Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11307 odpowiedzi na ten temat

#5841 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 22:11

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja na swoim rzepaku tzn. na niektórych roślinach zauważyłem poskręcane liście i fioletowe przebarwienia na ich brzegu(dookoła liścia), czego to może być objaw?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 15:19
  •  

#5842 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 17:43

Rzepak i nawożenie [połączone] To efekt przymrozków u mnie to samo, Niskie temp i słabo pobiera fosfor azot i inne składniki.

#5843 Share tofil

tofil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 19:56

Pęknięcia mogą być spowodowane również przymrozkami.

Ile rzepak ma cm wzrostu? Bo w wielu regionach rzepak już wyraźnie poszedł w pęd a czasami nawet kwitnie.
Co do toprexu i caramby. Toprex ma lepsze działanie skracające i sądzę że też lepszą ochronę, caramba to metkonazol a toprex to 2 triazole. Optymalny termin na zastosowanie toprexu to 10-15cm pędu no do 20cm jeszcze efekt będzie ok.
Jeżeli za późno dasz regulator to podziała dobrze jako fungicyd, bo działanie regulującego wzrost już nie będzie.

a
rzepak ma już około 35cm myślałem jescze o carix ale jak nie zadziała regulująco to szkoda tyle kasy wydać a jaki srodek mogę zastosować teraz od grzyba???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5844 Share mati15196

mati15196

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 20:08

Rzepak i nawożenie [połączone] brasifun bym ci polecil nie drogi a skuteczny

#5845 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 21:30

Rzepak i nawożenie [połączone] W fazie początkowej strzelania w pęd da się jeszcze coś zrobić z samosiewami jarej pszenicy, która nie poddała się zimowym mrozom?

#5846 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 22:28

Rzepak i nawożenie [połączone] Niestety raczej już nic nie da się zrobić, możesz wysterylizować rzepak... Wszystkie herbicydy przed fazą wybijania w pęd.

Trochę mnie pocieszyliście z tymi niskimi rzepakami, mój półkarłowiec się trzyma ziemi jak pieron (15-25 cm 3 dni temu), a okoliczne rzepaki już są do pasa i zaczynają kwitnąć, mojemu jeszcze do kwitnienia daleko. Bałem się, że 0,7l caryxu jesienią i 0,5l tebukonazolu w początku strzelania w pęd mu zaszkodziło, ale chyba wsio jest ok, ma zdrowy wygląd.

Swoją drogą, znajomy dwa lata temu przy nawożeniu 200kg N + 20t obornika bydlęcego wyciągnął z rzepaku 6,5t nasion z 3 klasy. Jesień caryx + tebu, wiosna toprex, płatek pictor. Odmiany rohan i kolumb.

#5847 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 kwiecień 2014 - 22:52

rzepak ma już około 35cm myślałem jescze o carix ale jak nie zadziała regulująco to szkoda tyle kasy wydać a jaki srodek mogę zastosować teraz od grzyba???

No sporo ma już rzepak, jak masz wysokie ryzyko wylegania to jeszcze caryx powinien skrócić.
W każdym razie jeżeli masz te pęknięcia to ochrona fungicydowa teraz powinna być priorytetem, teraz ryzyko chorób rośnie 2-3 krotnie. Jak dasz teraz np toprex to skrócenia nie będzie ale ochrona fungicydowa będzie dobra. Dość dobra powinna być tez ochrona tebukonazolem. I koniecznie ochrona na płatka.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5848 Share rk1

rk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 07:19

W fazie początkowej strzelania w pęd da się jeszcze coś zrobić z samosiewami jarej pszenicy, która nie poddała się zimowym mrozom?

Mi na jednym polu zostały też samosiewy, i w tamtym tygodniu jeszcze pryskałem od samosiewów. Też się trochę boje że może zaszkodzić a rzepak już się wznosił do góry. Ale zaryzykowałem i dałem minimalną zalecaną dawkę. Znajomy powiedział mi że w tamtym roku tak zrobił i nic się nie stało. Pożyjemy zobaczymy.

#5849 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 07:33

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja dałem w sobotę 0,7 l Leoparda i liczę że przy tej chłodnej pogodzie nie zaszkodzi pędom głównym a nie pozwoli na wykłoszenie pszenicy

#5850 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 10 kwiecień 2014 - 13:13

Niestety raczej już nic nie da się zrobić, możesz wysterylizować rzepak... Wszystkie herbicydy przed fazą wybijania w pęd.

Trochę mnie pocieszyliście z tymi niskimi rzepakami, mój półkarłowiec się trzyma ziemi jak pieron (15-25 cm 3 dni temu), a okoliczne rzepaki już są do pasa i zaczynają kwitnąć, mojemu jeszcze do kwitnienia daleko. Bałem się, że 0,7l caryxu jesienią i 0,5l tebukonazolu w początku strzelania w pęd mu zaszkodziło, ale chyba wsio jest ok, ma zdrowy wygląd.

Swoją drogą, znajomy dwa lata temu przy nawożeniu 200kg N + 20t obornika bydlęcego wyciągnął z rzepaku 6,5t nasion z 3 klasy. Jesień caryx + tebu, wiosna toprex, płatek pictor. Odmiany rohan i kolumb.

błogosławieni ci co nie widzieli a uwierzyli....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5851 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 14:19

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja gościowi wierzę na słowo, bo myślę, że profesorowie z mojej uczelni mogli by się od niego uczyć agrotechniki. A Ty se gadaj co chcesz.

#5852 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 17:03

Rzepak i nawożenie [połączone] koledzy można pryskać dolistnie mocznikiem jak zaczyna kwitnąc

#5853 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:52

Rzepak i nawożenie [połączone] ryzykowna sprawa, może wieczorem i w bardzo niskim stężeniu nic by się nie stało
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#5854 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 20:17

Rzepak i nawożenie [połączone] tez tak myslalem ze troche ryzyko

#5855 Share gutmen123

gutmen123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 07:49

błogosławieni ci co nie widzieli a uwierzyli....

6,5 tony - wszystko możliwe... Też miałem sąsiada co twierdził ze z 2 ha zbierał 13 ton. Tylko okazało się ,że 2 ha to była działka w/g geodezji, a był w orany u mnie ponad 1,5 ha. Po ustaleniu granic o dziwo plony spadły... :)

#5856 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 08:53

Rzepak i nawożenie [połączone] Przy takich wynikach: jednostki to albo jakieś inne tony albo inne hektary niż ja znam ;)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#5857 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 12 kwiecień 2014 - 17:50

Rzepak i nawożenie [połączone] to się nazywa gumowe hektary :P
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#5858 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 12 kwiecień 2014 - 19:52

Rzepak i nawożenie [połączone] Przekraczać 5t to się zdarzało ale o 6,5 to nawet nie słyszałem. Dla mnie masakra!

KPK KUMURUN TEAM

#5859 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 20:41

Rzepak i nawożenie [połączone] Znam "firmę" która osiągneła na hybrydzie 6,2t/ha przy powierzchni około 50ha i przy oszacowaniu przez ubezpieczyciela 12% szkody spowodowanej gradem. Rzepak jest w stanie dać plon 9t wiec wiec wszystko przed nami. Nawet mi sie udało wyciągnąc nie raz ponad 5t/ha (ale średnia narazie zawsze poniżej, najwyższa to 4950kg/ha)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5860 Share tofil

tofil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 22:26

Rzepak i nawożenie [połączone] Diś rzepak dostał karambe 1l/ha bor foliq2l/ha basfoliar 1l/ha