tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

agronomek    0

Witam, panowie co sadzicie o dodatku SUPER S-450 stosowal to ktos,? mam zamiar dodac to do RSM32 jak to WIdzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Musze zlikwidować rzepak i teraz nie wiem czy go zaorać teraz czy na wiosnę, pryskany był tylko Leopardem a na wiosnę chciałbym na tym kawałku zasiać jęczmień lub pszenice. Która opcja orki będzie lepsza? Chodzi o to że przy orce wiosennej może ten rzepak by zimę przetrzymał i byłby jako taki mały poplon ;) ale znowu to przesuszenie gleby wiosenną orką i czy ten Leopard będzie jeszcze działał?

Edytowano przez Przemek2203

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Z tego co ja wiem to leopard jest pobierany (podobnie jak glifosat) przez zielone części roślin i nie ma żadnego działania doglebowego więc nie wiem skąd obawy o uprawy wiosenne? Moim zdaniem to co w momecnie oprysku nie dostało się do rośliny tylko do gleby niemal od razu nie działa na następcze rośliny. Jak stosuję leoparda w burakach to daję nie wielką dawkę0.3l/ha 2 tyg po siewie i to mi spala wschodzące chwasty jednoliścienne. Te które wschodzą później wogóle nie odczuwają wykonanego zabiegu i wtedy daję zabieg poprawkowy po kolejnych 2 tygodniach.

Moim zdaniem możesz śmiało orać i na wiosnę siać co zechcesz ale niech się i inni wypowiedzą...

A jaka przyczyna likwidacji?

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Przemek ja to bym glicerofosfatem poleciał i normalnie agregatem zasiał lub talerzówka i później siew :) albo nawet zrezygnował z glifosatu, a dołozył coś żeby rzepak nie rósł w jarym zbożu :) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W tamtym roku przesiałem rzepak tylko pryskani leopardem w dawce 0,7l/ha. Pszenica ładnie powschodziła i normalna była. Na wiosnę staneła  i nic ją nie rusząło. Wcale nie chciała wystartować. Dwa razy jachałem opryskiwaczem 40 kg mocznika i 350 litrów wody i dopiero ją ruszyło, była taka sobie, żadnej rewelacji.

Więc radzę orać pługiem, i raczej lepiej jęczmień posiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3496

Jak jesteś pewien że nic z niego nie bęzie to lepiej teraz więcej wilgoci ztrzymiesz w ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Navigatorem można na wiosnę jechać? Teraz odpuściłem a zostałem z navigatorem. Jechałem chlomazonem i chciałem reszty pozbyć się navigatorem, pogoda była nie sprzyjająca dlatego czeka mnie wiosenny zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Niby nie ma rejestracji na wiosnę ale ja w ubiegłym roku stosowałem i nie było skutków ubocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Ile wtedy tego dać? Chwasty będą większe także bym musiał dać więcej niż 0,3. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a czego mają być skutki uboczne  trzeba to zrobić odpowiednieo wcześnie  już to pisałem navigator to nic innego jak wzbogacona galera która juz ma rej na wiosnę 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A czy była by możliwość zastosowania navigatora + metazanexu na wiosnę zamiast galery? Było by to lepsze rozwiązanie i czy bardziej skuteczne? No i jakie dawki wtedy zastosować tych środków? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

planuję dać na pierwszą dawkę saletrosan.

Na drugą jakieś 2-3 tyg po saletrosanie zamierzam lać RSM, i tu pytanie- czy stosował ktoś RSM w takiej fazie rozwojowej rzepaku ? Rozpylacze ESI 6 otworowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Kolego my na pierwszą dawkę dawaliśmy RSM i po 2 tyg saletrosan ewentualnie polifoske 21 i jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Lecisz z RSM tydzień po pierwszej, poparzenia będą tak czy inaczej chyba, że deszcz zmyje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Chyba na pierwszą dawkę lepiej dać RSM, rzepak od razu może korzystać ze składników pokarmowych i u mnie poparzeń nie było widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

to co? zrezygnować z RSMu na drugą dawkę na rzecz saletry ?

tak szybko, tydzień po pierwszej ? a później po rsmie jeszcze coś  z N ?

Np wysieję saletrosan początek marca i tydzień po już RSM ?

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

RSM na pewno szybciej będzie działał i równiej będzie podany na pole niz posypowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Na pierwszej nie ma poparzeń po RSM bo wegetacja jeszcze nie ruszyła, na drugiej już będą jakieś na pewno. 

Tak szybko bo im większa faza rozwojowa tym bardziej może zostać uszkodzony. W pszenicy lałem po zakończeniu krzewienia. 

Jak wiadomo tydzień tygodniowi nie równy.

Może i szybciej, ale jak dajesz z siarką, a nie zwykły. 

 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

ja w pszenicy leję na 1 kolanko RSM zawsze, a w rzepaku może mi się uda trafić na deszczowy dzień jakiś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

A niby czemu z siarka ma szybciej działać? W poprzednim roku dawałem właśnie z siarką w tym zechcę dać 32. Ale okaże się co da się kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Nie chodzi o to że zacznie szybciej działać chodz poprawi wykorzystanie azotu z czasem, ale o jej wczesne podanie po jesienych/zimowych opadach gdzie zbytnio nie potrafi utrzymać się w glebie szczególnie lżejszej.

I jak RSM z siarką?  Słyszałem negatywne opinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

2 lata z rzędu stosowałem RSM + S, fakt że tej siarki jest mało. Na polu było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj