Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11309 odpowiedzi na ten temat

#841 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 19 styczeń 2012 - 00:30

Rzepak i nawożenie [połączone] a jaka ilość na ha byś polecał? i potem na drugą dawkę saletrzaku ile dać?
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 14:43
  •  

#842 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 01:19

Rzepak i nawożenie [połączone] ja bym dał 400 saletry i 200 saletrzaku przed zielonym pąkiem ;p gdzie siarka ?? :P

#843 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 09:05

Rzepak i nawożenie [połączone] a dlaczego nie dawac saletrzaku na pierwsza dawke przecierz ziemia bedzie zamarznieta i azot niejest wtedy potrzebny a saletra do wegetacji sie ulotni bo roslina pobiera azot przy teperaturze 7 st. a azot uwalnia sie przy 3 st.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#844 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 styczeń 2012 - 11:00

Rzepak i nawożenie [połączone] Zrób sobie badania gleby i wtedy popatrz ile trzeba N wprowadzić do gleby.

#845 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 12:27

Rzepak i nawożenie [połączone] panowie jaki nawóz dać pod rzepak po siałem polifoskę 6 jesienią w ilości 350 kg i to będzie wszystko z wieloskładnikowych a na wiosnę mam saletrę kędzierzyńska czy uzupełnić siarkę ?? jeśli tak to czym sieje 1 raz rzepak dlatego nie mam doświadczenia

#846 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 12:57

Rzepak i nawożenie [połączone] Co do siarki to zrobić badania bo praktycznie na niektórych terenach nawożenie siarką mija się z celem gdyż ciężki przemysł oparty na węglu kamiennym dał nam darmowe nawożenie tym pierwiastkiem... Pozdrawiam

#847 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 13:17

Rzepak i nawożenie [połączone] Chcialbym na wiosne popryskac rzepak (Lisek odmiana liniowa) popryskac regulatorem wzrostu i mam takie pytanie kiedy najlepiej wykonac oprysk,czego sie wystrzegac,jakich bledów nie popelniac przy zabiegu i czy wogole jest sens takiego zabiegu.

#848 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1307 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 14:56

Rzepak i nawożenie [połączone] Pewnie że jest sens. Ja skracanie zrobie jak rzepak bedzie miał 20-30 cm. Można użyć tebukonazolu np. sparta która dobrze zwalcza grzyby i ogranicza dominacje pędu głównego lub mtkonazolu np. karamba która silnie ogranicza wzrost pędu głównego ale słabo zwalcza grzyby. Działanie regulatorów wzrostu jest zależne od temperatury im wyższa temperatura tym dłużej ogranicza dominacje pędu głównego.

#849 Share crimer

crimer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 15:34

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie to kiedy dac sól wiosna? Przed czy razem z pierwsza dawka azotu?

#850 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 16:05

Rzepak i nawożenie [połączone] Najlepiej na zamarzniętą glebe albo na mała warstwe śniegu tak by sól sie rozpuściła i wsiąkła ale żeby nie spłynęła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share crimer

crimer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 20:49

Rzepak i nawożenie [połączone] Pola są dosyc równe wiec ze spływem raczej nie bedzie problemu

#852 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 19 styczeń 2012 - 21:40

Rzepak i nawożenie [połączone]

Chcialbym na wiosne popryskac rzepak (Lisek odmiana liniowa) popryskac regulatorem wzrostu i mam takie pytanie kiedy najlepiej wykonac oprysk,czego sie wystrzegac,jakich bledów nie popelniac przy zabiegu i czy wogole jest sens takiego zabiegu.

na jesieni nic nie dawałeś? chodzi mi o jakiś regulator(tebukonazol)? na wiosne przed wystrzeleniem rzepaku w pęd, gdy tylko temperatura przekroczy 12C, gdy ci rzepak ucieknie , to o skracaniu nie ma mowy,najlepszy efekt uzyskuje się stosując dwa razy w sezonie, tj na jesieni i na wiosne.

#853 Share gnat

gnat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 00:09

Rzepak i nawożenie [połączone] witam mam pytanie co lepiej wysiać na wiosne pod rzepak mocznik czy saletre ....
wysiewam w dwóch dawkach 1 mocznik 250kg i 2 saletra 200kg czy to wystarczy czy proponujecie inaczej ..

#854 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 00:18

Rzepak i nawożenie [połączone] @gnat - tak ciężko przerzucić kilka stron do tyłu?
Trend is your friend

#855 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 02 luty 2012 - 17:11

Rzepak i nawożenie [połączone] A co waszym zdaniem lepsze na pierwszą dawkę saletra + siarczan amonu, czy saletrosan?

#856 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 02 luty 2012 - 19:43

Rzepak i nawożenie [połączone] Saletrosan tak pewnie nie zakwasi ziemi ale osobiście jeśli by zmieszać by wyszedł ten sam skład to brałbym co tańsze

#857 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 02 luty 2012 - 20:11

Rzepak i nawożenie [połączone] próbowałeś siać tą mieszanke? czemu saletrosan nie zakwasi gleby?

#858 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 02 luty 2012 - 20:34

Rzepak i nawożenie [połączone] Saletrosan to mieszanina saletry amonowej i siarczanu amonu, więc zakwasi ziemię tak samo, jak te dwa nawozy podane oddzielnie.
Co prawda ma w swoim składzie jeszcze mączkę dolomitową, ale nie wiem, czy tak mała ilość dolomitu będzie miała jakiekolwiek znaczenie.
Dla mnie główną zaletą saletrosanu jest to, że dobrze się wysiewa przy większych szerokościach roboczych, a z siarczanem jest problem, nawet grubokrystalicznym.
No i lepszy jest stosunek N:S, wystarczy jeden przejazd, żeby dać odpowiednią ilość siarki i azotu.

#859 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 02 luty 2012 - 20:41

Rzepak i nawożenie [połączone] @Miszka siałem w poprzednim roku ale siarczanu małą dawke dałem w mieszance. Ale sam siarczan na 18m bez dużego wiatru da rade wysiać. Najwyżej dasz troche większe obroty.
W sumie to pewnie macie racje że podobnie zakwasi. Mój błąd. Choć w sumie mogliby podać ile tej mączki dolomitowej tam jest.
No ale oczywiście licząc wysiew trzeba policzyć koszty paliwa dodatkowego przy dwóch wjazdach.

Edytowany przez silva, 02 luty 2012 - 20:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 02 luty 2012 - 20:56

Rzepak i nawożenie [połączone] mieszanie nawożów o różnej granulacji nie ma sensu.