Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11309 odpowiedzi na ten temat

#8501 Share Enter79

Enter79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 13:33

Witam,

Mam pytanie- cze mogę jeszcze teraz zasotoswać elvitę rzepak? (azot- 4,5, fosfor-18 i potas-15)??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 05:35
  •  

#8502 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 listopad 2015 - 18:53

p

Edytowany przez TheBociek1996, 11 listopad 2015 - 19:05.

Wiem, że nic nie wiem.

#8503 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 20:07

Witam,

Mam pytanie- cze mogę jeszcze teraz zasotoswać elvitę rzepak? (azot- 4,5, fosfor-18 i potas-15)??

do końca miesiąca nadają dodatnie temp..Rzepak zapewne słaby więc co masz do stracenia?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8504 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 12 listopad 2015 - 11:32

Witam,

Mój rzepak ma 4-8 liści, ziemie zakrywa w 70%, oprócz przed wschodowego oprysku na chwasty nic nie dawałem, zastanawiam się czy zastosować tebukonazol + metkonazol żeby go przyhamować i chronić przed grzybem, dodatkowo dałbym B, Mn, Mo, Cu, no i deltametryne bo spotkałem mszycę i pchełkę rzepakową.

Czy mogę wykonać jeszcze ten zabieg? Nie za późno ?

Dodam że rzepak siany 09.09 zaraz po deszczach. gleba 3,4,5 klasa.

zapowiadają dodatnie temperatury więc zabieg uzasadniony.

U mnie dużo roslin nawet w fazie 3-4 liści, w tym tygodniu przymrozki ustapiły i widać że rośliny ewidentnie ruszyły. Będę jeszcze pryskał, bo aktualnie jestem po odchwaszczaniu, zabiegu na pchełki i jednej odżywce NPK

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#8505 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 12:42

jakie środki będziesz dawał teraz kolego? Jutro planuje o ile wiatr pozwoli, dać tytanit,asx fosforowy,mocznik w stężeniu 5%,siarczan magnezu

#8506 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 17:46

Rzepak i nawożenie [połączone] Nigdy nie ładowałem odżywek NPK na jesień a tym bardziej w listopadzie :o dla mnie mnie to jakoś nie opłacalne.
Odchwaszczanie, bor, mikro, fungicyd, robak w wrześniu i dalej raps nie ruszany.

Chłopak 4-8 liści i jeszcze go bujać? Po co? Lepiej zostawić na wiosne żeby go pogonić w jak najwięcej rozgałęzień.

#8507 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 12 listopad 2015 - 21:12

moim zdaniem dolistnie podawać powinno się tylko mikro makro tylko w skrajnych warunkach nie pozwalających na pobieranie tych składników z gleby które powinny być dostarczano  bo niestety  makro  dolistnie to tylko kosmetyka

Thug

#8508 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 16:52

NPK podałem ze względu na to ze rzepak jest kosmicznie mały, z pobraniem składnika z gleby może mieć jeszcze problem, teraz temperatury skoczyły w górę wiec raczej na marne to nie pójdzie. Z reszta już widać efekt

jakie środki będziesz dawał teraz kolego? Jutro planuje o ile wiatr pozwoli, dać tytanit,asx fosforowy,mocznik w stężeniu 5%,siarczan magnezu

podałem już odżywkę NPK 21-21-21, dzisiaj poszedł mocznik + siarczan magnezu

w planie jeszcze 2-3 zabiegi

do rozdysponowania mam FoliQ Mikromix, Bor i Mangan no i na pewno pojade jeszcze raz mocznikiem + siarczan

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#8509 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 735 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 17:06

Nigdy nie ładowałem odżywek NPK na jesień a tym bardziej w listopadzie :o dla mnie mnie to jakoś nie opłacalne.
Odchwaszczanie, bor, mikro, fungicyd, robak w wrześniu i dalej raps nie ruszany.

Chłopak 4-8 liści i jeszcze go bujać? Po co? Lepiej zostawić na wiosne żeby go pogonić w jak najwięcej rozgałęzień.

u mnie rzepak ochwaszczony, 2x dostał dobry mix odżywek łącznie z siarczanem i mocznikiem, a rzepak najstarsze liście ma żółte a właściwie jeden liść nasjatrszy średnio na każdej roślinie, i barwę fioletowawą niektóre łapią.. słabo ten rzepak rośnie, a na górach miejscami malutki ale coś tam podkoczył.. średnio też można powiedzieć, że od  4 do 8 liści, teraz to chyba już za późno i bez sensu żeby mu jakiś oprysk w moczniku zrobić...?

#8510 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 19:15

NPK podałem ze względu na to ze rzepak jest kosmicznie mały, z pobraniem składnika z gleby może mieć jeszcze problem, teraz temperatury skoczyły w górę wiec raczej na marne to nie pójdzie. Z reszta już widać efekt

podałem już odżywkę NPK 21-21-21, dzisiaj poszedł mocznik + siarczan magnezu

w planie jeszcze 2-3 zabiegi

do rozdysponowania mam FoliQ Mikromix, Bor i Mangan no i na pewno pojade jeszcze raz mocznikiem + siarczan

Zrób zdjęcie przed opryskiem i po oprysku chciałbym zobaczyć te efekty dokarmiania rzepaku w listopadzie bo nigdy tego nie praktykowałem ani nie widziałem żeby ktoś w okolicy praktykował.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8511 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1220 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 19:21

Też miałem dzisiaj jeszcze lecieć z opryskiem na rzepka, ale jak zwykle wyszło co innego do roboty. Żałuję teraz że nie opryskałem bo dzisiaj warunki do tego były cudowne. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#8512 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 13 listopad 2015 - 19:26

chyba raczej borem i mandamem i cynkiem na przezimowanie bardziej  

#8513 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 19:32

Ja nie widze różnicy po stosowaniu odżywek NPK,jak coś jest małe to teraz wiele nie nadrobi

#8514 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 10:37

Zrób zdjęcie przed opryskiem i po oprysku chciałbym zobaczyć te efekty dokarmiania rzepaku w listopadzie bo nigdy tego nie praktykowałem ani nie widziałem żeby ktoś w okolicy praktykował.

postaram się wrzucić fotki

a tutaj małe doswiadczenie z ubiegłego sezonu dla tych którzy nie wierzą w sens podawanie dolistnie NPK

http://www.agrofoto....ozimy-xenon-f1/

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#8515 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 17:19

No dobra ale data dodania zdjęcia to 19 październik zakładam że odżywki były podane co najmniej tydzien wczesniej czyli jakiś  miesiąc wczesniej aniżeli mamy teraz. Obecnie rośliny już słabo rosną wczesniejsze przymrozki zahamowały te tempo wzrostu mamy krótszy dzien dłuższa noc i uważam że połowa listopada to już jednak troche za późno by  rzepak rzeczywiście mógł skorzystac z tych odzywek. Lepiej ten zabieg przeniesc na wiosne i zrobic jeden zabieg wiecej. Takie jest moje zdanie ale fajnie by było miec jakies porównanie rzepaku przed i po zabiegu z odżywkami wykonanym w tym terminie dlatego jak mozesz to wrzuc foty przed i po jesli Ci się uda :)

#8516 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 18:17

Nie powiedział bym do końca  że teraz PK w w formie dolistnej rzepaku jest późno. Jak będzie  tak jak teraz, czyli ciepło to jak najbardziej można zastosować.

Sam myślę  od wczoraj  czy nie jechać.

#8517 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 13:59

10 stopni w ciągu dnia i 5 nocą do tego pochmurnie wogóle mnie nie przekonuje do robienia tego typu zabiegów.

#8518 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 14:29

Rzepak i nawożenie [połączone] jeśli widać objawy braku pk i mikro to jest sens a tym bardziej można dac N dolistnie ale na małe rośliny zadnych regulatorów bo to nic nie da po za nabijaniem kieszeni innych.

#8519 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 14:44

Jak będą  już objawy to będzie za późno. Azot  tu raczej bym nie dawał, bo na pewno jest go  w glebie bardzo duże ilości i to jest podstawowy błąd rolników, jak coś nie tak z rośliną to azot, a dlatego bo mam w  domu mocznik i jest tani, a po PK trza jechać i kupić.

A właśnie jak nie ma  w roślinie fosforu to zanika pobieranie  prawie wszystkiego z  gleby.

A  jak bedzie 5-10 stopni to niestety wegetacja dalej jest w roślinie i są pobierane składniki z ziemi, ale też przy braku podawania dolistnego fosforu roślina nie ma możliwości pobrania i głoduję, a  to wiadomo czym skutkuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8520 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 12:54

Rzepak i nawożenie [połączone] A do mnie ludzie pukali się w glowe jak 3tyg temu lałem gnojowice 20tys l na ha na najgorsze działki a że za późno wymarznie spali go itd... dzisiaj nie żałuję bo rzepak dogonił pozostałe dalej pięknie rośnie i brak jakichkolwiek niedoborów-gnojowica od bydła opasowego, no ale teraz w tym terminie niewydaje mi się że jest jeszcze sens NPK dolistnie ale też jestem ciekaw efektów...czekam na foto w galerii