tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Eryko    35

Co myślicie o sypnięciu na I dawkę Siarczanu lub Saletrosanu w ilości 350-400kg/ha? Będzie to lepsze wyjscie od Saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

ja daję na pierwszą dawkę ok 300 kg/ha saletrosanu myslę że jak na jedną dawkę to wystarczajaco ;) kolego Eryko ile zamierzasz ogólnie dać na rzepak azotowych ? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Rsm taniej nie wychodzi? Ktoś z was próbował się tylko na rsm opierać w nawożeniu rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Siarczan i RSM potrzebują c*pła żeby zadziałały. Więc raczej odpada. Ja dałem raz na pierwszy raz RSM i słabo działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Siarczan 1000zł.Silva ile dajesz siarczanu na pierwszy ogień?

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Siarczan i RSM potrzebują c*pła żeby zadziałały. Więc raczej odpada. Ja dałem raz na pierwszy raz RSM i słabo działał.

Od 5 lat tylko RSM w rzepak idzie i się nie zgodzę, że słabo działa. Jak wiadomo jest to roztwór saletry i mocznika to przynajmniej część działa od razu , a część z opóźnieniem jeśli jest zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

JA daje saletre i jak dałem RSM to widziałem różnicę . Potem się wyrównał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Teraz dam siarczanu 200kg i 60N w RSMie, na pierwszą dawkę, za 2-3tyg kolejne 100N i wsio z azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W poprzednim roku pąk w rzepaku chyba pojawiał się znacznie później niż 2-3tyg od pierwszej dawki. Ja sypałem 2 dawkę chyba po 4 tygodniach...zerknę w notes i EDYTUJE post.

 

Wczoraj zamówiłem nawozy na rzepak. U nas pójdzie ok 350kg Saletrosanu/ha na rzepak w I dawce

 

PS. Właśnie siedzi u mnie przedstawiciel z Kruszwicy i proponuje kontrakt na rzepak 1960zł netto loco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No to cena nie najgorsza choć patrząc na ceny środków do produkcji to nie zaszkodziłaby większa być.

Siarczan amonu 21 azotu 24 siarki kupowałem w grudniu po 750 brutto z dostawą do domu.

RSM może nie wychodi drogo ale zobacz że tu masz siarke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@Silva, ja się w miał nie bawię, a krystaliczny z Tarnowa siarczan po 1040 brutto płaciłem, 1100zł brutto za Rsm, a tak często używam rozsiewacz , że nawet nie wiem gdzie go mogę w tej chwili szukać. :o

Hubert podałem przykładowo, kwestia temperatury i postępującej wegetacji oczywiście.

Brzozak, już zasiliłem, a co, to azot ma czekać na rzepak, a nie odwrotnie. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak tak...ja przytoczyłem przykład z poprzedniego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Nasza pierwsza dawka to bedzie 300kg/ha saletry Can a po 3-4 tygodniach w zaleznosci od pogody 200kg mocznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

kolego farmermf jak Ty wjechałeś teraz w uprawę rzepaku ? :blink: podziel sie z Nami zdięciami B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To ja dawałem 17.03 a drugą dawkę pod koniec kwietnia.

 

Rafto@ farmermf@ ma posiany taki rzepak, który wymaga N teraz. Taka specjalna odmiana hybrydowo-GMO-itd :P 2 razy do roku zbiory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja parę ha zrobiłem 13.03 , ale się nie pochwaliłem by sie ze mnie nieśmiali :D , potem odczekałem i 21.03 resztę. Hubert, ja zawszę tak szybko daję drugą dawkę i nie zmienię taktyki. :D

@rafto, nie mam zdięć bo u mnie tak sucho, że osobówką można po polach jeździć, no może na dziś to w qatro. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie raczej z nawału pracy nie zdąrzyłem szybciej wjechac z 2 dawką :/ wozenei gnojowicy, uprawa pól, siew qq, opryski itd itd

 

PS. Rafto@ zła iterpretacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

kolego rafto czytaj dokładnie posty.u mnie pójdzie na pierwsza dawke 300l. rsm a jak jest zimno to i saletra nie działa Tomek73 chyba słabe obserwacje przeprowadziłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj