tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

slawek2209    161

dawałem dwa razy toprex a na płatek amistar xtra.Na nierówny rzepak strobi można dawać na początku kwitnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

czyli toprexem skracałes  glówny pęd a tebu + strobiluryna na płatek

jesień caryx+tebu, wiosna toprex tak przy 10-15 cm wysokości roslin (skracanie to dla mnie sprawa drugorzędna), tebu + acanto na opadające pierwsze płatki


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

W jakich dawkach według Was powinno się stosować nawóz dolistny Krista MPK Yara (fosforan monopotasowy) ? Tak mniej więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

No właśnie zależy ile to długo... dziś znów się nieźle zapowiada bo już jest -15 a na jutro nadają -18 więc pewnie będzie ok. -20. Raczej marnie to jakoś widzę... ile było mrozu w 2012 jak powymarzały rzepaki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niema okrywy wystarczy troche wiatru i robi sie QQ po rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Panowie i znowu zaczynacie się spinać. Jakie były zimy? Gdzie temp przez tydzień albo i dłużej utrzymywały się poniżej -20 (i to tak nie dawno, śniegu nie było) a tu dopiero parę dni mrozów a wy już...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

No właśnie zależy ile to długo... dziś znów się nieźle zapowiada bo już jest -15 a na jutro nadają -18 więc pewnie będzie ok. -20. Raczej marnie to jakoś widzę... ile było mrozu w 2012 jak powymarzały rzepaki??

 

 maksymalnie spadała do -30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

wszystko zależy jaką temp osiągnie korzeń rzepaku bodajże -8 to górna granica


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Troche mnie uspokoiliście, nie mam doświadczenia w rzepaku stąd moje obawy...jeszcze jeden dzień mrozu i ocieplenie i śnieg więc może nie będzie tak źle

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kolego spokojnie rzepak to może jeszcze w lutym szlag trafić od mrozu to dopiero pierwszy atak zimy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Mnie to nie mróz martwi, tylko brak śniegu i wiatr. Wtedy co tak na północy wymarzło prawie wszystko przy -25 (chyba 2012) u mnie był śnieg a temp spadła do -32 przez 2-3 dni. Wymarzło delikatnie tylko w tych miejscach, gdzie mocny wiatr zwiał śnieg. Sam mróz nie narobi wiele szkód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kolego u mnie w 2012 nie było wiatru i najwięcej na 2 metrach było -22-23 przez 4 dni  z rzepaku nic nie zostało pszenice tylko przetrwały te z zimotrwałością 5 i wyżej a kilkanaście kilometrów dalej mieli z 3 cm śniegu i wszystko przetrwało


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

No nic...nic nie zrobimy trzeba spokojnie czekać. Piszecie kontrakty w tym roku?? coś się słyszy o pierwszych ofertach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magikw    6

czyli jeszcze są jakies szance na to ze moze nie wymarznie. jeszcze dzis i ma juz byc lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Bo to bardzo wysokie ryzyko, zakontraktuj teraz apotem zapłac kare bo rzepak wiosną zaorany tym bardziej ze ktos nie ma ubezpieczenia.Miałe taka sytuacje w tym roku z qq 35 ha zakontraktowane w cedrobie 280t oddałem 180 , dobrze ze poszli na reke i reszte umowy na drugi rok przeniesli bo za kazda tone która brakuje płacił bym 600zl.

Korzystając z planów nawożenia dolistnego na stronie intermagu i dr green, to intermag wychodzi około 70 zł taniej na ha niż dr green tylko ciekawe jak by to wyszło w praktycie. A do samego nawozenia dolistnego mikro chciał bym jeszcze dołożyc troche makro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d132    2

Witam wszystkich mam mytanie czy moge wywozic obornik na pryzme na pole teraz gdzy obowizuje zakaz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj