tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Alio    116

Ja akurat mam z prawdziwego zdarzenia DORADCÓW, tych samych od chyba 12 lat.  Ciemny raczej nie jestem ale też nie mogę być geniuszem we wszystkich dziedzinach a szukanie wiedzy i wiadomości uważam za cenną umiejętność. 

Przeglądanie tego jak i innych forów także wymaga umiejętności "oddzielania ziarna od plew". Podobnie z doradcami...


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Reglone 3 dni ,a w 2012 ,mój jęczmień po 14 dniach był w miare jak kończylem żniwa ,kosiłem zielony, bo bym zamarzł z nim,takie to reglone śliczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Po 3 dniach to masz tylko sparzone rośliny, a do dobrego koszenia 7dni. jak masz kosić po 3 dniach to szkoda kasy lepiej na żywca brać- jeszcze przy takiej pogodzie bez dosuszania na 15 będzie.

 

Przy 3 dniach upałów powinno być jeszcze nieźle. gorzej jak będzie stosunkowo chłodno.

 


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

JA planuje w poniedziłek-wtorek desykowac   bo juz sa place ze wyschniety i sie posypie po dotknieciu jedynie niziny sie trzymaja ale bardzo nie równy w tym roku  i chwasty tez gdzie nie gdzie wyskoczyły. Ogólnie na plony z lat poprzednich sie nie zanosi :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

A czy jak opryskalem rzepak na desykacje a było jeszcze sporo zielonego to duże straty będą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A czy jak opryskalem rzepak na desykacje a było jeszcze sporo zielonego to duże straty będą?

 

Do 10%.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Dzisiaj desykowany rzepak i mżawka leci , nawet bardzo dobrze na sklejanie potrzeba wiecej wody


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

Dzisiaj desykowany rzepak i mżawka leci , nawet bardzo dobrze na sklejanie potrzeba wiecej wody

 

Piszesz, że dzisiaj to o której godzinie go desykowałeś?

 

Jak w piątek będę desykować i wiem, że trzeba rano tylko się zastanawiam o której godzinie zaczynać bo zajmie mi to pewnie około 2 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

U mnie duże gospodarstwo cały dzień desykowało rzepak. kilkaset ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

U was też takie porażenia twardzikową?

W moich stronach też ale zależy od odmiany . Plantacja chroniona Propulsem . Najgorzej w odmianach Pioneer PX113 , PX115 , PT242 50-70% porażenia . Dużo lepiej Andromeda do 10 % , Arizona 5% . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

Niestety pogoda się trochę popsuła bo pada i jeszcze wieje :-(

 

Mam pytanie: skoro desykacja wskazana jest rano z uwagi na rosę to czy jeżeli w nocy będzie padał deszcz to rano można desykować na mokry rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ale gdzie tam spłynie , po nie wielkim deszczu można spokojnie jechać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Desykowac mozna cały dzien nie ma przeciwskazan. zalecenie jest rano zeby były mnijsze straty. Ale jak góra juz sucha to tak i tak obleci. ja desykowałem wieczorem bo tak mi pasowało ze mniej wiało.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam panowie mam takie pytanie stosowaliście może środek nero424ec? na rzepak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Panowie stosuje ktoś tu obornik pod rzepak? Są jakieś efekty? Jaką dawkę zastosować?
Prawdopodobnie będę oddawał słomę za obornik i nie wiem czy całość zostawić pod QQ czy rozwieź cześć pod rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jak możesz całość posiadanego obornika zastosować pod kukurydzę to tak zrób. Kukurydza znacznie lepiej wykorzysta składniki z tego obornika.

Zapotrzebowanie rzepaku na składniki pokarmowe prawie całkowicie się rozmija z mineralizacją a kukurydza prawie idealnie pasuje.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Głupoty gadasz. Kumpel daje kurzaka pod rzepak i raps rośnie po tym jak szalony lepiej dużo wykorzystuje składniki z kurzaka aniżeli zboża. Stanowoczo bym podzielił dawke na kukurydze i rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zależy jaki to obornik, od jakich zwierząt, z jakiego wieku i z jakich pasz. Nie ma co porównywać od kur (choć to nie obornik a pomiot) i bydlęcego.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

samosiew =plon 1,6 t/ha . Z zasiewu 2,8 /ha .

Wilg 5,9  zaniecz. 1,2 .  + - 1% w zależnosci od transportu

Ogólni lipa , pesymizm na skupie pośród sprzedających .

Stracone złudzenia , rzekłbym .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj