Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11304 odpowiedzi na ten temat

#7881 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 21:46

A co powiecie gdybym pojechał gruberem podorywkowym bez podcinaczy na około 25 cm na raz po sciernisku i w to posiał rzepak?

Druga opcja że siewnikiem nawozowym bym rozrzucił razem z npk około 10 kg rzepaku quartz ze swojego zbioru i po tym przejechać gruberem? Tanio i jak się nie uda to bym na wiosnę przesiał jarym.

Czy może jechać z nawozem, talerzówka, orka, agregat i siew?

Rok temu nie zauważyłem żadnej różnicy pomiędzy orką razówką, orką po podorywce i uprawie po gruberze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 22:08
  •  

#7882 Share kapec22

kapec22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 21:50

można pod orkę wysiać wapno granulowane np jurak czy polcalc a za parę dni na orkę npk polfiska 6 ?

#7883 Share kamils

kamils

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 21:53

panowie a na srednie i slabsze ziemie wmiare uregulowane wszystkie skladniki sa to bym chcial zasiac rzepak z kws na lepszej ziemi hybrirock i pod korzen chcemy dac 150 kg polidapu NP i 150 kg soli potasowej 60 % to wystarczy w tamtym roku oddal nam rzepak po takim nawozeniu 4100 z slabszej ziemi a teraz odmiane biore lepsza na dobrych ziemiach u kolegi bylo ponad 5 ton czy takei nawozenie jest dobre ?

Nie wiem jakie masz ceny nawozów ale w tym roku sypanie polidapu i soli się nie kalkuluje lepie dać polifoskę albo npk czy coś

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7884 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 13 sierpień 2015 - 22:13

Rzepak i nawożenie [połączone] W tym roku bedzie ciężko z rzepakiem.Za orke nawet nie ma co sie brać bo tylko pługi będą trzeszczeć na cięższej glebie.Miejmy nadzieję że popada bo nic z rzepaku bedzie w tym roku.Nawet jeśli posieje na ściernisko to nic z tego bo talerze sie połamią.

#7885 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1107 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 14 sierpień 2015 - 10:25

Koledzy ostatnio w w mojej głowie narodził się taki plan odnośnie siewu rzepaku, ale od początku. Ściernisko po pszenżycie opryskałem glisofatem 2 dni temu bo zazieleniło się i miejscami pokazał się perz. Teraz pojawia się takie pytanie, otóż nawozy pójdą pod skibę, czy można razem z polifoską dać ok 4 tony wapna węglanowego? Gdzieś na necie znalazłem tabelę mieszania nawozów i tam pisze, że nie można. W moim odczuciu chodzi raczej o mieszaniny nazwijmy to "zbiorniowe", a nie w dwóch przejazdach. A jeżeli to jest zły pomysł to może po siewie i oprysku doglebowym posiać po wierzchu? Czy całkiem odpuścić ten temat w tym roku? Dodam, że w zeszłym roku gość na wieloletnim ugorze posiał pszenżyto, przed orką nawozy, a po siewie rozrzucił wapno, jakie to już nie wiem. Pszenżyto było jak las.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#7886 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 sierpień 2015 - 10:38

Rzepak i nawożenie [połączone] ile dać polifoski 6 przedsiewnie pod rzepak jeżeli pod pług pójdzie pomiot kurzy bez ściółki po 5 ton na ha zakładany plon rzepaku 5 ton ?

Edytowany przez lesbycool, 14 sierpień 2015 - 10:41.

#7887 Share Ekspert_Elvita

Ekspert_Elvita

Ekspert Elvita

• FIRMA
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 13:28

Planuje zasiać rzepak pierwszy raz. Chcialbym sie dowiedziec czy nawożenie na 4a 4b klasie o uregulowanym ph gleby było by ok. Mianowicie 350kg polifoski 6 i 150kg soli potasowej na ścierniskowy potem orka i siew odmiany dk exstrorm. Później nawożenie około 180N

Rzepak pobiera na 1t nasion 28kg P2O5 i 45kg K2O.

Przy średniej zasobności w P i K, P jest na niecałe 3t, K na ponad 4t. Trochę mało fosforu. Przyjmując sytuację która jest często spotykana na polskich glebach czyli potas: niski, fosfor: średni - wysoki takie nawożenie jest wystarczające na 4t. Jeżeli gleba jest przepuszczalna to część potasu daj wczesną wiosną.

Zapraszam na www.elvita.com.pl

Jesteśmy na facebooku http://on.fb.me/1C8oi19

#7888 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 14 sierpień 2015 - 13:57

Kto handlował oststnio rzepak z agrolokiem ? JAk wspólpraca wygladał. Bo ja juz mam ich dość pierwszy i oststni raz! NIe dośc ze kontrakt w słabej cenie podpisany to na odbiór nie mogłem sie doprosic ponad 2 tygodnie, nie mogłem kosic zbóż ( brak miejsca) to jak odebrali to teraz kwiatki a to zanieczyszczenia znalezli na jednym aucie a wszystko z jednej pryzmy jednego dnia łądowane oczywiscie obcinka i to nie młą 20zł z tony z 0,6%( według mnie sciema bo nie mogli znalesc auta do odbioru i musieli zapłącic więcej aby tylko ktos zabrał bo juz ich mocno cisnałem, jedno auto troche niedoładowane to obcinka wieksza niz koszt transportu. Zagotowałęm sie po tych informacjach bo umowa ustna z przedstawicielem była inna, a teraz papier sie liczy !!!!!!!! Naprawde niepolecam. Wszytko jest fajnie do póki nie podpisze sie umowy. Z Osadkoskim nigdy nie było problemów zabierali sdzybko i żadnych problemów nie było.

#7889 Share lukipro

lukipro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 14:12

Rzepak i nawożenie [połączone] panowie stanowisko po pszenicy, słoma scięta i planuje rzepak, prysnąć mocznikiem ściernisko? jeśli tak to ile kg? pszenica dala 6.5 /ha, dwa razy skracana.

#7890 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 14:33

Panowie do kiedy planujecie siać rzepak, jak nie popada to ile czekać, do końca sierpnia max????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7891 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 15:02

Rzepak i nawożenie [połączone] wszystko zależy od jesieni jak będą dobre warunki to i we wrześniu jak po siejesz to rzepak nadrobi a jak będą słabe to wiadomo plon w dół i przezimowanie slabsze

#7892 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 14 sierpień 2015 - 21:43

Polecacie lubofos pod rzepak ? planuje w tym roku 500kg/ha 1010zł/t taniej wychodzi jak polfoska w przeliczeniu na czysty składnik :)

ZETOR Team !!!

#7893 Share kali828

kali828

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 08:47

Rzepak i nawożenie [połączone] jak na sciern wyspałem P i K a teraz okazuje się ze mtz sie gotuje w pługu z tych składników coś zostanie czy jestem szczuplejszy o te 3 tony

#7894 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 08:57

wszystko zostanie nic się nie martw :)

#7895 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
    Rolnictwo

Napisany 15 sierpień 2015 - 09:13

Rzepak i nawożenie [połączone] @Renault9514
Tak spokojnie lubofos ten akurat bardzo dobrze sie sprawdza tylko nie wiem czy 500 to nie za dużo ale oczywiście i tak taniej niż polifoska.

#7896 Share kuba24nh

kuba24nh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 09:41

Rzepak i nawożenie [połączone] @lukipro rozsiej 100kg mocznika albo ugmaxem prysnij...

#7897 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 15 sierpień 2015 - 11:38

Kto handlował oststnio rzepak z agrolokiem ? JAk wspólpraca wygladał. Bo ja juz mam ich dość pierwszy i oststni raz! NIe dośc ze kontrakt w słabej cenie podpisany to na odbiór nie mogłem sie doprosic ponad 2 tygodnie, nie mogłem kosic zbóż ( brak miejsca) to jak odebrali to teraz kwiatki a to zanieczyszczenia znalezli na jednym aucie a wszystko z jednej pryzmy jednego dnia łądowane oczywiscie obcinka i to nie młą 20zł z tony z 0,6%( według mnie sciema bo nie mogli znalesc auta do odbioru i musieli zapłącic więcej aby tylko ktos zabrał bo juz ich mocno cisnałem, jedno auto troche niedoładowane to obcinka wieksza niz koszt transportu. Zagotowałęm sie po tych informacjach bo umowa ustna z przedstawicielem była inna, a teraz papier sie liczy !!!!!!!! Naprawde niepolecam. Wszytko jest fajnie do póki nie podpisze sie umowy. Z Osadkoskim nigdy nie było problemów zabierali sdzybko i żadnych problemów nie było.

Kiedyś sporo sprzedawałem i kupowałem w agroloku. Teraz już coraz mniej a w zasadzie wcale. Jak kolega pisze coraz bardziej cwaniakują i kombinują. Ciężko ustalić termin odbioru, najczęściej dzwonią kilka godzin przed odbiorem. Ceny ostatnoio też u nich nie powalają z nóg a co do potrąceń za jakość to już niemal norma w większości takich firm. Wszystko jest cacy dopóki towar nie wyjedzie z gospodarstwa a potem zaporowe propozycje. Nieliczny plus współópracy z agrolokiem to pewność terminu zapłaty. Przynajmniej jak dotąd. Ale już i ich propozycje na zakup środków czy nawozów dokładnie analizuję i porównuję i na ogół ostatnio znajduję gdzieś lepszą ofertę. Co do sprzedaży to już ponad rok nic im nie sprzedałem. Sąsiedzi sprzedawali im pszenicę paszową i rzepak i też coś tam było na ogół nie tak.

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#7898 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3209 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 11:56

W tym roku bedzie ciężko z rzepakiem.Za orke nawet nie ma co sie brać bo tylko pługi będą trzeszczeć na cięższej glebie.Miejmy nadzieję że popada bo nic z rzepaku bedzie w tym roku.Nawet jeśli posieje na ściernisko to nic z tego bo talerze sie połamią.

Talerze z porcelany masz?? Teraz glina lepiej sie sypie niz jak jest wilgotna. 

Na 17ha zerwane 2 śruby.

#7899 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
    Rolnictwo

Napisany 15 sierpień 2015 - 13:05

Rzepak i nawożenie [połączone] Zeby sie sypała to trzeba w nią pierwsze wpic albo pług albo agregat.W czwartek chciałem spróbować na ściernisku przejechalem to w miejscu ścieżek wygiął sie ząb w kultywatorze a nie opuściłem bardzo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7900 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 13:31

mi jeden kawałek zaorał się gładko nawet wilgotna gleba była ale tam pszenica była koszona dobry tydzień wcześniej od innych i od razu gruber poszedł, a wczoraj wjechałem na następny kawałek gdzie było koszone później (gruber też poszedł) to ziemia sucha i się zbryla, a co ciekawe w miejscach gdzie wiosną podmaka czyli w dołkach lub gdzie melioracji nie ma to istny beton się zrobił obrotówka 4 skibowa z packomatem tylko skrobie tam słomę z wierzchu, a wyjedzie się na górkę to idzie normalnie. Deszczu zbytnio nie zapowiadają na następne dni u mnie, a zresztą co by taki jeden czy dwa deszcze dały? Jeśli chodzi o orkę to zapewne nic, musiało by z tydzień padać. Orka przed samym siewem raczej też nic nie da bo i tak sucho więc będę orał i czekał na jakiś deszcz i dopiero potem siew choćby na koniec sierpnia albo i początek września. \

Chcę w tym roku dać NPK przed orką choć nikt u nas tak nie robi, czy mogą byc jakieś straty powiedzmy azotu jeśli miałby leżeć po arką jakieś 10-14 dni? Gleby średnie do ciężkie