tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PanPawel    305

Witam w tym roku posiałem 1 raz rzepak ładnie powschodził i pasowało by jakos lepiej zadbać o niego. Czyli opryskac go zapobiegawczo duzo samosiewów z pszenicy i jakas odżywka. jakie zabiegi byście polecili i czym i pytanie moje czy jest potrzeba skracania rzepaku na zime?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Jedna setka środka opartego na tebukonazolu na kazdy lisc. 

Mocniej 0.5 caryx/caramba + 0.5 tebuukonazol. 

 

Dzieki za cenna rade co do tebu,a co jesli wiekszość ma ok 6 liści a ok 20 procent ledwo co wzeszła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a  jakj u nas bardzo keispki rzepak tylko ze meiszancowy to trzeba by go caryxem pryskac ? a jak od samosiewow pryskac leopardem to pozniej jakby trzeba bylo pszenica ozima przesiac to jak dlugo trzeba czekac zeby nie orac tylko talerzowka zrobic  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy stosował ktoś z Was Galera 0,35l + Metazanex 1,5l  na hektar, albo podobne dawki ? I jak skuteczność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

trochę mało  navigatora chyba żę nie masz problemu z przytulią i fiołkiem

 

ale metazanexu 1,5 zamiast 1,25 - myślisz że nie zastąpi niższej dawki navigatora?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie nie zastąpi dałbym chociaż te 0.2 navigatora

poza tym na naszym terenie idzie 1.6 metazanexu i 0.25 navigatora nikt z dawek nie schodzi tzn szło bo w tym roku rzepaku na polu nie widać nie chce mi się rozpisywać ale wg mnie te 0.15 to mało


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Mogę połączyć Leopard i Dursban ? Ktoś stosował ? Czy obniży się skuteczność tych środków ?

Rzepak w fazie 3-4 liści.

Z góry dzięki za pomoc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

nie nie zastąpi dałbym chociaż te 0.2 navigatora

poza tym na naszym terenie idzie 1.6 metazanexu i 0.25 navigatora nikt z dawek nie schodzi tzn szło bo w tym roku rzepaku na polu nie widać nie chce mi się rozpisywać ale wg mnie te 0.15 to mało

 

ok, jutro dokupię navigatora i w pole

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w odpowiedzi na Twoje poprzednie pytanie

 

Witam w tym roku posiałem 1 raz rzepak ładnie powschodził i pasowało by jakos lepiej zadbać o niego. Czyli opryskac go zapobiegawczo duzo samosiewów z pszenicy i jakas odżywka. jakie zabiegi byście polecili i czym i pytanie moje czy jest potrzeba skracania rzepaku na zime?

zapobiegawczo od samosiewów się nie pryska.. Są samosiewy to pryskasz, nie ma to nie pryskasz. Od dwuliściennych pryskałeś czy dopiero będziesz?

Co do odżywek skup się głównie na mikroelementach + np. siarczan magnezu. Z mikro najważniejsze to bor i mangan.

Co do skracania. Przypominam że głównie jest to zabieg fungicydowy przeciwko chorobom który jednocześnie zapobiega zbytniemu wyniesienu stożka wzrostu.

Czy jest potrzeba? Wedlug mnie tak. Czym pryskać? Zależy od tego ile chcesz wydać na zabieg i jaki uzyskać efekt. Z głównych rozwiązań solo: Tebu, Toprex, Caryx, lub ewentualnie mieszanki: Tebu + CCC, Tebu + Caryx/Caramba


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

w odpowiedzi na Twoje poprzednie pytanie

 

zapobiegawczo od samosiewów się nie pryska.. Są samosiewy to pryskasz, nie ma to nie pryskasz. Od dwuliściennych pryskałeś czy dopiero będziesz?

Co do odżywek skup się głównie na mikroelementach + np. siarczan magnezu. Z mikro najważniejsze to bor i mangan.

Co do skracania. Przypominam że głównie jest to zabieg fungicydowy przeciwko chorobom który jednocześnie zapobiega zbytniemu wyniesienu stożka wzrostu.

Czy jest potrzeba? Wedlug mnie tak. Czym pryskać? Zależy od tego ile chcesz wydać na zabieg i jaki uzyskać efekt. Z głównych rozwiązań solo: Tebu, Toprex, Caryx, lub ewentualnie mieszanki: Tebu + CCC, Tebu + Caryx/Caramba

ile tebu i ccc ze sobą zmiesza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to wszystko zależy jakie masz warunki na polu każdy myśli że ccc to taki słaby dodatek tani itd a wbrew pozorom  jest to bardzo mocny środek ja swego czasu stosowałem z tilmorem dawałem około 6- 7 setek  co do samego tebukonazolu dałbym nie więcej niż 4 setki na jesieni przy suchej aurze a to z tego względu że tebu też reguluje pokrój


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak kiepsko powschodzil rzepak tyle ze mieszancowy to na jesieni pryskac go caryxem jak i tak maly jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

maly  i rzadki tzn jeden ma 4 liscie a drugi takei ledwo 2 i strasznie rzadki i place sa na polu ze prawie nie ma ale mieszancwoy to jakby mial te 20 roslin na m2 to mozna zostawiac bedzie plon 3 tony w tym roku mieszaniec oddal 410 na slabej ziemi takze dobre warunki dostaja rosliny to ile musi byc roslin na m2 mieszanca ? odmiana hybrirock kws i dk exstorm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

mam podobnie na 3 ha, jedne jest 2/3 liść, a inne ledwo wyszły z ziemi, obsada,  nie do obliczenia raz 30 szt, a raz 15 bo ledwo wychodzi a siany 27 sierpień, zaraz będzie miesiąc a tu nadal wschodzi, jutro jade pryskać te mocniejsze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

15 roślin, jak przejdziesz 2 metry w bok lub dalej to naliczysz 40 bo wschody były wcześniej, więc nie wiadomo co z takim robić

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

zostawiam, te lepsze jutro pryskam, takie poczekam z tydzień i prysnę.

Zobaczymy jaka jesień i co dalej z nim będzie, jak wymarznie to wtedy zlikwiduje, a mozę długa jesień i się dobrze rozkrzewi.

 

Mozę da ze 2/3 tony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

a jak 15 roslin to do likwidacji ?

 

 

15 roślin, jak przejdziesz 2 metry w bok lub dalej to naliczysz 40 bo wschody były wcześniej, więc nie wiadomo co z takim robić

 

jedno doświadczenie więcej jak zostawisz, zlikwidujesz nie przekonasz się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

..też bym zostawił taki rzepak choć u mnie np w ubiegłym roku też zostawiłem takiego 15roślin na metrze z tym ze nie byl to mieszaniec to na skupie nie przyznalem się z jakiego obszaru to leciało ..:-D tak jak kolega pisał jak się sam nie przekonasz to nie będziesz wiedział...i takie i takie rozwiązanie moim zdaniem dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

maly  i rzadki tzn jeden ma 4 liscie a drugi takei ledwo 2 i strasznie rzadki i place sa na polu ze prawie nie ma ale mieszancwoy to jakby mial te 20 roslin na m2 to mozna zostawiac bedzie plon 3 tony w tym roku mieszaniec oddal 410 na slabej ziemi takze dobre warunki dostaja rosliny to ile musi byc roslin na m2 mieszanca ? odmiana hybrirock kws i dk exstorm

rzepaku to i 10 roślin na metrze hybrydy ale równomiernie na polu wystarczy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj