tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafto    30

morze jaki się się okienko przed świętami trafi na rozsianie nawozu z pogoda na sianie by się przydało już rozsiać :D

tylko dwóch w mojej okolicy ruszyło z ostatnia dawką i też tak nie wiem czy już sypać bo cały czas zimno jest i słabo buja się ten rzepak a przymrozki w nocy były i sucho strasznie było

a poszło już na niego

170 kg siarczanu

i 300 kg saletry

i czeka go jeszcze ostatnia dawka 300 kg saletry :D

a na chowacza już pryskaliście bo ja chciałem ale mi sklepie odradzili bo w nocy były przymrozki cały czas a teraz deszcz pada i narazi się nie pojawia i jest zimno a szkoda drogiego oprysku bo kupiłem oryginał nurelle

 

Jaki osiągasz plon rzepaku przy takim nawożeniu ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

O takich właściwościach ccc w rzepaku nie wiedziałem... Myślałem że tylko skraca

Ile tego CCC w połączeniu z tebu będzie dobre? 0,5 l wystarczy?

 

z fungicydem starczy ccc wogóle mjest mało doceniany może dlatego że taki tani


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

moim zdaniem łan z 25 roślinami bardziej wymaga skracania niż ten z 40-50 roślinami. Warto zmusić rzepak do wytworzenia jak największej liczby odgałęzień bocznych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

rzadszy łan nie konkuruje o światło i ten gęściejszy szybciej idzie do góry i ma mało miejsca  na tworzenie rozgałezien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

No tak ale ten rzadki ma potencjał do wytworzenia dużej liczby rozgałęzień a ten gesty ma ten potencjał ograniczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Jaki osiągasz plon rzepaku przy takim nawożeniu ? :o

docelowo na jakieś 5 ton/ ha mu wychodzi, jak ja w zeszłym roku zasiałem rzepak po życie na nowej dzierżawie też tak siałem ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Czyli teoretycznie na 5 t.ha a w praktyce ile zebraliście t/ha ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

w zeszłym roku ja miałem 3,7 t/ha (średni plon na mozaice)  przy nawożeniu 130 kg N/ha ( wiem bieda jak H*j)  rzepak na grzyba nie dostał nic, siałem swój, nawet nie desykowałem ani nie sklejałem,  w tym roku dostarczam z 200 kg N i zasiałem hybryde więdz jeżeli nie sprzątnę w tym roku przy idealnej agrotechnice 5t/ha wracam do poprzedniego ustroju czyli sianie ekstensywnie swojego ;) 

Edytowano przez dawid3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

To już mówię, że wrócisz do poprzedniego ustoju, bo jeśli nie wiesz po co idą regulatory w rapsie to nie ma idealnej agrotechniki.

 

Mój dostał 180N wiosną + 55N jesienią i zadowolony będę jak będzie powyżej 4 t/ha średnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

w zeszłym roku ja miałem 3,7 t/ha (średni plon na mozaice)  przy nawożeniu 130 kg N/ha ( wiem bieda jak H*j)  rzepak na grzyba nie dostał nic, siałem swój, nawet nie desykowałem ani nie sklejałem,  w tym roku dostarczam z 200 kg N i zasiałem hybryde więdz jeżeli nie sprzątnę w tym roku przy idealnej agrotechnice 5t/ha wracam do poprzedniego ustroju czyli sianie ekstensywnie swojego ;)

To i tak bardzo dobry plon zebrałeś :D Zaprawiałeś swój rzepak? Co za odmiana ? Gęściej go wysiałeś niż z CN ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Wręcz nie prawdopodobna wydajność te 3,7 tony ludzie piszą, że po 1,5t zbierają z takich upraw. Ja przy kupowanych nasionach, pełnej ochronie i nawożeniu 160kg N miałem jakieś 3,5-3,6t z ha. Gdyby ktoś mi powiedział, że tyle ze swoich nasion i przy takiej agrotechnice da się tyle uzyskać to bym sie nawet nie zastanawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Mój brat cioteczny w tamtym roku zasiał rzepak, 2 ha na dosyć zaniedbanych działkach po swoim ojcu i 1 ha po mojej uprawie. Wg moich wskazówek odnośnie wiosennego nawożenia i ochrony (na jesień tylko posiał rzepak z centrali i opryskał od chwastów 0 NPK) Na wiosnę N około 90-100 w 2 dawkach oprysk tebukonazolem z borem dursbanem i perytroidem i na lepszej części oprysk na płatka yamato z proteusem, potem bez potrzeby desykacja i sklejacz. Efekt taki że namłucił prawie 8t z 3 ha, co uważam za wynik na prawdę bdb, bynajmniej on bardzo zadowolony z wyniku ekonomicznego tak że i w tym roku też posiał tylko że 1,8 ha i już zaczął od jesieni lepiej dbać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Trochę rzadki, ale dużo popadało (nawet zdj zrobiłem w deszczu i niewyraźne) ale mocno startuję rzepak, kiedy jedziecie z pierwszym zabiegiem na grzyba ?

post-42975-0-61915100-1427925575_thumb.jpg

post-42975-0-18468900-1427925631_thumb.jpg

Edytowano przez dawid3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

pogoda nie pozwala na razie myśleć o zabiegu.Moim zdaniem jeśli będzie jak dotychczas z pogodą to rzepak ucieknie przed optymalną faza skracania u mnie Toprexem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

faktycznie wszystko wskazuje na to, że rzepak ucieknie. Nawet jak nie będzie padać to w takim zimnie oprysk nie ma sensu, a już wszystkie środki mam kupione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

planowałem jeszcze przed świętami wjechać z toprexem, byłoby idealnie. Niestety pogoda krzyżuje plany i zabieg i u mnie trochę ucieknie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Chyba więcej jak trochę bo do polowy kwietnia zimno i mokro,tydzień po świętach cały z przymrozkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Do 10.04 raczej nie ma mowy o wjechaniu z fungicydem i regulatorem w rzepak.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Jutro w dzień u mnie ma być pogoda w miarę około 10c i bez wietrznie i myślę jechać z toprexem + mikro i bor ale pytanie czy jest sens jeśli w nocy nadają przymrozki ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

z opryskami to dajcie sobie spokój nawet jak nie będzie padać już nawet nie wspomnę o przymrozkach ale fungicydy (triazole) do prawidłowego działania też potrzebują odpowiednniej temp.  Ewentualnie próbować sypnąć II dawkę jak ktoś tego nie zrobił. Ja czekam na malutkie okienko żeby rozsiać ostatnie 2 bigbagi ale chyba się nie doczekam szybko bo dzisiaj to normalnie zamieć śnieżna była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

u mnie tez ucieka juz ped ma 5-8cm :( A caryx i tebu + reszta do koktajlu czeka :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to najpierw miałem nerwa na dostawce, ale teraz jak widzę prognozy to chyba musze "mu"  coś odpalic  za to  opóźnienie ^^ .  Dziś padało u Nas wszystko. Od deszczu przez grad po śnieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

No chowacza w tym roku raczej nie będzie potrzeby zwalczać jak tak dalej pójdzie, ale Dursban można potem dać na słodyszka  bo na opadanie niestety nie, a tebu zaczeka do jesieni i jakoś to będzie. Chociaż jak na złość w tym roku zamówiłem wszystko wcześniej, tak to przeważnie w przeddzień leciałem do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj