tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szlachcic666    13

wczoraj jechałem mospilanem bo bardzo dużo chowacza dziś widzę że słodyszek padł ale chowacza na razie nie rusza dawałem pełną dawkę 120g myślicie że chowacz silniejszy i potrzebuje więcej czasu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jechałem mospilanem bo bardzo dużo chowacza dziś widzę że słodyszek padł ale chowacza na razie nie rusza dawałem pełną dawkę 120g myślicie że chowacz silniejszy i potrzebuje więcej czasu??

Jechałeś samym mospilanem czy dołożyłeś pyretroid właśnie dlatego niedawno się pytałem na forum bo sam mógł nie utrzymać i sam się też zastanawiam czy nie lepiej poczekać 3 dni i z fungicydem razem Proteusem jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

panowie u mnie rzepak w przeciwieństwie do innych w okolicy dopiero zaczyna kwitnac i zastanawiam sie czym jeszcze go opryskac? tym bardziej ze rokuje na jakies 2-2.5/ha wiec nie wiem czy sens jest jeszcze kase pakowac. Chyba ze cos po taniosci? Pierwszy raz zasialem  rzepak jeszcze jest bardzo rzadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic666    13

nie dawałem pyretroidu bo bałem się o pszczoły na około pełno uli więc musze uważać, przedstawiciel twierdzi że nawet jak robak nie zginie to i tak ma porażony układ ośrodkowy i nie żeruje nie wiem co o tym myśleć, odczekam kilka dni i jade chyba proteusem plus grzybówka i kończe ochrone rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

panowie u mnie rzepak w przeciwieństwie do innych w okolicy dopiero zaczyna kwitnac i zastanawiam sie czym jeszcze go opryskac? tym bardziej ze rokuje na jakies 2-2.5/ha wiec nie wiem czy sens jest jeszcze kase pakowac. Chyba ze cos po taniosci? Pierwszy raz zasialem  rzepak jeszcze jest bardzo rzadki

 

U mnie niestety nawet na tyle nie rokuje ale cóż teraz zrobić jak już największe nakłady poszły.

Obecnie nie liczę już na zarobek tylko staram się zniwelować stratę :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21
Napisano (edytowany)

Można dodać mocznika do oprysku tzw. na płatka, jeżeli tak to ile maksymalnie?

Edytowano przez Gospodarz12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

10-20kg/ha N, daj 25kg mocznika na 1ha i będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

To jak na 500 litrów dorzucę 50 kg mocznika na 2 ha to będzie ok? Mi sprzedawca odradzał bo niby pyłek się będzie sklejał. Siarczan magnezu też dorzucić czy sam mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

To jak na 500 litrów dorzucę 50 kg mocznika na 2 ha to będzie ok? Mi sprzedawca odradzał bo niby pyłek się będzie sklejał. Siarczan magnezu też dorzucić czy sam mocznik?

będzie ok, ale czemu tyle wody? ja wylewam max 200l/ha, a sprzedawcy to się zwoje posklejały. siarczanu magnezu nie dodawaj.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Panowie czy kwitnący rzepak pryskacie jeszcze na  słodyszka bo słyszałem ze robi robote  za pszczoły? a szykujecie jeszcze  jakieś odżywki na  rzepak bo u nas  wieksze  gospodarstwa  ponoc szykują  bor , magnez  tylko nie  wiem kiedy  maja go zapodać. sam osobiscie  jeszcze  jeden zabieg poctor + proteus na  opadajacy płatek. kontrakt  1630 chodzą takie propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

będzie ok, ale czemu tyle wody? ja wylewam max 200l/ha, a sprzedawcy to się zwoje posklejały. siarczanu magnezu nie dodawaj.

 

A co siarczan powoduje? ja dałem 5kg na ha i jak na razie nic złego nie widać


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

podobno można przypalić kwiaty, ale nie spraktykowałem tego - na zielony pąk dawałem, ale na kwiat nie

czytałem że przy brakach siarki dają 3kg/ha siarczanu amonu na kwitnący rzepak i nic się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

będzie ok, ale czemu tyle wody? ja wylewam max 200l/ha, a sprzedawcy to się zwoje posklejały. siarczanu magnezu nie dodawaj.

Na kwitnący rzepak tak mało wody,ja daje 300 ,wcześniejsze zabiegi yo 200 ,a na dosuszanie 170 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro330    5

panowie mam problem otorz ubezpieczyłem rzepak ale ubezbieczenie nabiera mocy po 2 tyg dopiero brakuje tydz do 2 tyg  a dzis wybił mi grad rzepak  w 70 -80 proc i co teraz robic ;/ moze doradzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Na kwitnący rzepak tak mało wody,ja daje 300 ,wcześniejsze zabiegi yo 200 ,a na dosuszanie 170 litrów

 

a ja z kolei na dosuszanie daję 300l wody.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na grzyba  powinno być 300 l, ze względu na to żeby  roślina była zlana wodą i wtedy lepiej działa środek.

Glifosat starczy 150 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

panowie mam problem otorz ubezpieczyłem rzepak ale ubezbieczenie nabiera mocy po 2 tyg dopiero brakuje tydz do 2 tyg  a dzis wybił mi grad rzepak  w 70 -80 proc i co teraz robic ;/ moze doradzicie

Masz pecha za póżno ubezpieczyłeś,módl się o grad za 10 dni i wtedy zgłoś ,to dostaniesz

a ja z kolei na dosuszanie daję 300l wody.

 

Na taką ilość wody to by trzeba dać 5-6 litrów glifosatu żeby był dobry efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Panowie mam problem z rzepakiem otóż paczki pędów głównych w większości zasechly i zamarły ze nie ma szans by się rozwinęły , nie wiem czym to jest spowodowane , w okolicy rzepak kwitnie od tygodnia a u mnie tylko gdzie nie gdzie żółte kwiaty ;) pędy boczne wyglądają na zdrowe , ale rośliny jakby nie chcą rosnąć w górę .

Do tego raz pryskalem cyperkill 50ml /ha i efekty były marne wiec za kilka dni znów taka dawka + 125g mpspilanu - chowacz padł slodyszka było malo zaraz po oprysku a teraz znów zaczyna szalec mimo ze jeszcze malo co kwitnie .

Czym go teraz opryskac i kiedy ? Juz mi tak daje w kość ten rzepak w tym roku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Pawlus wyrwij kilka roslin z obumarlymi kwiatami i rozetnij na pół. U nas tez tak nuektorzy mieli i okazalo sie ze rzepak w srodku zgnity i dlatego nie moze teraz sie utrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

a czym może być spowodowany brak/ nie zawiązanie łuszczyn na głównym pędzie przede wszystkim? że słodyszek to wiem, ale miejscami jest taka lipa, że to na pewno nie przez słodyszka bo na polu musiałoby być czarno a nie było takiej tragedii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kwietniowe przymrozki.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj