i relny plon to mozna cos przekalkulowac ale w tej branży to wszytko loteria. I najważnijsze jaka obrac strategie nawożenia takiej rzadkiej plantacji bo jechac na 5t to mija sie z celem :)