tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Artis    51

Ja bym brał polifoske 6, sam w tym roku będę dawać 300kg/ha. Dobre zachowanie stosunku npk w polifosce, pewnie jest tańsza jeszcze od yarej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

0.5 pedimetalina

1.6 metazachlor

0.13 chlomazon

Momentami w deszcz.

Reszta jeśli będą dobre wschody nalistnie metazachlor + galera.

Tomek90

 

Rozumiem ,ze to zaraz po siewie.

Ile kosztuje tego dawka na h ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Który z tych 2 wybrać

1-yara-mila 10-20-20

2- polifoska 6

trochę kiepski stosunek (jak na rzepak) NPK w yarze. Bardziej brałbym polifoske. Słyszałem parę opini o nawozach yary i podobno mają super przyswajalność więc jeśli np. masz niską zasobność w PK to można by ją próbować.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Zapraszamy do zakupu rzepaku ozimego, ostatnie dni promocji! http://big-agro.pl/rzepak-promocja/
Dla klientów profesjonalna pomoc w doborze odpowiednich nawozów dla Twojej uprawy.


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy do herbicydow przy odchwaszczaniu rzepaku przedwschodowym polecacie dodawać jakiś adiuwant? Jeśli tak to jaki i czy polepszy on działanie środków przy nie dokonca wilgotne glebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

a te 50ton pod orke to na gnojarki ważone ? 300 kg soli ? długo już siejesz rzepak ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Czy do herbicydow przy odchwaszczaniu rzepaku przedwschodowym polecacie dodawać jakiś adiuwant? Jeśli tak to jaki i czy polepszy on działanie środków przy nie dokonca wilgotne glebie?

adiuwanty w przypadku herbicydów doglebowych raczej pomagają przy zbyt wilgotnej glebie. Chodzi o to żeby utrzymac jak największą ilość środka w warstwie 0-5 cm tak aby kiełkujące chwasty mogły pobrać jak najwięcej i najdłużej stosowaną substancje


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Ok.23 sierpnia mamy zasiać rzepak odmiana Monolit i chcemy dojść do obsady ok.70 szt.

Mamy 11kg na 1,8ha. 5kg na hektar wystarczy przy 91%zdolnosci kiełkowania i przy suszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Każda paczka rzepaku jest na 3 ha , i tak najlepiej zasiej , to nie prawda że czym wieksza obsada tym wiekszy plon , tym bardziej przy suszy taka obsada to nieporozumienie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

70 szt/m2? Jaką on ma MTN?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Rzepak ozimy Marcelo (j.s. na 3 ha) w promocyjnej cenie: 267,75 zł z VAT
Wysyłka gratis od 4 j.s. na cały kraj!
Wysyłka 1-2 j.s. 19 zł na cały kraj!
 
14054729_1125368424165573_243797020_n-1.
 
Promocja do wyczerpania zapasów!!!


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

ja posiałem już rzepak, ale jakiś feralny dzień dzisiaj.. odmiana marathon miał mi się posiać ok 45szt/m2 czy w kg ok 2,2-2,5 na ha, ale nie dokręciłem dobrze tam gdzie się ustawia dawkę i trochę mi się przestawiło i jak sprawdzałem to wysiało się coś ok 3,5-3,8kg czyli bedzie penie z 70szt/m2.. ehh, a drugi kawałek pewnie za rzadko mi wyjdzie, no ale posiany w mokrą ziemię to może będzie ok... jutro pojadę zobaczyć visbiego co posiałem w sobotę, tam wszystko wyszło idealnie, juz powinien być na wierzchu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555

Też dzisiaj posiałem rzepak dk seax wyszło 1 kg na ha siane siewnikiem pneumatycznym amazone obsada według sienika to ok 50-60 sztuk na m^2post-48754-0-57114000-1471547875_thumb.jpg

Edytowano przez kubamako66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

a te 50ton pod orke to na gnojarki ważone ? 300 kg soli ? długo już siejesz rzepak ?

nie wiem o co chodzi z tymi gnojarkami ale woze na ścieranie. Teraz będzie juz 3 rok a daje sama sól bo fosforu mam na wszystkich polach bardzo dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

a te 50ton pod orke to na gnojarki ważone ? 300 kg soli ? długo już siejesz rzepak ?

nie wiem o co chodzi z tymi gnojarkami ale woze na ścieranie. Teraz będzie juz 3 rok a daje sama sól bo fosforu mam na wszystkich polach bardzo dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

50 ton pod rzepak to dużo za dużo , sól lepiej podzielić na 2 razy raz przed siewem drugi raz wiosną po 100 kg i w zupełności wystarczy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Też dzisiaj posiałem rzepak dk seax wyszło 1 kg na ha siane siewnikiem pneumatycznym amazone obsada według sienika to ok 50-60 sztuk na m^2attachicon.gifDSCF4358.JPG

W jakiej rozstawie ten rzepak i czy to liniowka czy hybryda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Rozwiozłem dzisiaj kurzak na pole 10t na hektar. wygląda to tak jakby ksiądz kropidłem pokropił. Boje się czy to wystarczy? W planie był tylko ten kurzak i na wiosnę sól.

Pytanie do tych co stosują kurzaka, wystarczy takie nawożenie na 4,5t?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor1    1

czy ktoś miał po zasianiu rzepaku skorupę na wierzchu przed wschodem jego ,jak zasiałem to popadał deszcz co mogę zrobić żeby on wzeszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Pozostało liczyć że jeszcze popada i rzepak wzejdzie.Jeśli ziemia się ze skorupi wschody będą słabe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Witam. Jutro chce siać rzepak Sherlock. MTN 3,852g i z.k. 94% Planowałem obsadę 55 ziaren na m2 co po przeliczeniu 2,25 kg/ha Mam starawy siewnik i ustawiłem 2,54 kg/ha. Jak myślicie- nie będzie za gęsto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj