Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#7641 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 13:07

@Karmeliusz15 - możliwe że to brak siarki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 21:55
  •  

#7642 Share Drobnik

Drobnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 14:00

U nas woj. opolskie wszystkie rzepaki zaczeły kwitnac tydzien, poltora temu, widze ze cos juz opada bo lezy pare kwiatkow z kazdej roslinki na ziemi ale jeszcze sie chyba wstrzymam do nastepnego tygodnia z zabiegiem, bo teraz maja przyjsc chlodniejsze dni, a nawet jakies tam przymrozki;/

i dodawac siarczan magnezu z mocznikem do tego zabiegu? czy nie ma sensu?

#7643 Share JD1188

JD1188

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 14:48

też jestem z opolskiego i zabieg na płatka to minimum tydzień lub dwa te pare płatków co teraz spadło to nic, rzepak jeszcze  nie osiągnął nawet pełni kwitnienia. Ja zabieg na płatka planuje jak na pędzie głównym zwiążą się łuszczyny i wtedy płatki zaczną masowo opadać ale teraz nie ma sensu :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7644 Share radeklegia

radeklegia

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport

Napisany 01 maj 2015 - 11:58

panowie mam taki problem w mojej plantacji rzepaku pojawiły sie pekniecia łodyg nie są one spowodowane przymrozkami bo nie było ich teraz,bor też dostawał,a azotem nie szalelismy,rzepak po woli zaczyna kwitnac,po ostatnim deszczu bardzo szybko poszedł w góre i to raczej jest przyczyna tego.macie cos podobnego czy da sie jakoś temu zapobiec?

#7645 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja w gospodarstwie, podnoszenie ciężarów, ogrodnictwo

Napisany 01 maj 2015 - 20:26

jak dalem za duzo siarczanu tez mi popekal , nic sie nie zrobi na to . teraz tylko sam srodek na grzyba , zeby w tych miejscach raka nie dostal.

#7646 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 maj 2015 - 19:01

Co jest grane??? Dlaczego popękał? Jechałem na słodyszka to dodałem 10 kg/ha Mocznika i 5 kg/ha siarczanu + amino mikro 0,5 kg/ha (drugi raz siarczanem jechałem)

przenawożone azotem? Czy po prostu była susza nawaliło deszczu i rośnie jak głupi bo ma już z 1,5 metra mimo skracania toprexem, w tydzień urósł znacznie 

i co dalej z tym ? Przecież nie zbagatelizuje tego  -_-

Załączone miniaturki

• CAM00940.jpg
  • CAM00942.jpg
  • CAM00941.jpg

Edytowany przez dawid3p, 02 maj 2015 - 19:00.

#7647 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja w gospodarstwie, podnoszenie ciężarów, ogrodnictwo

Napisany 02 maj 2015 - 20:02

to czym go skleisz , on i tak bedzie rusl i dalej pekal , srodki jeszcze beda dzialac , bo dostal specyfikuw . jedynie srodek grzybowy ,go osloni , a jaki to mieszaniec , gruba lodyge ma .to nie powinien wyledz . 

#7648 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 02 maj 2015 - 20:25

Stosował ktoś folie budowlaną w płynie na sklejanie rzepaku? Kiedyś ktoś pisał o tym na forum, a później chyba zlikwidował konto i nic nie wiadomo o efektach...

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#7649 Share ArekDziedzic

ArekDziedzic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 04 maj 2015 - 11:43

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam. Czytam wasze i nie widze odp na pytanie ktore mn8e zastanawia. Po pierwsze tez opryskalem mospilanem i sumialfa na robaczka chyba bedzie dobrze??. Czy powinienem poprawic i czym. A po drugie czy jakbym sypnal saletra teraz na rzepaczek czy cos to da??

Edytowany przez ArekDziedzic, 04 maj 2015 - 12:15.

#7650 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 04 maj 2015 - 12:37

Teraz dopiero widać ile siąsiad spalił mi rzepaku , około 7 metrów szeroko i długość 200 m taki pas , ludzie to jednak pajace

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7651 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1215 postów

Napisany 04 maj 2015 - 14:40

Rzepak i nawożenie [połączone] Nie jesteś sam mi sąsiad spalił na szerokość 4m przez długość 550m.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#7652 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 04 maj 2015 - 21:16

reno i jak sprawe , z sasiadem zalatwiles , wymigal sie czy nie, 

#7653 Share Radek000111

Radek000111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 05 maj 2015 - 06:39

z oc rolnika ściągnijcie - ale jak dobrze z sąsiadem żyjesz a zrobił to przez przypadek to upewnijcie się że ma atest na opryskiwacz i uprawnienia do wykonywania oprysków

#7654 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 05 maj 2015 - 08:00

Panowie ja mam podobny problem, sąsiad spalił mi z 3 m na długości 300 m. Gdzie to mam zgłosić na policję czy gdzie ? 

#7655 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 05 maj 2015 - 08:08

niech ci zaplaci za szkode, albo policz w plonie , zasieje na swuj koszt . 

#7656 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1215 postów

Napisany 05 maj 2015 - 18:30

@grzesrol nie dogadałem się z nim, nie ma oc wiec nie dało się nic zrobić a jego słowa "g**no mozesz mi zrobić" skłoniły mnie do tego żeby zawiadomić PIORiN.
@Radek000111 to sąsiad z drugiej miejscowości gdzie mam pole i drugie budynki więc nie zależy mi na sąsiedzkiej przyjaźni a poza tym i tak już miałem kilka razy z nim problemy.
@Igor03 policja nic do tego nie ma. Jak Ci się uda to dobrze by było się z sąsiadem dogadać ale jak trafisz na takiego jak ja to pasuje zgłosić do PIORiN-u żeby ocenili szkodę i zakładasz sprawę w sądzie i masz wygraną pewną. A prawdopodobnie sąd przyznaje za spalony rzepak jak i nałożone koszty tylko musi Ci to dobrze PIORiN opisać. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#7657 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 05 maj 2015 - 20:52

Mojemu bratu w tamtym roku w tamtym roku sąsiad spalił tak ze4 m rzepaku a że to taki trochę kolega to zostało na niczym. Nawet flaszki nie postawiał. W tym roku też ma rzepak koło niego. Stwierdził że jak bedzie to samo to mu przejdzie roundapem po pszenżycie :blink:  i może nauczy się pryskać. Przecież wiadomo że jak ciecz znosi to można odsunąć się od miedzy. Kolego mógłbyś napisać w tym temacie jak się ta sprawa Twojego rzepaku rozwinie.....

#7658 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 05 maj 2015 - 20:55

kolego reno , doplaty mu uszczuplisz , a wracajac do watku sadowego .porobiles fotki z pola ,plus dokumentacja piorin wygrana masz w kieszeni ,tylko te niepotrzebne koszta sadowe . lepiej dobra flaszka i dogadajcie sie , bo to nic przyjemnego , sie po sadach ciagac. jak tak jest zle to plotek z wikliny ,zasadzisz i w doplacie jestes do, przodu . trzymaj sie.

#7659 Share Mateo33

Mateo33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 maj 2015 - 21:01

Witam mam takie pytanie. Otóż dzisiaj w moim rzepaku zauważyłem  ze niektóre rośliny nie rozwijają pąków, pąki wyglądają tak jakby zamierały dodam jeszcze że roślina wygląda na zdrową, Rzepak dostał łącznie około 200 N to chyba raczej głodny nie jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7660 Share JD1188

JD1188

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 05 maj 2015 - 21:08

Susza, susza! U mnie też redukuje dolne partie na słabszych stanowiskach, a nawożenie też koło 200N