tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

morganix    3

3 sezon pryskam navi +command i nie mam problemu z chwastami, tylko musi bys wilgotna gleba.

 

powracając do tematu- jak dałem 0,1l reactora to moge jechac z tym jeczmieniem? na etykiecie jest ze po dawce 0,2l/ha jeczmien jest wykluczony nawet po orce na 15cm. 

Natomiast pszenice po orce juz można. 

Może ktoś przesiewał rzepak jęczmieniem po takiej dawce tych środków.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

przesiewałem po comanndzie jęczmieniem  dawka 0.2  sezon 2012

orka na okolo 15 cm były lekkie przebarwienia ale jęczmien odszedł  więc chlomazon nie miał dużego wpływu wszystko zalezy od dawki u Ciebie było niewiele


navi też dawka niewielka


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

navigator 0,25  - comand 0,15 do 0,2  po siewie w tej dawce stosowałem , jesień 2015 nie pryskałem susza nie miało to sensu , pszenicę jarą po rzepaku  można bez problemu , na groch idzie comand a zimowa się sieje we wrześniu za około 6 miesięcy nie ma żadnych przeciwwskazań , rzepak pryskany w sierpniu a jeśli będzie jęczmień siany w kwietniu nie powinno nic się dziać zwłaszcza jeśli będzie przeorane ,tak myślę

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Rozsiewać już siarczan amonu po rzepaku czy jeszcze tydzień sie wstrzymać? Opolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

z siarczanem można już jechać. Na saletrosan można jeszcze poczekać


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja jadę po 22  w  końcówce przymrozków


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Co Ty gadasz jak rzepak ruszył trzeba jechać, tym bardziej że marne rzepaki, a że rozhartuje saletrosan? Jak nie on to pogoda taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

W lubelskim okolice łukowa prognoza do konca lutego w nocy okolice 0 a w dzien do 7st  mysle jechac z saltrosanem w ostatnich dniach lutego jesli da sie wjechac bo ogólnie bardzo mokro jest na polach sporo popadało i nadal ma padac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Co Ty gadasz jak rzepak ruszył trzeba jechać, tym bardziej że marne rzepaki, a że rozhartuje saletrosan? Jak nie on to pogoda taka prawda.

 

ja mówiłem o swojej sytuacji u mnie rzepaki bardzo ładne

na jesieni dostał azot  rzepak na tą chwilę zielony  lekkie przebarwienia gdzieniegdzie  siara uzupełniona wcześniej będzie szło tylko 100 saletrosanu i 250 -300 kg  saletry

teraz mam niestety dużo roboty w terenie także nawet nie ma kiedy a po 20 w sam raz u mnie

oczywiście u kogo da radę wjeżdżać to trzeba siać w szczególności saletrosan

poza tym u nas rzepak już jakiś czas temu się rozhartował

i te przymrozki które są to bardzo dobrze będzie lekkie stopowanie o by nie było większego mrozu z wiatrem bez śniegu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie wiem jak na zachodzie dolnego ale na wschodzie dś jest dość mokro


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

w pogodzie długoterminowej przewidują od 17 lutego jakoś do 23 lutego 12 stopni na + potem trochę chłodniej  2 do 6 stopni +  ale zimy jako takiej ma już ponoć nie być przeplatanka tylko raz chłodniej raz cieplej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

3 sezon pryskam navi +command i nie mam problemu z chwastami, tylko musi bys wilgotna gleba.

 

powracając do tematu- jak dałem 0,1l reactora to moge jechac z tym jeczmieniem? na etykiecie jest ze po dawce 0,2l/ha jeczmien jest wykluczony nawet po orce na 15cm. 

Natomiast pszenice po orce juz można. 

Może ktoś przesiewał rzepak jęczmieniem po takiej dawce tych środków.?

Chłopie co to jest 0,1 Commandu bądz generyka.

W tytoniu stosuje się  w maju dawkę Commandu na poziomie 0,6 -0,8 l /ha i we wrzesniu -pażdzierniku większość tych pól w ok Oleśnicy obsiewana jest pszenicą ,pszenżytem a nawet jęczmieniem.oz.

Przebarwienia dotyczą jedynie uwroci , lub miejsc gdzie nałożono oprysk. Nie zauważyłem by miało to istotny wpływ na plon w tych miejscach.

Od oprysku w rzepaku minęło dużo więcej czasu , a dawka jest 6-8 krotnie mniejsza, siej i się tym kompletnie nie przejmuj.

 

Co do obsiewu pól w połowie lutego powiem jedno-pośpiech jest wskazany , ale przy łapaniu pcheł.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no nie do końca masz racje dla pszenicy jarej właśnie pośpiech bardzo wskazany jak tylko da radę wjechać w pole


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkodnikbzk    3

panowie czy stosowało ktoś z was RSM 26   lub RSM 32  na rzepak na pierwszą dawkę ? jak tak to w jakiej ilości rzepak ogólnie jest  trochę mały ale obsada jakieś 25-30 roślin na m2  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesiu19911    25

W okolicach Oławy dzisiaj widzialem duzo rozsiewaczy latajacych po rzepaku, niektorzy leja RSM, w pracy ruszamy z Saletrosanem po weekandzie pierwsza dawka 350kg. Spotkalem tez jednego siejacego jeczmien i to co widzialem co dzieje sie na polu to jakas masakra 12.02 a za siewnikiem kurz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne jęczmień w lutym ;) może jakaś zimowa odmiana B) azot na południu jeszcze wcześnie a co dopiero na pólnocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

U nas na  pół-zach wiekie gosp juz  sypały po 300 kg saletry. ja po niedzieli kizeryt z azotem czekam tak po 20stym

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Po navigatorze wystarczy jak sie przejedzie agregatem na 10 cm i od razu za agregatem siewnik i pszenica jara czy trzeba orać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

ja dzisiaj sypałem polifoske 21. z azotem jeszcze poczekam z tydzień. Zawsze polifoska szła na drugi rzut, ale w tym roku zrobiłem wyjątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

dzisiaj byłem zlystrować swój rzepak.

Ok 30% roślin jest takich z których ze stożku wzrostu  czy tam szyjki wypuszcza zielone małe  młode listki korzeń raczej zdrowy

Ok 40% roślin korzeń niby zdrowy  liście boczne troszkę jeszcze mają zieleni ale ze stozka wzrostu nic nie wypuszcza

Ok 30% roślin Korzeń niby zdrowy liście boczne  troszkę jeszcze mają zieleni ale  ze stozka wzrostu też nic nie wypuszcza  a jest taki zaślimaczony  chyba gnije

Teraz pytanie co robić.jak środek będzie uszkodzony a pości gdzieś bokiem przy stożku  to czy taka roślina wyda jakiś plon

Co byście zrobili z taką plantacją jakie rady sam głupi już jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja dzisiaj sypałem polifoske 21. z azotem jeszcze poczekam z tydzień. Zawsze polifoska szła na drugi rzut, ale w tym roku zrobiłem wyjątek.

przecież polifoska 21 zawiera azot


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj