Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11297 odpowiedzi na ten temat

#6081 Share mcpenza

mcpenza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 12:58

ja też miałem visby pierwszy raz i jestem zadowolony bo się nie położył i wydajność 4.7/h. Tylko ta cena za nasiona 865 za jednostkę :unsure:

ładny wynik kolego. również zakupiłem tą odmiane cena jak Podajesz. A czy Mógł Byś napisać jakie zabiegi i jakie nawożenie stosowałeś ? z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 18:16
  •  

#6082 Share rk1

rk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 15:44

Rzepak i nawożenie [połączone] Jaką odmianę rzepaku polecacie? Siałem do tej pory odmiany liniowe californium dwa lata temu 4t/ha w tym roku miałem monolit też oddał 4t/ha tylko trochę leżał. w tym roku chciałbym wypróbować jakąś nową odmianę najprawdopodobniej hybrydę jaką polecacie i czy wysieję ją w rzędach co 13cm jak rzepak liniowy którego sieję ok 3,5kg na ha? Czy chodzi w tym przypadku tylko siew siewnikiem pneumatycznym i w szerszych rzędach niż 13cm.

#6083 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 22:25

Rzepak i nawożenie [połączone] Spróbuj poszukać kolumba choć może już go brakować. Nigdy jego jednostka nie należała do ciężkich więc ok 3,5kg/ha będzie wychodzić. Ja dziś zacząłem zasiewy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6084 Share Kenu84

Kenu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 07:18

Rzepak i nawożenie [połączone] Szybkie pytanie z mojej strony. Czy mogę posiać polifoskę 6 wieczorem i zaorać rano? Czy nie za bardzo się ulotni?

#6085 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 17:07

Rzepak i nawożenie [połączone] moim zdaniem dopuki nie wymieszasz jej z ziemią strat żadnych nie będzie :)

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#6086 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2424 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 19 sierpień 2014 - 19:12

Rzepak i nawożenie [połączone] poza azotem nie będzie strat
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#6087 Share jakub2812

jakub2812

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 15:14

Rzepak i nawożenie [połączone] Czy sianie rzepaku w grochu jest dobrym pomysłem?? Bo niestety w tym roku tak mi wypada ze zmianowania :C

Edytowany przez jakub2812, 20 sierpień 2014 - 19:02.

#6088 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 18:53

Rzepak i nawożenie [połączone] po grochu szkoda siac rzepak.pszenicę by wypadało zasiac i nie pchac sie w koszty z rzepakiem,ale jesli musisz to nie ma przeciwskazan aby siac rzepak po grochu

#6089 Share jakub2812

jakub2812

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 18:59

Rzepak i nawożenie [połączone] Dobrze wiem ze najlepiej siac pszenice, jednakże musze nie mam wyjscia, przy moich uprawach tak wyszło... a ktos wie czy jest oprysk na groch w rzepaku??

#6090 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 11:32

Rzepak i nawożenie [połączone] przecież groch umarźnie po 1 lepszym przymrozku więc nie musisz się nim przejmować

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6091 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 19:28

Rzepak i nawożenie [połączone] co sądzicie o nawozu na rzepak z tarnobrzega tarnogran r na rzepak składniki N3 P9 K19 CA5 MG3 S21 z BOREM dobre te nawozy siej ktoś z was i jest efekt

#6092 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2424 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 20:13

Rzepak i nawożenie [połączone] skład dość dobry.. na bor zbytnio nie patrz bo na wiosne i tak będziesz musiał nastawić się na dolistne dokarmienie. Jak dla mnie to za duży udzia łsiarki w nawozie no i fosforu mogłoby być ciut więcej
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#6093 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 20:26

Rzepak i nawożenie [połączone] no właśnie ja stosowałem podobny składem nawóz Lubofos i też uważam, że za mało fosforu bo po kilku latach było widać jego niedobory. Poprostu fosfor to najdroższy składnik jak dadzą mniejszy udział to i cena nawozu jest jakby mniejsza. Pozatym aby dobrze zasilić pole w składniki trzeba rzucić min 600kg no ale jak dużo nie masz...Najlepiej jakbyś znał zasobność gleby w składniki, u mnie jest np mało fosforu, magnezu pod dostatkiem, a dużo potasu i ścięta słoma więc stosowanie takiego nawozu jest trochę bez sensu w moim wypadku i dałem Polifoskę 8, bor dam dolistnie

#6094 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 20:14

Rzepak i nawożenie [połączone] a nie lepiej pod rzepak dawac jak w tym roku dalismy 1,5 metr soli i fosforanu o skladzie 46 p 18 n co sadzicie o takim rozwiazaniau i na rzycho poszedla wapniak rudkowski po 300 kg oraz sloma pocieta tylko slabo sie przyorala ale nie jest zle

#6095 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2424 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 21:15

Rzepak i nawożenie [połączone] ja daje sól i fosforan i jest ok
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#6096 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 08:55

co sądzicie o nawozu na rzepak z tarnobrzega tarnogran r na rzepak składniki N3 P9 K19 CA5 MG3 S21 z BOREM dobre te nawozy siej ktoś z was i jest efekt

według mnie dobry nawóz wieloskładnikowy jak na taką ilosc siarki jest w przystepnej cenie.
losktos mówisz że za dużo siarki? jestes z lubelskiego wiec też masz jak 80% ziem w polsce niedobory siarki . przelicz kwote za jaką kupujesz sól i fosforan na 1 ha i zobacz ile bys kupił tarnogramu r ilosciowo bardzo blisko a ile dodatkowo wprowadzasz innych składników do gleby.

#6097 Share mati15196

mati15196

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 09:33

Rzepak i nawożenie [połączone] ja tarnogran r sieje kilka lat uwazam ze jest to dobry nawoz i nie taki drogi. 250kg na ha

#6098 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 19:00

Rzepak i nawożenie [połączone] Tylko Sól potasowa i fosforan są rozpuszczalne w wodzie. a tarnogran większość składników ma rozpuszczalnych w kwasach więc nie porównuj tych nawozów

#6099 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 19:16

no właśnie ja stosowałem podobny składem nawóz Lubofos i też uważam, że za mało fosforu bo po kilku latach było widać jego niedobory. Poprostu fosfor to najdroższy składnik jak dadzą mniejszy udział to i cena nawozu jest jakby mniejsza. Pozatym aby dobrze zasilić pole w składniki trzeba rzucić min 600kg no ale jak dużo nie masz...Najlepiej jakbyś znał zasobność gleby w składniki, u mnie jest np mało fosforu, magnezu pod dostatkiem, a dużo potasu i ścięta słoma więc stosowanie takiego nawozu jest trochę bez sensu w moim wypadku i dałem Polifoskę 8, bor dam dolistnie

własnie dałem 600kg tarnogronu r i myśle ze bedzie dobrze własnie polifoski 6 ma tylko npk i trocha siarki a te mają jeszcze wapno bor siarka i magnes 600kg tarnogronu wyszo mi taniej niz 400kg polifoski 6

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6100 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 20:12

Rzepak i nawożenie [połączone] od lat stosuje polifoski i są po nich efekty.Tanie nawozy odbiegaja jakościowo i do tego trzeba dawac ich więcej