Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11308 odpowiedzi na ten temat

#7081 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 20:55

ja dziśiaj dałem 300 kg saletry plus 200kg saletrzaku + 150 kg siarczanu magnezu jedna a konkretna dawka plus jak ruszy dobrze wegetacja ze dwa opryski dolistnie

a jeszcze moje pytanie dlaczego stosujecie mocznik do nawożenia pogłównego jest to błąd w sztuce zbyt długo ciągnie rośline są bardziej wybujałe wiem z wlasnego doświadczena ponadto mocznik opużnia dojżewanie rzepaku bo jest za długo dośtępny dla rośliny Rzepak najwięcej potrzebuje azotu do momentu zakwitnięcia

Czy ty jesz raz dziennie, pewnie nie, to i rzepak jak dasz cały nawóz to nie starczy my do końca. po prostu masz za dużo pieniędzy i marnujesz je.

Zrozumiał bym jak byś zamiast saletrzaku podał mocnik, to jeszcze jest dość racjonalne podejście.

Kto ci głupot nagadał z mocznikiem, stosowałem go na drugą dawkę przez 10 lat i byłem bardzo zadowolony, teraz stosuję RSM
To nie jest prawda że opóźnia dojrzewanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 06:28
  •  

#7082 Share prezes9

prezes9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 21:03

Siema. Kazdy powinien nawozic uprawy według własnych przekonan ozywiscie dobrze zeby były one racjonalne. Poza tym nasz zawód polega juz wiecej na liczeniu wydatków aby firmy handlujace nie skonsumowały naszych zysków. Przypominam  ze nawozenie azotowe powinno wynosic max 170kg/ha taka dygresja hehehe.

#7083 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 22:00

i znowu gdzies dzwoni tylko nie wiadomo w ktorym kościele, tak samo jak ze do 1 marca nie mozna wysiewac azotu...

TAK,  nie mozna 170kg N przekroczyc na OSN, integrowanej produkcji i  chyba jeszcze w programach rolnosrodowiskowych. Reszta kieruje sie zasobem portfela.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7084 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 09 marzec 2015 - 22:19

Panowie jak dziś dałem na rzepak rsm to kiedy będę mógł pryskać asahi? A czy można ten oprysk mieszać z borem i siarczanem magnezu?

#7085 Share morganix

morganix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 22:38

Hej! Jaki jest optymalny stosunek dawki siarki w rzepaku. gdzies czytałem że około 1/3 dawki azotu???

I w jakiej formie i kiedy go najlepiej podać jeśli dałem 250 kg saletry  niecały tydzien temu??  Mam przygotowany saletrosan 300kg/ha ale widzę że wiekszośc go odradza na drugą dawkę... dlaczego??

Jeśli podam go w miarę szybko czyli gdzieś w tym tygodniu to bedzie dobrze?

#7086 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 10 marzec 2015 - 07:20

dlatego że się długo rozpuszcza i posiada mniej formy azotanowej...

stosowany jest w pierwszej dawce ponieważ działa wolniej, łagodniej pobudza rośliny po zimie.

Ty zrobiłeś kompletnie na odwrót - dałeś kopa saletrą i teraz chcesz dać saletrosan. oczywiście że nic się nie stanie złego ale sam rozumiesz że kolejność nie ta.

co do siarki to u siebie staram się stosować ok 50-60kgS/ha.... Daję tylko wiosną.

#7087 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 10 marzec 2015 - 08:04

Panowie jak dziś dałem na rzepak rsm to kiedy będę mógł pryskać asahi? A czy można ten oprysk mieszać z borem i siarczanem magnezu?

Kiedyś stosowałem asahi i mieszałem z borem, mocznikiem, siarczanem, tebu i mikro. Nie zauważyłem niekorzystnego wpływu. Nic się też nie wytrącało.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#7088 Share morganix

morganix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 10:22

dlatego że się długo rozpuszcza i posiada mniej formy azotanowej...

stosowany jest w pierwszej dawce ponieważ działa wolniej, łagodniej pobudza rośliny po zimie.

Ty zrobiłeś kompletnie na odwrót - dałeś kopa saletrą i teraz chcesz dać saletrosan. oczywiście że nic się nie stanie złego ale sam rozumiesz że kolejność nie ta.

co do siarki to u siebie staram się stosować ok 50-60kgS/ha.... Daję tylko na wiosne

ok dzieki bardzo  :)

czyli kiedy najlepiej podać ten saletrosan ?? czy lepiej bedzie w jakiejś innej formie podana siarka???

#7089 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 10:36

Wtedy kiedy bedzie przepadywać deszcz było by najlepiej,choć też nie ma co z tym za długo czekać 

#7090 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 10 marzec 2015 - 10:52

jak tydz temu dałeś saletrę to poczekaj jeszcze kilka dni, sprawdz prognozy i przed deszczem rzuć ten saletrosan..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7091 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 17:12

tomek  na  drugą  dawkę używasz  węży  rozlewowych czy  jedziesz zwykłymi  końcówkami  do RSM sam  też  się zastanawiam  czy  na  drugą dawkę  nie  dać  właśnie  tego  nawozu - zawsze  trochę  zł zostanie  do  hektara...

#7092 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 18:04

Szkoda kasy na Asahi czemu chcesz go stosować?Dwa razy dawałem i nie byłem zadowolony z niego

#7093 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 18:21

a jak teraz w piatek jak dfalismy saletrosan po 350 kg ha na rzepak mieszancowy i dzis bylem jakos tak slabo wyglada rzadki jest to znaczy u sasiadow rzepak wyglada ladniej tylko ze oni sieja swoim rzepakiem i gesto tj 5-6 kg na ha a u nas sialismy 2,1 kg ha wiec to tak musi byc ze on slabiej wyglada a poozniej lepiej plonuje jako mieszaniec ? i drugie pytanie jak ten saletrosan poszedl to za ile  czasu saletre ?bo dzis patrzylismy to saletrosanu na rzepaku nie widac to sie rozpuscil juz

#7094 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 18:46

Nie patrz jak rzepak teraz wygląda, bo zazwyczaja ten gorszy, rzadki dużo lepiej plonuje. A co do drugiej dawki to najlepiej jak rzepak strzela w pęd.

#7095 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 18:54

tomek  na  drugą  dawkę używasz  węży  rozlewowych czy  jedziesz zwykłymi  końcówkami  do RSM sam  też  się zastanawiam  czy  na  drugą dawkę  nie  dać  właśnie  tego  nawozu - zawsze  trochę  zł zostanie  do  hektara...

Nie używam węży do niczego już. Drugi raz na rzepak RSM daję jak ma  z 20 cm i koniec. Na pszenicę  podobnie, najlepiej przed deszczem.

#7096 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 10 marzec 2015 - 20:45

Szkoda kasy na Asahi czemu chcesz go stosować?Dwa razy dawałem i nie byłem zadowolony z niego

Nigdy nie stosowałem tego oprysku, więc chciałem spróbować. Jak wiadomo najlepiej zapamiętuję się swoje błędy :D Sprawdziłem opinie o tym oprysku to większość piszę że roślina lepiej startuje (budzi się do życia) po nim. Mam tez zamiar dać go na pszenżyto.

#7097 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 21:40

Nie używam węży do niczego już. Drugi raz na rzepak RSM daję jak ma  z 20 cm i koniec. Na pszenicę  podobnie, najlepiej przed deszczem.

Na kłos jak? Bo bez węży sie nie nie obejdzie, tak samo w qq pogłównie.

#7098 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 11 marzec 2015 - 08:46

a jak teraz w piatek jak dfalismy saletrosan po 350 kg ha na rzepak mieszancowy i dzis bylem jakos tak slabo wyglada rzadki jest to znaczy u sasiadow rzepak wyglada ladniej tylko ze oni sieja swoim rzepakiem i gesto tj 5-6 kg na ha a u nas sialismy 2,1 kg ha wiec to tak musi byc ze on slabiej wyglada a poozniej lepiej plonuje jako mieszaniec ? i drugie pytanie jak ten saletrosan poszedl to za ile  czasu saletre ?bo dzis patrzylismy to saletrosanu na rzepaku nie widac to sie rozpuscil juz

za 2 tygodnie druga dawka

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#7099 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 09:16

Wcale nie daję na kłos. Jak już pszenice to pryskam roztworem mocznika lub multi N.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7100 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 11 marzec 2015 - 18:46

ja dziśiaj dałem 300 kg saletry plus 200kg saletrzaku + 150 kg siarczanu magnezu jedna a konkretna dawka plus jak ruszy dobrze wegetacja ze dwa opryski dolistnie

a jeszcze moje pytanie dlaczego stosujecie mocznik do nawożenia pogłównego jest to błąd w sztuce zbyt długo ciągnie rośline są bardziej wybujałe wiem z wlasnego doświadczena ponadto mocznik opużnia dojżewanie rzepaku bo jest za długo dośtępny dla rośliny Rzepak najwięcej potrzebuje azotu do momentu zakwitnięcia

co Ty za bzdury kolego wypisujesz

Panowie  podpisał ktoś już kontrakt na rzepak jak tak  jakie ceny

Thug